Nauka języka angielskiego się opłaca

angielski

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim daje możliwość uczestniczenia lub organizowania międzynarodowych spotkań biznesowych. Tam, gdzie reprezentowanych jest kilka języków, istnieje szansa, że spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim – a jeśli jesteś jedynym w swoim zespole, który mówi po angielsku, możesz zostać zaproszony do wzięcia udziału w ważnych spotkaniach, awansując w tym procesie na wyższy szczebel kariery. Dlatego tak ważna jest nauka dialogów po angielsku. Tylko praktyka czyni mistrza, a im więcej poznamy przykładowych dialogów w języku angielskim z tłumaczeniem, tym lepiej dla nas.

Angielski w biznesie

Obsługa klienta i sprzedaż – będziesz w stanie pomóc każdemu angielskojęzycznemu klientowi, którego Twój pracodawca może mieć – i sprzedawać mu. Daje Ci to szansę na budowanie relacji z zagranicznymi klientami, a umiejętność budowania relacji jest ważną umiejętnością biznesową, która daje Ci przewagę nad nieanglojęzycznymi kolegami i sprawia, że jesteś bardziej wartościowy dla firmy, w której pracujesz.
Marketing i komunikacja – jeśli firma, dla której pracujesz, sprzedaje swoje produkty lub usługi do krajów anglojęzycznych lub wydaje innego rodzaju komunikaty, takie jak komunikaty prasowe do tych krajów, Twoja znajomość języka angielskiego może być przydatna do tłumaczenia materiałów marketingowych lub komunikacji z klientami lub potencjalnymi sprzedawcami. Wiedza o kulturze, którą zdobędziesz dzięki nauce języka angielskiego, może się również przydać w przekazywaniu wiedzy o produktach i pomysłach dla krajów anglojęzycznych.

Angielski w szkolnictwie

Język angielski daje dostęp do jednych z najlepszych uniwersytetów na świecie. Angielski jest powszechnie uważany za język szkolnictwa wyższego. Oxford, Cambridge, Harvard i MIT to tylko kilka ze słynnych uniwersytetów, które zajmują wysokie pozycje w czołówce światowych rankingów edukacyjnych, a aby uzyskać dostęp do każdego z nich, trzeba płynnie posługiwać się językiem angielskim, ponieważ wszystkie one są anglojęzyczne. Jest rzeczą oczywistą, że jeśli jesteś w stanie studiować w jednej z tych instytucji, rozpoczniesz swoją karierę z doskonałym imieniem w swoim CV – a korzyści z tego płynące będą mówić same za siebie. Jeśli język angielski nie jest Twoim językiem ojczystym, będziesz musiał przystąpić do testu z języka angielskiego podczas procesu rekrutacji, aby udowodnić, że Twój poziom języka angielskiego jest odpowiedni do wymagań środowiska akademickiego. Jeśli jesteś na najlepszej uczelni, wysiłek włożony w naukę angielskiego tak wcześnie, jak to możliwe, zostanie nagrodzony, jeśli chodzi o wybór uczelni, na które możesz się zapisać.

Angielski w sztuce

Angielski jest językiem jednej z największych literatur na świecie. Jeśli nauczysz się angielskiego, będziesz mógł cieszyć się dziełami niektórych z najbardziej znanych pisarzy na świecie, w języku, w którym miały być czytane lub słyszane. Dzieła Szekspira nabiorą nowego znaczenia, gdy będziesz w stanie mówić po angielsku, i możesz cieszyć się takimi wpływowymi klasykami jak Wichrowe Wzgórza Emily Bronte i jej siostry Jane Eyre, George’a Orwella 1984 i Animal Farm, Jane Austen’s Pride and Prejudice i wiele, wiele innych. Tłumaczenie rzadko przynosi pisarzowi prawdziwą sprawiedliwość, więc jedynym sposobem na właściwe ocenienie klasycznego dzieła literackiego jest przeczytanie go w jego oryginalnym języku. Jeszcze lepiej, dzięki temu można pogłębić swoją znajomość języka angielskiego, wzbogacając go o nowe słowa i struktury zdań.

Język angielski pozwala czerpać więcej z kultury popularnej. Najwyżej oceniane na świecie filmy powstają w Hollywood, i nie trzeba dodawać, że są robione w języku angielskim. Ile razy byłeś świadkiem amerykańskiego przeboju kinowego i byłeś sfrustrowany koniecznością nadążania za szybko pojawiającymi się napisami? A ile razy nuciłeś ulubioną piosenkę pop, ale nie potrafiłeś jej zaśpiewać, bo jest w języku angielskim i nie znasz słów? Jest rozwiązanie… Pocałuj te irytujące napisy w kinie na pożegnanie i wydobądź więcej z muzyki, którą lubisz, ucząc się angielskiego.

