Książki do nauki języka polskiego dla obcokrajowców

Polska stała się stosunkowo popularnym miejscem, do którego przyjeżdża mnóstwo studentów z zagranicznych krajów, aby skończyć tu swoje studia lub przynajmniej jeden semestr. Od wielu lat wymiany studenckie cieszą się dużą sympatią. Poza tym sporo osób przyjeżdża do nas do pracy, wbrew pozorom nie tylko zza wschodniej granicy, ale również z krajów Europy Zachodniej. Zatem powstała potrzeba wypełnienia rynku wydawniczego o pozycje do nauki języka polskiego dla obcokrajowców. Gdzie tanio kupić takie książki?

Polski język dla obcokrajowców

Język polski dla obcokrajowców jest uważany za bardzo trudny do nauki. Prawda jest taka, że nawet rodowici Polacy mają problem z gramatyką i ortografią, nie dziwi zatem, że osoby, które podejmują wyzwanie nauki języka polskiego, nie mają łatwego zadana. Na szczęście zapaleńców w tym jak najbardziej pozytywnym znaczeniu nie brakuje. Ludzie zapisują się na kursy języka dla początkujących, kolegują się z Polakami, z którymi starają się rozmawiać w naszym języku, czytają prasę oraz informacje w Internecie, oglądają telewizję oraz słuchają radia. W tym wszystkim jest też oczywiście miejsce na podręczniki do nauki języka polskiego, które wypełniają lukę związaną z wiedzą dotycząca reguł gramatycznych. Nie ma bowiem nauki jakiegokolwiek języka bez przebrnięcia przez ten etap. Nawet jeżeli chciałoby się go ominąć.

Książki do nauki języka polskiego w livro.pl

Książki do nauki języka polskiego wraz z zeszytami ćwiczeń najlepiej jest kupować w sieci. To właśnie tam działają księgarnie internetowe takie jak livro.pl, na których ceny są zdecydowanie niższe niż w tych stacjonarnych. Z reguły książki do nauki języków obcych nie należą do tanich, jednak we wspominanym sklepie podręczniki kosztują nawet o 25 zł taniej niż w innych miejscach, a to sporo. Przykładowo „Cześć jak się masz 1. Spotykamy się w Polsce”, której cena regularna to 69 złotych, tutaj kosztuje 44,49 złotych. Czyli o wspominane prawie 25 złotych mniej. Dla studentów, którzy zwykle liczą każdy grosz, to naprawdę duży upust. Warto skorzystać z takiej okazji, w końcu kto myśli o nauce języka na poważnie, wcześniej czy później będzie musiał zaopatrzyć się w dobrą książkę.

Jak uczyć się języka polskiego?

Co jeszcze można doradzić obcokrajowcom pragnącym nauczyć się polskiego, aby ten proces był jak najbardziej efektywny? Aby nie zniechęcali się zbyt szybko, bo nie jest to łatwy język. By korzystali z dobrodziejstw jakie niesie Internet, szukali blogów poświęconych nauce i szybkim sposobom na przyswojenie języka obcego. By jak najczęściej wykorzystywali swoje umiejętności w praktyce, na przykład robiąc zakupy w sklepie albo idąc na pocztę. Można też oglądać filmy i seriale, które opierają się na języku potocznym, zatem można dzięki nim przyswoić dużo słów i zwrotów, które są w realnym użyciu. Jest tak wiele sposobów na to, by uczyć się bezstresowo, a jednocześnie osiągać jak najlepsze wyniki, że wystarczy opracować dobry plan a potem się go trzymać, a coraz lepsze wyniki przyjdą z czasem.

Czym charakteryzuje się dobre ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenia na życie stają się chętnie wykorzystywanymi produktami finansowymi, dlatego warto wiedzieć, czym powinna się wyróżniać dobra polisa. Kiedy będziemy bowiem chcieli dobrać odpowiednią dla nas, to będziemy wiedzieli czym się kierować.

Czym jest Cambridge English Advanced?

Nie od dzisiaj wiadomo, że dobra znajomość języka angielskiego otwiera wiele drzwi. Dla większości firm istotne jest, by jego pracownicy mogli pochwalić się różnego rodzaju certyfikatami językowymi. Do najpopularniejszych z pewnością należy CAE, czyli Cambridge English: Advanced.

