Płatności on-line na każdym kroku

0

Dzisiaj z płatnościami internetowymi stykamy się praktycznie na każdym kroku. Możemy dzięki nim łatwo opłacić zakup gazety w formie elektronicznej, możemy złożyć zamówienie on-line, zapłacić za wysyłkę kurierską czy też wesprzeć różne inicjatywy lub nawet kupić bilet w komunikacji miejskiej.

Wszystko na ASAP, czyli jak przetrwać „gorący okres” w pracy

Nowoczesny rynek pracy wykreował grupę zawodów, w których konieczna jest praca pod presją czasu. Wielu pracowników zadaje sobie pytanie jak mają pokonać ogarniające ich zmęczenie?

Co zrobić w przypadku gdy ukradną nam dowód?

Nawet te osoby, które bardzo uważają, podkreślają, że obecne czasy w ogóle nie są bezpieczne. Wystarczy przeanalizować, jak często dokonuje się kradzieży, by dojść do wniosku, że trzeba być zawsze maksymalnie czujnym. Niestety, nawet to nie zawsze wystarczy, kiedy będzie mieć się do czynienia z wprawnym złodziejem.

W co zainwestować 10000 złotych?

Oszczędzanie w dzisiejszych czasach może przynieść wyjątkowo dużo korzyści. Ze wszystkich stron atakują nas oferty lokat, kont oszczędnościowych i innych popularnych produktów. Mało kto decyduje się jednak nawet na takie rozwiązanie. Nie ma co ukrywać, że nie zawsze jest to związane z lenistwem. Wiele osób po prostu nie posiada aktualnie odłożonych pieniędzy, których nie potrzebuje. Gdy już z kolei posiada się pewną kwotę, nie koniecznie wie się jak ją zainwestować, by zyskać więcej niż na niskooprocentowanych lokatach. Okazuje się, że 10 tysięcy złotych to kwota całkiem spora w kontekście jej pomnożenia. Warto dowiedzieć się w co najlepiej zainwestować takie pieniądze, a czego unikać jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z inwestycjami.

Giełda
Pierwszym pomysłem w kontekście inwestycji jest najczęściej granie na giełdzie. Rozwiązanie jest popularne nieprzypadkowo. Profesjonalni gracze są w stanie zarobić nawet 7% w skali roku. Potrzeba jednak do tego nie tylko znajomości mechanizmów działania giełdy, ale również pewnego obycia. Początkujący gracz ma małe szanse na osiągnięcie tak wysokich zysków. Zwiększa się również ryzyko utraty zainwestowanych pieniędzy. Tym samym jeśli nie możemy sobie pozwolić na stratę tych pieniędzy, lepiej zastanowić się nad innymi sposobami zarobku.

Własna firma
10 tysięcy złotych to kwota całkiem spora. Możnaby pójść na łatwiznę i włożyć ją na lokatę bankową. Realia polskie pokazują jednak, że w taki sposób zarobimy co najwyżej 200-300 złotych w skali roku. Jeśli jest to dla nas za mało, czujemy niedosyt i marzy nam się zwielokrotnienie wkładów, warto zastanowić się nad założeniem własnej firmy. Dzięki temu jeśli nasz pomysł się sprawdzi, zarobimy dużo. Za 10 tysięcy można spokojnie założyć działalność gospodarczą i kupić sprzęt. Powinno również w wielu wypadkach starczyć na pierwsze opłaty za lokal. Z czasem będzie można poszerzać swoją działalność, zatrudniając dodatkowych pracowników czy inwestując w reklamę. 10 tysięcy to jednak dobra kwota na start.

W co zainwestować małe kwoty?

Oszczędzanie pieniędzy to świetny pomysł na polepszenie swojej sytuacji finansowej. W dzisiejszym świecie wzrasta jednak świadomość możliwości, jakie na nas czekają. Tym samym coraz większa ilość osób decyduje się na zrobienie dodatkowego kroku, jakim jest rozpoczęcie inwestycji. Wiele osób myśli, że nie jest to rozwiązanie dla każdego. Inwestowanie kojarzy się z dużymi kwotami i sporym ryzykiem. Nie każdy dysponuje takimi pieniędzmi, a tym bardziej mało kto chce je stracić. Okazuje się jednak, że można inwestować również mniejsze sumy pieniędzy i uzyskiwać z nich zadowalające zyski.