Angielski w sporcie

Angielski pozwala ci na udział w międzynarodowych konferencjach i wydarzeniach
Duże wydarzenia sportowe, takie jak Igrzyska Olimpijskie, odbywają się w języku angielskim, podobnie jak konferencje międzynarodowe, więc zawodnicy i delegaci będą musieli posługiwać się językiem angielskim, aby móc jak najlepiej wykorzystać udział w nich. Być może będziesz musiał uczestniczyć w konferencjach w ramach wybranej przez siebie kariery, więc nauka języka angielskiego będzie dla Ciebie bardzo korzystna w nadchodzących latach. Nie tylko będziesz w stanie zrozumieć przemówienia, ale także w większym stopniu skorzystać z możliwości nawiązywania kontaktów, jakie dają takie wydarzenia, jeśli będziesz mógł efektywnie rozmawiać w języku angielskim. Nigdy nie wiadomo – wśród tłumu kolegów delegatów może pojawić się nowy pracodawca lub klient, więc upewnij się, że możesz się z nimi porozumieć!

Skoro wspomnieliśmy o tym jak ważne są dialogi po angielsku, czy jest sens w ogóle uczyć się gramatyki angielskiej? Myślę, że odpowiedź na to znajdziecie tutaj: czy warto uczyć się czasów?

Nieruchomości w Zielonej Górze

0
Nieruchomości Zielona Góra

W obecnych czasach ceny nieruchomości znacznie poszły w dół. Mieszkania w dużych miastach nie są już tak drogie jak wcześniej. Jest to jednak ciężki czas dla osób, które wystawiają nieruchomości na sprzedaż Zielona Góra wciąż jest miastem chętnie odwiedzanym przez młode osoby. Jest to największa miejscowość w województwie lubuskim. Miasto jest zamieszkiwane przez ponad 140 tysięcy ludzi. W ostatnich latach ludzie coraz chętniej korzystają z pomocy agentów nieruchomości. Posiadają oni specjalistyczną wiedzę i znają się doskonale na rynku. Potrafią ocenić wartość mieszkania już po kilku zdjęciach.

Internet w Krakowie

0
internet

Jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Nic prostszego, wystarczy inwestycja w internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu i problem z głowy. Jeśli rozważasz zakup dobra jakim jest Internet Kraków oferuje szeroką gamę przedsiębiorców specjalizujących się we wszystkim związanym z Internetem.

130,15 miliardów złotych – Tarcza Finansowa i inne narzędzia

0
pieniądze

Fragmenty tarczy antykryzysowej takie jak: Tarcza Finansowa PFR, zwolnienia ze składek ZUS, dofinansowanie na ochronę miejsc pracy – są to elementy, na które państwo przeznaczyło wiele miliardów złotych. Według najnowszych ustaleń wynika, że za pośrednictwem tarczy antykryzysowej oraz tarcz finansowej i pomocowej, państwo przekazało na wsparcie przedsiębiorców już 130,15 mld zł. Na czym polega ta pomoc? Na co została przeznaczona tak wielka kwota? Jakie są zadanie tarczy antykryzysowej? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/tarcza-finansowa-pfr/ 

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla firm oraz przedsiębiorców

Na pomoc dla przedsiębiorców zostało przeznaczone 212 miliardów zł. Jest to pakiet pomocy w walce ze skutkami COVID-19. Premier Polski Mateusz Morawiecki mówił: „Państwo Polskie zrobi wszystko, żeby pomóc pracownikom i pracodawcą. Nie zawaham się użyć środków budżetowych, żeby Polska przetrwała epidemie w najlepszy możliwy sposób”.

Pieniądze tarczy antykryzysowej zostaną podzielone na pięć filarów:

• Bezpieczeństwo pracowników 

• Finansowanie przedsiębiorców 

• Ochrona zdrowia 

• Wzmocnienie systemu finansowego p

• Program inwestycji publicznych

Na co została przeznaczona kwota z tarczy antykryzysowej?

Na liście wydatków możemy znaleźć między innymi:

  • 21,83 mld zł na zwolnienie z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek do ZUS za okres marzec – maj 2020 r. Odroczenia/rozłożenia na raty składek do ZUS, świadczenia postojowe,
  • 24,14 mld zł  na dofinansowania na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Do tego dofinansowania wynagrodzeń pracowników dla MMŚP z Europejskiego Funduszu Społecznego, mikropożyczki dla przedsiębiorców,
  • 60,31 mld zł na subwencje (Tarcza Finansowa PFR),
  • 23,82 mld zł na zabezpieczenie kredytów BGK,
  • 53 mln zł na wsparcie z ARP.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniała, że: Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom zawartym w tarczach byliśmy w stanie ochronić ok. 5 mln miejsc pracy. To bardzo istotna pomoc, która przynosi realne efekty’’. 