Czym jest big data?

Wszyscy słyszeliśmy o big data chociaż raz. Z tego narzędzia korzystają najczęściej duże przedsiębiorstwa i analitycy. Chociaż obyliśmy się już z samym sformułowaniem, nie wszyscy wiemy jak dokładnie jest ono wykorzystywane.

Własny biznes w domu

Własny biznes w domu

Brzmi dobrze? Wykonujesz pracę, którą równie dobrze możesz wykonywać w zaciszu swojego domu, z kubkiem ulubionej herbaty w ręku, w wygodnych ubraniach i bez konieczności tracenia czasu na przemieszczanie się? Zastanów się czy nie jest to twój sposób na własny biznes w domu.
Ostatnio coraz bardziej popularna forma przybrała teraz kształt prowadzenia własnej firmy z domu. Dowiedz się jakie są formy takiego typu działalności oraz jak wygląda zakładanie i prowadzenie własnego biznesu z domu. Może jest to właśnie dla Ciebie!
Oto kilka pomysłów:

Korepetytor – I can speak…

Udzielanie korepetycji to jedna z najpopularniejszych form nie tylko dorobku, ale także zarobku głównego wielu osób. Jeśli zatem znasz bardzo dobrze jakiś inny język to śmiało, ogłoś się lub zgłoś się do szkoły językowej, która za drobną prowizją od lekcji, sama znajdzie dla ciebie klientów! Oczywiście nie musisz ogłaszać się z umiejętnością bardzo egzotycznego języka, chociaż oczywiście na pewno miałbyś na rynku mniejszą konkurencję. Możesz prowadzić lekcje z języka angielskiego czy hiszpańskiego, a także z języka polskiego. Jest wielu obcokrajowców mieszkających w Polsce, którzy uczą się naszego ojczystego języka, żeby na przykład móc starać się o lepiej płatną pracę.
Taka forma zajęć może również odbywać się drogą elektroniczną, dzięki temu nie będziesz musiał specjalnie ogarniać przestrzeni wokół siebie. Możesz zacząć prowadzić lekcje dla kilku osób na raz czy rozbudować swoją ofertę o kolejne języki. Dzięki temu może powstanie nawet twoja mała szkółka językowa, która później może rozrosnąć się, zatrudniając kolejnych pracowników.

Bloger/Youtuber

Własny biznes w domu
Youtuber czy bloger to kolejna niezwykle popularna forma zarobku, tym razem za pośrednictwem sieci internetowej, a także umiejętności sprzedania swojego wizerunku. Blogerzy często nazywani są także influencerami, ponieważ ich styl życia, który ukazują w sieci, oddziałuje, a także kreuje styl życia jego odbiorców. Bloger jednak z definicji zajmuje się umieszczaniem treści i zdjęć na stronach internetowych swojego autorstwa bardziej o tematyce lifestylowej, ale takiej, która trzyma się danej tematyki i odpowiada na potrzeby jego czytelników. Najbardziej znane blogi to te o tematyce podróżniczej czy modowej.
Youtuber natomiast to osoba, która umieszcza swoje blogi, ale w formie filmów wideo, właśnie najczęściej za pośrednictwem strony Youtube.pl. Popularne kanały również modą dotyczyć określonej tematyki, np. rozwoju osobistego lub sposób na tanie podróżowanie, jak również być relacjami z życia codziennego autorów.

Własny biznes w domu może przyjmować także wiele innych form. Wszystko zależne jest od tego, co umiesz robić i co dzięki temu możesz dać innym, a także w jaki sposób możesz sprzedać swoje umiejętności. Zastanów się czy jest taka umiejętność lub predyspozycja, która odróżnia cię od innych, a którą możesz wykonywać we własnym domu. Jeśli tak, to tylko działaj, a twój własny biznes z domu sam zacznie na ciebie zarabiać.

Pierwszy biznes

Pierwszy biznes

Jak powinien wyglądać pierwszy biznes? Czy powinien zajmować się tym, czym rzeczywiście chcesz się zajmować docelowo czy jedynie być biznesem na próbę? Jak otworzyć pierwszy biznes? Od czego zacząć i czym się zająć? W pojedynkę czy może od razu spółka?
Na pewno jeśli myślałeś o swoim pierwszym biznesie to właśnie te pytania zadawałeś sobie na samym początku. Postaramy nie tylko na nie odpowiedzieć, ale także podać kilka bardzo cennych wskazówek, które pomogą każdemu laikowi w otworzeniu swojego pierwszego biznesu.