O czym należy pamiętać decydując się na inwestowanie małych kwot?
Rozpoczynając inwestowanie małych kwot pieniędzy trzeba postawić sprawę jasno – nie można oczekiwać kokosów po tygodniu, jeśli dopiero sadzimy drzewo z malutkiego ziarenka. Takie rozwiązanie ma to do siebie, że trzeba posiadać sporo cierpliwości żeby zobaczyć efekty. Co ważne, istotna jest również regularność w uzupełnianiu wkładów. Jeśli zaakceptujemy te warunki, możemy rozpocząć inwestycje nawet z niewielkim stanem konta.

W co najlepiej zainwestować małe kwoty?
Małe kwoty można inwestować przede wszystkim na lokatach. Zamiast tradycyjnych warto zdecydować się na wybór ich nowej formy, jaką jest lokata dynamiczna. Inną popularną opcją są wszelkiego typu fundusze inwestycyjne i obligacje, które stanowią pewne źródło dochodu i stanowią sposób na inwestycje długoletnie. Nową formą oszczędzania stają się ostatnio pożyczki społecznościowe. Polega to na tym, że za pośrednictwem specjalnej platformy znajduje się różnego rodzaju osoby, które chcą pożyczyć określoną sumę pieniędzy. Często zdarza się, że jest to nawet jedynie kilkadziesiąt złotych. Pożyczając pieniądze otrzymujemy gwarancję zwrotu kwoty, a także zapłacenia odsetek, które mogą być znacznie wyższe niż procent, jaki dałaby nam tradycyjna lokata. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możemy zarobić pieniądze, nawet jeśli nie dysponujemy dużymi kwotami.

Lokata dla dziecka

Inwestowanie pieniędzy w dzisiejszym świecie staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Wszystko dlatego, że dążymy do posiadania jak największej ilości środków. Najbardziej popularnym sposobem oszczędzania jest korzystanie z szerokiej gamy lokat dostosowanych do indywidualnych potrzeb i celów. Banki oferują wiele produktów w tym zakresie. Bardzo ciekawą propozycją są lokaty dla dzieci, dzięki którym już od najmłodszych lat można zapewnić swoim pociechom dobry start.

Gdzie szukać najlepszej oferty?
Lokaty dla dzieci to rozwiązanie które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Co za tym idzie, coraz większa ilość banków decyduje się na wprowadzenie tego rodzaju produktów do swojej oferty. Warto jednak dokładnie porównać tego typu propozycje. Za pomoc posłużyć mogą różnego rodzaju porównywarki dostępne w Internecie. Należy zwrócić uwagę na rzeczywiste zyski z lokaty, ponieważ nawet niewielkie kwoty mogą na przestrzeni długich lat okazać się znaczące. Na rynku znajduje się sporo firm zajmujących się głównie lokatami dla dzieci. Nie warto więc ograniczać się tylko do ofert najbardziej popularnych banków i tym samym zamykać sobie drogę do znalezienia innych, ciekawych rozwiązań.

Zalety rozwiązania
Lokata dla dziecka to świetne rozwiązanie w każdym przypadku. Wszystko dlatego, że to my sami decydujemy, ile pieniędzy na nią wpłacamy. Nie jesteśmy ograniczeni ani również nie ma ryzyka, że będziemy zmuszeni do uiszczenia opłaty nawet, gdy zabraknie nam środków. Lokata dla dzieci to świetny sposób na pomnożenie środków. Przez lata wpłacania nawet niewielkich sum pieniędzy można bez trudu sprawić, że pociecha otrzyma w przyszłości duży zastrzyk gotówki. Miło jest dowiedzieć się, że rodzice pomyśleli zawczasu o naszej przyszłości. Takie pieniądze na start to nieoceniona korzyść. Za te pieniądze można wyjechać na studia, kupić samochód, mieszkanie czy po prostu dalej kontynuować oszczędzanie. Lokata dla dziecka to rozwiązanie warte bliższej uwagi.

Inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie pieniędzy to świetny sposób na polepszenie swojej sytuacji finansowej. Wielu osobom wydaje się, że wiążą się one z wysokim ryzykiem (na przykład utratą części środków). Inni są przekonani, że inwestując nie da się zbyt wiele zarobić, ponieważ banki oferujące lokaty i konta oszczędnościowe starają się za wszelką cenę zarobić jak najwięcej. Istnieją jednak lepsze sposoby na zarobienie dużych pieniędzy. Jednym z nich jest z pewnością inwestycja w nieruchomości.

