Folia magnetyczna – co warto o niej wiedzieć?

0

Folia magnetyczna jest materiałem, który może być stosowany praktycznie wszędzie – od breloczków i kalendarzyków, po oklejenie witryny sklepowej i samochodu. Jej największą zaletą jest fakt, że grafika naniesiona za jej pomocą jest w pełni usuwalna i w przypadku pojazdów nie powoduje żadnych zniszczeń karoserii. Zaleca się ją zwłaszcza w systemach częstej zmiany informacji. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Dlaczego dzieci powinny uczyć się języków obcych?

0

Wielu rodziców zastanawia się czy posyłanie małego dziecka na zajęcia językowe to dobry pomysł. Ta kwestia nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od predyspozycji dziecka. Najmłodsi nie mają jednakowego tempa rozwoju, a także nie każdemu spodobają się zajęcia językowe. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować – wiele dzieci wręcz je uwielbia!

Kiedy zacząć?

W Polsce najczęściej zajęcia językowe są realizowane od podstawówki i to właśnie wtedy większość kilkulatków ma swoją pierwszą styczność z językiem obcym. Jest jednak pewna grupa rodziców, którzy organizują swoim dzieciom naukę języka obcego już w przedszkolu. Naszym zdaniem to bardzo dobre podejście, które niesie ze sobą właściwie same dobre efekty.

Jaki język?

Warto również zadać sobie pytanie: na jaki język postawić. Pierwszym, oczywistym wyborem wydaje się być język angielski – jest on w końcu najważniejszym językiem na świecie. Drugim z nich, zwłaszcza jeśli mieszkamy blisko zachodniej granicy Polski, jest język niemiecki. Opanowanie go w wysokim stopniu pozwala na podjęcie pracy u naszych zachodnich sąsiadów, lub nawet studiowanie na którymś z tamtejszych uniwersytetów.

Jak wygląda nauka i czym owocuje w przyszłości?

1. Nauka poprzez zabawę, zabawa poprzez naukę

Właśnie w taki sposób są prowadzone zajęcia dla najmłodszych. Głównymi pomocami naukowymi są gry i zabawy. Wspólne śpiewanie piosenek w obcym języku, a także nauka wierszyków to jedne z najlepszych metod do zapoznania maluchów z językiem obcym. Kontynuacją zorganizowanych zajęć w przedszkolu lub szkole mogą być bajki i piosenki, które dziecko ogląda i słucha w domu.

2. Akcent

Nastolatkowie, którzy rozpoczęli naukę języków już we wczesnych latach swojego życia mają znacznie większą swobodę mówienia. Nawet jeśli nie są najlepszymi uczniami w klasie to mają taką przewagę, że ich wypowiedzi są dość naturalne i brzmią tak jak powinny. Obcując z językiem obcym od najmłodszych lat mieli okazję osłuchać i oswoić się z jego brzmieniem oraz sposobem wymowy.

3. Lepsze wyniki w nauce

Badania wskazują jasno na zależność między nauką języka obcego, a wynikami w nauce. Nawet krótki czas w tygodniu poświęcony na edukację językową sprawia, że odnosimy większe sukcesy w szkole. Bezpośrednio oddziałuje to na wyniki ważnych egzaminów, które decydują o dalszej edukacji.

Co dotyczy rodziców?

Oczywiście to w głównej mierze od rodziców zależy czy ich dziecko podejmie naukę języka obcego wcześniej niż przewiduje to system szkolnictwa. Warto rozważyć taką ewentualność, ponieważ to świetna inwestycja w przyszłość.

Poza zapewnieniem dziecku zajęć należy je wspierać w wykonywaniu działań. Jeśli znamy język obcy to mamy ułatwione zadanie, ponieważ również możemy pomóc mu w nauce. Jednakże nie znając tego języka także musimy wspierać naszą pociechę i motywować ją do działania. Cieszmy się razem z nią każdym, nawet najmniejszym sukcesem i odpowiednio wynagradzajmy wysiłek włożony w naukę.

Może część z czytających to rodziców zastanawia się czy nie jest za późno, aby ich dziecku zorganizować dodatkowe lekcje językowe. Nie jest! Na to nigdy nie jest za późno! Jeśli wasze dziecko ma około 10-15 lat to na pewno pomoże mu to w nauce, a także poprawi wyniki egzaminów. Z kolei wykupienie jakiegoś kursu językowego dla starszego nastolatka to inwestycja w jego przyszłość i karierę zawodową.