Kiedy najlepiej zacząć?

Zacznij wtedy, kiedy… będziesz miał pomysł! Nie ma żadnego określonego dobrego lub złego czasu na otwarcie swojego pierwszego biznesu. Ważny jest pomysł, chęci – i to jest właśnie połowa sukcesu. Druga połowa to umiejętności. Zacznij wtedy, kiedy będziesz czuł, że rzeczywiście umiesz robić tę rzecz, którą zamierzasz wykonywać, że rzeczywiście jesteś w tym dobry. Jeśli będziesz miał tę pewność, unikniesz na początku nieprzyjemności i dyskomfortu, a także staniesz się bardziej pewny w swoim działaniach.

Zacznij jako freelancer!

Freelancer to osoba, która pracuje bez etatu, wykonując jedynie prace na zlecenie. Najczęściej pracuje zdalnie, z własnego domu. Często nie prowadzi także własnej działalności gospodarczej. Dlatego przed rozpoczęciem pierwszego biznesu popracuj chwilę właśnie w takiej formie. Przede wszystkim, podszkolisz lub nauczysz się warsztatu, w którym miałby specjalizować się twój biznes. Po drugie, poznasz mechanizmu funkcjonujące na rynku w obszarze tej dziedziny. Po trzecie, zmierzysz się z kontaktem z klientem. A co najważniejsze, przekonasz się czy na pewno to, co chcesz robić jest dla ciebie.

Pierwszy biznes
W pojedynkę czy w zespole?

Zastanów się jak ma wyglądać twój pierwszy biznes – czy wolisz realizować go sam czy jednak od początku tworzyć zespół. Jeśli to pierwsze to pozostaje ci dokładnie określić cele, a także budżet jakiego się spodziewasz, czas na realizację i ewentualne koszty z tytułu posiadania czy otwierania biznesu. W drugim zaś przypadku kwestia staje się bardziej skomplikowana, ponieważ najważniejszy jest dobór odpowiedniego teamu. Zakładając pierwszy biznes lepiej budować zespół z osób, których możliwości i umiejętności znasz i którzy nie są ci obcy. Powinieneś na początek ustalić główne cele zespołu, a także budżet. Następnie bardzo ważną kwestią jest podział obowiązków. Tu właśnie przyda się twoja wiedza na temat określonych ludzi, ponieważ każdy z nich będzie miał inne predyspozycje i umiejętności, co do zajmowania danego stanowiska. Spisz zatem plan działania i co jest najważniejsze, zacznij i utrzymaj dobrą atmosferę! Ma ona niezwykle ważne znaczenie, nie tylko w przypadku samopoczucia twojego zespołu, ale także zdecydowanie wpływa na poprawę jakości i wydajności pracy.
Pierwszy biznes może być także okazją dla ciebie dla założenia tzw. biznesu na próbę. Nie musi on wcale być związany z tym, czym docelowo chciałbyś się zająć, ale na przykład z tym, czym zajmujesz się w chwili obecnej i w czym jesteś dobry. Zobaczysz jak działają mechanizmy tworzenia biznesu, dzięki czemu efektywnej wystartujesz na rynku.

Urlop macierzyński

Urlop macierzyński

Kobiecie, która pracuje na etacie, posiadając umowę o pracę, przysługuje szereg uprawnień i udogodnień związanych z okresem urodzenia dziecka. Potocznie mówi się o urlopie macierzyńskim, jednak ile dokładnie on wynosi i w jakich sytuacjach może ubiegać się o jego przedłużenie? Wszystkie niezbędne informacje znajdują się poniżej.

Urlop macierzyński

Kodeks z 17 czerwca 2013 roku zakłada 20 tygodni urlopu dla kobiety po urodzeniu jednego dziecka. Oczywiście, w przypadku urodzenia wieloraczków, urlop ten zostaje przedłużony od 31 do 37 tygodni. Istnieje oczywiście możliwość skorzystania z tego urlopu 6 tygodni przed datą porodu. Jednak w tym wypadku należy złożyć odpowiedni wniosek u pracodawcy wraz z oświadczeniem lekarskim o przewidywanej dacie porodu.
Istnieje także tzw. urlop rodzicielski, który jest urlopem nieobowiązkowym. Może z niego skorzystać również ojciec, czyli pracownik wychowujący dziecko. W pewnych wyjątkowych sytuacjach może on skorzystać również z urlopu macierzyńskiego.