Dla kogo?
Ten rodzaj inwestowania pieniędzy jest przeznaczony dla osób w różnym wieku i o różnych możliwościach finansowych. Warto zauważyć, że nieruchomość nieruchomości nierówna. W zależności od posiadanego kapitału można odpowiednio zwiększać ilość posiadanych obiektów czy modyfikować ich jakość. Inwestowanie w nieruchomości jest więc świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób młodych, które dopiero się bogacą, jak i ludzi starszych, o ugruntowanej sytuacji finansowej. Posiadanie takiego majątku może stać się także ciekawym pomysłem na prezent na start dla dziecka.

Zalety inwestycji w nieruchomości
Inwestycje w nieruchomości są wyjątkowo korzystne. Wszystko dlatego, że mieszkania i inne budynki nie tracą zbyt wiele na wartości. Wyraźne spadki cen mieszkań rynek notuje jedynie raz na kilka-kilkanaście lat. Równie dobrze można spotkać się ze wzrostem cen i tym samym sporo zarobić. Inwestując w nieruchomości zyskuje się więc pewny, lukratywny sposób na powiększenie swojego kapitału. Po zakupie nieruchomości nie trzeba wcale czekać latami na zyski. Nawet jeśli w najbliższym czasie nie chcemy sprzedać mieszkania czy innego rodzaju lokalu, można w tym okresie go wynajmować. Zyski uzyskiwane z tego tytułu mogą okazać się bardzo wysokie. Nie ponosi się przy tym praktycznie żadnych kosztów własnych. Dokonując jednorazowej inwestycji przez długie lata można cieszyć się z zysków, by na koniec sprzedać nieruchomość za kwotę podobną do tej, za którą się ją kupiło lub nawet jeszcze wyższą.

W co zainwestować pieniądze?

0

W dzisiejszych czasach mało kto ma czas i chęci na zajmowanie się swoimi finansami na poważnie. Żyjemy w ciągłym biegu i wydaje nam się, że nie ma sensu utrudniać sobie dodatkowo życia. Co więcej, wielu z nas jest przekonana, że inwestycje wiążą się z koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu na zapoznanie się z najlepszymi rozwiązaniami, a ich rezultaty często nawet nie są zadowalające. Okazuje się jednak, że najgorsze co można zrobić, to schować swoją gotówkę pod poduszkę. Inwestycje to świetne rozwiązanie dla każdego, niezależnie od posiadanych środków czy doświadczenia w dziedzinie finansów. Warto bliżej zapoznać się z możliwymi sposobami pomnożenia swoich pieniędzy.

W co najbardziej opłaca się zainwestować pieniądze w dzisiejszych czasach?
Przede wszystkim jeszcze raz warto podkreślić, że sama decyzja o rozpoczęciu oszczędzania to już świetny krok. Zdecydowanie warto jednak pójść o krok dalej i zacząć inwestować. Sposobów jest wiele. Jednym z najbardziej popularnych jest granie na giełdzie. Nie każdy jednak jest specjalistą w tej dziedzinie. Dla takich osób ciekawą propozycją jest korzystanie z różnego rodzaju lokat, kont oszczędnościowych czy inwestowanie w metale szlachetne. Istnieje jednak kilka nowych, niestandardowych form oszczędzania, które również mogą przynieść całkiem spore korzyści.

Nieoczywiste pomysły na inwestycje
Warto zainteresować się sposobami na inwestycje w produkty nieoczywiste. Jednym z nich jest chociażby platyna, która nie tylko osiąga wysokie kursy, ale również jest stale wykorzystywana w przemyśle. Warto zainteresować się bliżej walutami. W ostatnim czasie dla przykładu zdecydowanie bardziej opłaca się kupować dolary amerykańskie niż australijskie. Wszystko to ze względu na pogorszenie się gospodarki Australii. Nie można także omówić sobie przyjemności wskazania pszenicy jako lukratywnego sposobu na wysoki zarobek. Ten gatunek zboża jest takim samym aktywem jak złoto czy akcje. Sytuacja na rynku pozwala przypuszczać, że inwestycja w pszenicę może się okazać w tym roku strzałem w dziesiątkę.