Niepewny rynek pracy – jak się do niego przystosować?

0

Rynek pracy ciągle się zmienia. Wizja zatrudnienia przez całe życie w jednym miejscu jeszcze kilkanaście lat temu mogła być marzeniem. Dzisiaj zmiany stanowiska i firmy są raczej nieuniknione. Pracownicy chcą się rozwijać i często odnajdują pasję z dala od swoich firmowych obowiązków. Zmieniają się także zewnętrzne okoliczności – zdarzają się upadki firm lub całych branż. Jak więc odnaleźć się na dynamicznie rozwijającym się rynku?

Agroturystyka coraz bardziej modna

Każdego roku w gospodarstwach agroturystycznych w południowym Tyrolu wakacje spędza blisko 300 tysięcy turystów. Czy polska wieś osiągnie już niebawem podobny wynik? Tego nie wiadomo, ale pewne jest, że wakacje na łonie natury są i u nas coraz bardziej popularne.

Jak zapanować na magazynem?

0

Uporządkowany i dobrze funkcjonujący magazyn to klucz do sukcesu prowadzenia całej firmy. Dobrze wydzielone alejki, poukładane na regałach towary oraz odpowiednie oznaczenia powodują, że w bardzo łatwy i szybki sposób można odnaleźć ten towar, o który chodzi zamawiającemu czy właścicielowi. Jednak czy dobrze zorganizowany magazyn nie jest utopią?

Kantory internetowe przejmują rynek wymiany walut

Popularność kantorów internetowych konsekwentnie rośnie. Kilka lat temu (a pamiętajmy, że ten trend stale wzrasta), suma obrotów e-kantorów wyniosła 1/5 sumy obrotów kantorów stacjonarnych. I choć na pierwszy rzut oka jest to dość mało, to jednak po przeanalizowaniu szybkości wzrostu i rozmiaru rynku kantorów stacjonarnych, liczby te faktycznie mogą wcisnąć w fotel.

Finansowe trendy

O rynku finansowym można powiedzieć, że tak jak w modzie wiele się dzieje. Wynika to z faktu, że każdego dnia pojawia się coraz więcej atrakcyjnych ofert, które proponują szybkie udzielenie kredytu na kupno wymarzonego mieszkania lub atrakcyjną podróż po Europie. Ciekawym zjawiskiem jest również to, że coraz więcej osób korzysta z możliwości pożyczki pozabankowej.

JPK w programie do fakturowania

Od stycznia 2018 roku dla mikro przedsiębiorców wejdą w życie nowe wymogi Ministerstwa Finansów podyktowane przepisami z ustawy z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r. poz. 1649) dotyczące kontroli skarbowej w przedsiębiorstwach. Chodzi tu o wprowadzenie elektronicznej kontroli czyli comiesięcznego wysyłania do Urzędów Skarbowych złożonego jednolicie pliku tj. JPK w formie elektronicznej. Zmiany są wprowadzane od 1 lipca 2016 r., kiedy to duże podmioty zostały zobowiązane do generowania deklaracji JPK. Dla średnich i małych przedsiębiorstw e-deklaracje obowiązują od stycznia 2017 roku, a w następnym roku przyjdzie czas na mikro firmy.

Inwestowanie dla niecierpliwych

70% osób zdaje sobie sprawę z tego, że należy regularnie oszczędzać. W praktyce robi to jednak tylko połowa z nas. Nasze oszczędności w porównaniu ze zgromadzonymi środkami innych mieszkańców Europy nie są jednak powodem do dumy. Ci, którym udaje się gromadzić jakiekolwiek „zaskórniaki”, przyznają, że wartość oszczędności nie przewyższa dwu krotności ich pensji. Świadomość dotycząca pomnażania pieniędzy też jest w przypadku Polaków niewielka.

Norma ISO 9001, co musisz o niej wiedzieć?

0

ISO 9001 to norma dotycząca Systemu Zarządzania Jakością. Jest to najpopularniejszy system certyfikacyjny na całym świecie. Powszechność wdrażania tej normy z pewnością po części wynika z faktu, że jest ona uniwersalna: można ją wdrożyć w każdej organizacji, niezależnie od wielkości, lokalizacji, charakteru, czy branży.

Zobacz też