Dodatkowy urlop macierzyński

To forma urlopu dodatkowego, nieobowiązkowego, który przysługuje matce, a także i ojcu w wymiarze 6 tygodni po urodzeniu jednego dziecka i w wymiarze 8 tygodniu przy urodzenia wieloraczków, czyli więcej niż jednego dziecka. Zarówno ojciec jak i matka mają prawo do dzielenia się tym urlopem. Aby dostać go w takiej formie należy złożyć wniosek do swojego pracodawcy w terminie do 14 dni przed rozpoczęciem pierwszego dnia planowanego urlopu.

Wynagrodzenie na czas urlopu macierzyńskiego

Przepisy obejmują 100 procent wynagrodzenia w wypadku urlopu półrocznego. W momencie, w którym pracownik będzie chciał przedłużyć swój urlop o kolejne pół roku, to w drugiej jego połowie otrzyma jedynie 60 procent wynagrodzenia. Jeżeli jednak od samego początku zdecyduje się na wzięcie urlopu rocznego to otrzyma przez cały okres jego trwania 80 procent wynagrodzenia.

Urlop macierzyński
Łączenie urlopu macierzyńskiego z pracą

Po 2013 roku pojawiła się możliwość łączenia urlopu macierzyńskiego z pracą. Zakłada ona pracowanie maksymalnie na pół etatu, a przy tym dostawanie połowy obowiązującego zasiłku macierzyńskiego. Pracodawca zastrzega sobie jednak możliwość braku zgody na taką formę łączenia urlopu macierzyńskiego z pracą, ponieważ nie każdy rodzaj pracy można wykonywać w niepełnym wymiarze godzin. Zobowiązany jest w takim wypadku poinformować o tym swojego pracownika.
Należy pamiętać, że wzięcie urlopu macierzyńskiego pomimo tego, że jego pełny wymiar jest nieobowiązkowy, jest bardzo ważne dla rozwoju naszego dziecka. Właściwie czas, do którego dziecko powinno wychowywać się w stałym kontakcie z rodzicem wynosi do trzeciego roku życia. Kształtuje się wtedy aparat poznawczy dziecka, dlatego wszelki kontakt z matką czy z ojcem jest dla niego niezwykle ważny i ma ogromny wpływ na późniejszy rozwój osobowości i umiejętności dziecka.

Etapy zakładania działalności gospodarczej

działalność gospodarcza

Jednoosobowa działalność gospodarcza jest najprostszym sposobem na prowadzenie firmy. Jej założenie i prowadzenie nie wymaga inwestycji. Do tego, za pomocą odpowiedniego wniosku, a także typu działalności, można otrzymać odpowiednie dofinansowanie na start. Księgowość również nie jest problemem, ponieważ istnieje wiele firm, które oferują usługi księgowe za małą opłatą miesięczną, a nawet część przedsiębiorców samemu prowadzi księgowość elektroniczną.

Poniżej podajemy najważniejsze etapy zakładania działalności gospodarczej.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest na pewno pomysł i rodzaj działalności jaką chcesz wykonywać. Form jakie masz do wyboru jest wiele i można je mnożyć nieskończenie, ponieważ wszystko tak naprawdę zależy od twoich umiejętności, możliwości, zakresu działalności i wielu innych czynników, które mają wpływ na rodzaj zakładanych działalności gospodarczych.
Należy także zrobić wstępne rozeznanie z zakresu tego, co jest aktualnie potrzebne na rynku, na jaką formę działalności jest największy popyt. Być może właśnie jedna z tych form odpowiada twoim możliwością i warto się na nią zdecydować. Następnie powinieneś zrobić wstępną analizę rynku, na który chcesz się dostać. Dowiedzieć się kto jest twoim głównym konkurentem na rynku, kto jest twoim odbiorcą oraz w jaki sposób możesz trafić do swoich klientów.działalność gospodarcza
Stwórz biznes plan, który pozwoli ci na usystematyzowanie wszystkiego, co wiesz, a także na zapisanie wszelkich celów i możliwości zarobkowych. Jest to niezwykle ważne, ponieważ ciągłe stawianie sobie nowych wyzwań i możliwości będzie cię napędzało do działania. Dzięki dokładnie sporządzonemu planowi na pewno niczego nie przeoczysz, a co więcej, znajdziesz szybsze i bardziej efektywne rozwiązania swoich problemów, które na pewno będą pojawiać się na samym początku zakładania działalności gospodarczej.