Kreatywność – jak ją w sobie odnaleźć?

Kreatywność – jak ją w sobie odnaleźć?

Za kreatywność odpowiedzialna jest prawa półkula mózgu i jest ściśle powiązana z wyobraźnią, intuicją, czy zdolnościami, które nabywamy w ciągu życia. Na co dzień mamy tyle obowiązków i stresu, że często zapominamy o tym, by pobudzać stale naszą kreatywność. Jest to jednak bardzo ważne, aby o to zadbać – każdy z nas posiada pewne zdolności i powinien je pielęgnować oraz rozwijać. W jaki sposób możemy zatem uruchomić odpowiednie obszary naszego mózgu?

Obcujmy z innymi ludźmi

Łatwo można zauważyć, że przebywanie wśród ludzi ma na nas duży wpływ. Nie zamykamy się w sobie, możemy wyrzucić z siebie wszelkie emocje, zainspirować się czyimiś doświadczeniami lub poznać coś zupełnie nowego. Człowiek jest przecież stworzony do tego, żeby obcować z pozostałymi ludźmi. Dlaczego? Ponieważ czyjeś spojrzenie na świat czy dany problem z zupełnie innej perspektywy niż nasza może okazać się inspirujące  i dużo ciekawsze od naszego.

Od innych ludzi możemy wiele się nauczyć, pamiętajmy jednak by w relacjach międzyludzkich zachować pewien dystans i zadawać się wyłącznie z tymi osobami, które mogą wnieść coś pozytywnego w nasze życie i korzystnie na nas wpłynąć. Starajmy się odcinać od ludzi, którzy nas demotywują i sprawiają, że czujemy się przez nich gorzej.

Warto zaryzykować i zmieniać swoje życie

Jeśli zależy nam na tym, aby stale pobudzać swoją kreatywność, musimy wiedzieć, że konieczne są nam do tego bodźce z zewnątrz. Wiele osób ma jednak problem z wyjściem poza własną strefę komfortu – lubimy to, co jest nam dobrze znane, boimy się zmian i nie chcemy ryzykować, obawiając się, że wszystko stracimy.

Nie na darmo jednak mówi się, że kto nie ryzykuje, ten nie żyje. Aby się rozwijać, musimy zmieniać stan rzeczy i doświadczać wielu nowych sytuacji. Jeśli będziemy stale wykonywać te same czynności, jeździć w te same miejsca, kupować takie same ubrania i wyglądać tak samo nie ma szans, aby nasza kreatywność była stale pobudzana i rozwijana.

Warto czerpać radość z nowych doświadczeń, przed nami ukazują się zupełnie nowe możliwości, które mogą się okazać bardzo interesujące oraz inspirujące. Nie bójmy się więc ryzykować, oczywiście w granicach rozsądku. Może się też okazać, że nasze w naszym nowym obliczu będziemy czuć się o wiele lepiej.

Czytanie i pisanie pobudza kreatywność

Mało kto wie, że tak proste czynności mogą sprawić, że nasz mózg będzie pracował o wiele wydajniej, a my z łatwością osiągniemy wyznaczone przez nas cele. W dzisiejszych czasach ciężko nam oderwać się od nowoczesnych technologii, zamiast wybierać tradycyjne formy książek, kupujemy e-czytniki, a pisanie na komputerze zastąpiło pisanie ręczne.

Warto jednak od czasu do czasu powrócić do tradycji i pobudzić naszą kreatywność – takie formy czytania oraz pisania dostarczą nam wiele emocji, rozwiną, pozwolą doskonalić nabyte już umiejętności, a także zainspirują do dalszego działania. Nie trzeba także mówić o wzbogaceniu naszego słownictwa oraz rozwijaniu wyobraźni podczas czytania, oraz pisania.