Krok po kroku formalnie

Kolejnym działaniem jest złożenie wniosku w postaci wypełnionego formularza CEIDG-1. Dokument można złożyć na cztery sposoby:

– osobiście, w urzędzie miasta lub gminy – listem poleconym (poświadczonym notarialnie) – elektronicznie, z użyciem bezpiecznego podpisu kwalifikowanego – elektronicznie bez użycia bezpiecznego podpisu kwalifikowanego
Złożenie takiego wniosku jest bardzo szybkie, a najczęściej urzędnik wyjaśnia jeszcze nurtujące nas pytania i niepewności.

Numer NIP

Kolejnym krokiem jest nadanie numeru NIP, który jest numerem ewidencji podatkowej jednostek. Jeżeli wcześniej został ci on nadany na przykład z racji pracowania dla określonego pracodawcy czy pobierania stypendium, nie ulega on zmianie. Jeżeli natomiast nie posiadasz takiego numeru zostanie ci on nadany w tym samym Urzędzie Skarbowym.

REGON

Dodatkowo potrzebny będzie też numer REGON. Ten jest podstawą identyfikacji nie tylko w urzędzie skarbowym ale i w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jego nadanie następuje na podstawie danych z wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń o zarobkach

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń o zarobkach

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń o zarobkach udzielana jest wyłącznie na podstawie dowodu osobistego pożyczkobiorcy oraz jego oświadczenia o dochodach, wydatkach czy zobowiązaniach finansowych. Różnica pomiędzy zaciąganiem pożyczki w banku a instytucji pozabankowej polega na tym, że nie jest wymagane przedłożenie formalnego zaświadczenia o zarobkach.

ZAŚWIADCZENIE O DOCHODACH

Zaświadczenie o zarobkach jest dokumentem poświadczającym źródło dochodu, staż pracy, częstotliwość wypłat wynagrodzenia czy chociażby wysokość pensji, przedstawianym w celach stricte informacyjnych. Korzystają z niego przede wszystkim banki, ale także instytucje pozabankowe, w wypadku, w którym nie oferują właśnie pożyczki na dowód bez zaświadczenia o zarobkach. Na podstawie takiego zaświadczenie obliczana jest zdolność kredytowa i ustalana wysokość kredytu, który może pobierać określona osoba. Jest to zatem bardzo korzystna opcja dla tych, którzy nie posiadają dużych dochodów, przez co ich możliwość na wzięcie kredytu maleje.

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń o zarobkach
DLA KOGO?

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń o zarobkach adresowana jest w szczególności do osób, które pracują na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie. Instytucje pozabankowe orientują się czy kredytobiorca ma możliwość spłacenia pożyczki z innych źródeł niż umowa cywilno-prawna. Mogą z niej skorzystać osoby, które pobierają emeryturę czy rentę. Adresowana jest także dla tych, którzy pracują w strefie czarnego rynku, czyli bez formalnej umowy, a także bezrobotnych.
WYSOKO I CORAZ WIĘCEJ
Ostatnimi czasy wzrasta popyt na przyznawanie pożyczek na dowód bez zaświadczenia o zarobkach. Nie ma się co dziwić, ponieważ oferta, którą przedstawiają instytucje pozabankowe jest niezwykle korzystna. Przede wszystkim oprocentowanie takiej pożyczki zazwyczaj jest znikome. Dodatkowo przyznawana jest praktycznie każdemu, kto się po nią zgłosi. Dodatkowo realizowana jest w terminie od 30 do 60 dni, a nawet szybciej, co niezwykle wpływa na jej popularyzację. Najwyższa kwota, jaką można pobrać w ramach takiej pożyczki to 5000 zł, jednak na rynku istnieje wiele instytucji pozabankowych, które oferują znacznie wyższe kwoty.
Warto również wspomnieć o przyznawalności takich pożyczek, która jest zatrważająco wysoka. Mogą z niej skorzystać osoby pracujące na podstawie umowy cywilnoprawnych, emeryci bądź renciści, a także ci, którzy nie posiadają stałego zatrudnienia lub są bezrobotni. Nie należy przedkładać zaświadczenia o dochodach, co zdecydowanie cieszy się większym uznaniem wśród pożyczkobiorców. Jeżeli zatem posiadasz małą zdolność kredytową, a twoje dochody nie pozwalają na
wzięcie wysokiego kredytu czy pożyczki bankowej, warto skorzystać z oferty, którą oferują instytucje pozabnkowe, czyli pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach.

Jak założyć własną działalność gospodarczą?

Własna działalność gospodarcza

Własna działalność gospodarcza to świetna alternatywa dla tych, którzy mają dosyć pracy w stałych godzinach czy na etacie w dużej firmie. Pracując w ramach działalności gospodarczej pracujesz sam dla siebie, co dodatkowo wiążę się z odpowiednimi umiejętnościami planowania czasu, silną osobowością, a także poczuciem ogromnej samodyscypliny. Fleksyjność, którą daje taka praca ma jednak wiele zalet związanych z własnym planowaniem pracy. Zależnie od tego, czego będziesz potrzebował by pracować, pracę możesz de facto wykonywać gdziekolwiek. Zatem jak założyć własną działalność gospodarczą?

PIERWSZE KROKI, CZYLI PIERWSZE FORMALNOŚC

Po zdecydowaniu czym chcesz się zajmować, warto zrobić pierwszy krok. Na rynek można wejść właściwie z każdym pomysłem, wystarczy jedynie odrobina zaangażowania i kreatywności związana z wyborem typu działalności.
Pierwszorzędnie zatem należy uzupełnić wniosek i złożyć go do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Można tego dokonać elektronicznie lub tradycyjnie – przez złożenie dokumentu w urzędzie gminy. Aby firma znalazła się w rejestrze CEIDG, należy znać i podać: adres firmy, NIP, PESEL, kod działalności składający się z pięciu znaków ułożonych według Polskiej Klasyfikacji Działalności, adres mailowy, numer telefonu kontaktowego, rodzaj opodatkowania, datę rozpoczęcia działalności, dane rachunków bankowych. Po złożeniu takiego wniosku, można zacząć pracować.
FORMY OPODATKOWANIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJWłasna działalność gospodarcza
Początkujący przedsiębiorca ma do wyboru cztery formy opodatkowania. A są to: opodatkowanie na zasadach ogólnych przy zastosowaniu skali podatkowej – 18%, 32% – tej formy nie trzeba zgłaszać do urzędu skarbowego, ponieważ jest ona przyznawana automatycznie; opodatkowanie według jednolitej stawki podatku 19% – należy o takiej formie powiadomić urząd skarbowy, zaletą jest brak zmiany stawki niezależnie od dochodu; ryczałt od przychodów ewidencjowanych – podatek opłaca się jedynie od przychodu; karta podatkowa – opcja tylko dla osoby, która nie korzysta z usług innych firm, współmałżonek nie prowadzi takiej samej działalności oraz nie zatrudnia pracowników w oparciu o umowę zlecenie lub umowę o dzieło.
KONTO BANKOWE
Na sam koniec nie należy oczywiście zapomnieć o założeniu konta w ramach swojej działalności gospodarczej. Oczywiście, jednoosobowa działalność gospodarcza to forma działalności, w której nie ma obowiązku zakładania osobnego konta, jednak ze względów formalnych wydaje się to dobrym pomysłem. Prywatne pieniądze przedsiębiorcy nie wymieszają się z pieniędzmi firmowymi, co znacznie ułatwi sprawę podczas rozliczania.
PIECZĄTKA
W większości banków już podczas zakładania konta firmowego wymagana jest pieczątka, dlatego najlepiej jest uporać się z tym wcześniej. Nazwa firmy powinna być oczywiście nie za długa, związana z zakresem twoich usług, a także błyskotliwa i zapadająca w pamięć. Co do logo – powinno być przede wszystkim odpowiednio czytelne i interesujące.

Zobacz też