Czujmy się komfortowo w naszym domu

Wiele osób nie zwraca uwagi na to, w jaki sposób ułożone są meble, jak działa na nas kolor ścian oraz jak ogólnie czujemy się w swoich wnętrzach. Okazuje się jednak, że może to mieć bardzo duże znaczenie dla naszego samopoczucia psychicznego, warto więc dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Jeśli nasza kreatywność została uśpiona, a we własnym domu nie do końca czujemy się tak, jak byśmy chcieli warto wprowadzić kilka zmian:

  • Niekiedy wystarczy jedynie zmienić położenie niektórych mebli i okazuje się, że o wiele lepiej czujemy się w danym pomieszczeniu. Teoretycznie takie przemeblowanie powinniśmy organizować raz na jakiś czas i nie warto przyzwyczajać się do danego stanu rzeczy.
  • Dobrze jest zmienić przede wszystkim miejsce naszego łóżka. Sen jest niezwykle ważną częścią naszego życia, dlatego bardzo ważne jest, abyśmy wysypiali się i czuli we własnym łóżku bardzo komfortowo. Zmieniając jego położenie, możemy odkryć całkiem nowe doznania, które pobudzą naszą kreatywność.
  • Dodajmy w pomieszczeniu kilka akcesoriów: mogą to być ozdobne pudełka, świeże kwiaty, figurki czy elementy bardziej praktyczne, pamiętajmy jednak by ich ilość nas nie przytłaczała. Często okazuje się, że kilka dodatkowych, kolorowych elementów zmienia nasze spojrzenie i pozwala myśleć w zupełnie inny sposób.

Istotne jest także to, aby w domu panowała czystość. Nic tak nie zakłóca pracy naszego mózgu i kreatywnego myślenia, jak bałagan. Jeśli w pomieszczeniu panuje lad i porządek, w naszej głowie także króluje harmonia i przestrzeń do kreatywnego myślenia.

Ruch to zdrowie

Aktywność fizyczna wpływa korzystnie nie tylko na nasza sylwetkę, ale także na pracę mózgu, a co za tym idzie – pobudza kreatywność. Obojętnie czy uczęszczamy na zajęcia, czy wykonujemy ją we własnym zakresie, niezależnie od tego, czy jest to ciężki trening, czy lekkie rozciąganie nasze ciało i nasz umysł potrzebują jakiegokolwiek ruchu.

Dotacja z urzędu pracy na założenie firmy

0

Posiadanie własnej firmy to marzenie wielu ludzi. Nie zawsze jednak na taki ruch pozwalają środki, którymi dysponujemy. Najgorzej jest gdy startujemy. Nie ma co ukrywać, że to od tego wiele zależy. Założenie własnej firmy jest świetnym sposobem na walkę z bezrobociem. Jeśli pomysł, który się posiada jest dobry, szanse na sukces również są spore. Pomocą w założeniu własnej firmy mogą okazać się dotacje z urzędu firmy na ten cel. Posiadają one wiele zalet. Warto dowiedzieć się na ich temat czegoś więcej.

Zalety rozwiązania
Dotacje z urzędu pracy na założenie firmy to szansa na spełnienie swojego marzenia o własnym biznesie. Wniosek może złożyć każdy. Dotacja jest bezzwrotna i nie trzeba się przejmować zobowiązaniami w stosunku do urzędu pracy. Pieniądze trafiają do przedsiębiorcy szybko i sprawnie. W większości przypadków wystarczy zaledwie nieco ponad miesiąc. Aby otrzymać tego typu dotację z urzędu pracy i cieszyć się wszystkimi jej zaletami, trzeba jednak spełnić kilka wymagań.

Warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać dotację
Przede wszystkim wnioskodawca musi być osobą bezrobotną, zatrudnioną w Powiatowym Urzędzie Pracy, która w ciągu ostatnich dwóch lat nie odmówiła propozycji podjęcia pracy na proponowanym prze organ stanowisku. Po złożeniu rejestracji konieczna jest cierpliwość – czas oczekiwania wynosi trzy miesiące. Dopiero po tym okresie można złożyć wniosek właściwy. Wnioskodawca nie może być również studentem studiów dziennych czy posiadać działalność gospodarczą w okresie ostatniego roku.

Ile można zyskać?
Dzięki dotacjom każdy początkujący przedsiębiorca może otrzymać znaczną pomoc na starcie. Dla wielu mogą się one okazać elementem koniecznym do otworzenia własnej firmy. na dzień dzisiejszy wysokość dotacji na założenie firmy waha się od czterokrotności do sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia w tej samej branży. W sektorze przedsiębiorstw średnia pensja to około 4 tysiące złotych. Łatwo więc policzyć, że otrzymać można nawet ponad 20 tysięcy złotych.

Zobacz też