Jakie są zadania tarczy antykryzysowej? 

Tarcza Finansowa, a także pozostałe narzędzia mają zapewnić pracownikom bezpieczeństwo, a także pomóc zachować płynność i ciągłość funkcjonowana. Takie działanie pozwala na zredukowanie kosztów pracy od 60% do 70%. Takie rozwiązanie jest  o wiele lepiej opłacalne, niż ponoszenie kosztów zwolnień pracowników, a w przyszłości szkoleń i rekrutacji. Z informacji podanej od Ministerstwa Rozwoju czytamy, że: „Jesteśmy w ciągłym w kontakcie z przedstawicielami branż, organizacji pracodawców, poszczególnych firm. Zgłaszane propozycje uzupełnień i modyfikacji są analizowane i konsultowane. Rząd na bieżąco, elastycznie reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację”.

Zobacz też: http://www.czasabsolwenta.pl/wynajem-mieszkan-w-najwiekszych-miastach-w-polsce-ceny-za-mety-kwadratowy/ 

Wygodne i oszczędne magazynowanie z pojemnikami gitterbox

0
Wygodne i oszczędne magazynowanie z pojemnikami gitterbox

Ciężkie, stalowe produkty, części motoryzacyjne oraz inne elementy konstrukcyjne o nieregularnych wymiarach to szczególne wyzwanie dla branży logistycznej. Transportowanie ich i magazynowanie jest znacznie trudniejsze i na pewno wymaga innowacyjnych i wygodnych rozwiązań, które pozwolą uelastycznić łańcuch dostaw i generować oszczędności.

Co musi umieć i wiedzieć tłumacz techniczny?

0
nauczyciel

Dla wielu może być to zaskoczeniem, ale tłumaczenia techniczne to najpopularniejszy rodzaj tłumaczeń. Niemal wszystkie produkty i sprzęt elektroniczny, który widzimy w sklepach, są sprzedawane również za granicą, dlatego oferta i etykiety wymagają tłumaczeń. Branża tłumaczeń technicznych jest bardzo „lukratywna” i początkujący tłumacze z zazdrością spoglądają na wolne stanowiska tłumacza technicznego języka angielskiego i innych języków. Nie każdy może jednak zostać dobrym tłumaczem technicznym. Jakie cech powinny wyróżniać tłumacza technicznego?

Co trzeba umieć, aby być rzetelnym tłumaczem technicznym?

Tekstów technicznych nie da się dobrze przetłumaczyć bez zrozumienia ich treści. Oczywiście to stwierdzenie odnosi się również do innych rodzajów tłumaczeń, ale w dziedzinie technicznej jest to jeszcze ważniejsze. Dlatego, jeśli tłumacz nie rozumie branży lub sfery, której dotyczy tłumaczenie (np. części do silników samochodowych, obwody elektryczne czy układanie rurociągów), to nie pomoże nawet najlepszy słownik. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że w większości słowników znajdziemy wiele wariantów tłumaczeń. Tłumaczenie wymaga zatem doskonałego rozumienia kontekstu i nie jest możliwe bez doskonałej znajomości tematu. Często tekstom technicznym towarzyszą rysunki, diagramy i modele 3D. Takie elementy również wymagają tłumaczenia. Osobie znającej się na rzeczy służą jako pomoc w zrozumieniu znaczenia tekstu, jednak dla osób, które nie znają tematu, tłumaczenie treści diagramów może być prawdziwą męką. Istnieje również kwestia używania słów dominujący styl niektórych typów tekstów. Na przykład instrukcje montażu sprzętu są przygotowywane według określonego wzoru. Osobliwością tekstów technicznych jest również to, że będą czytane przez osoby znające określony temat. Takie osoby mają zatem wyższe oczekiwania co do formy prezentacji materiału. Znajomość tematu pozwala również tłumaczowi na dostrzeżenie błędów w tekście źródłowym. Niestety, dziś są bardziej powszechne.

Czy tłumacz techniczny potrzebuje wykształcenia w sferze dotyczącej tłumaczenia?

Wszyscy eksperci są więc zgodni, że tłumaczeniem technicznym nie powinny zajmować się osoby nieznające konkretnego tematu. Czy to oznacza, że ​​tłumacz techniczny musi mieć tytuł inżyniera i zakończone studia? Tutaj opinie są różne. Niektórzy twierdzą, że tylko certyfikowani specjaliści są w stanie zrozumieć i przetłumaczyć teksty techniczne. Wykształcenie nie zawsze jest jednak konieczne – często osoby z ogromnym doświadczeniem i zainteresowaniami w określonej sferze mają nawet większą wiedzę niż osoby z wykształceniem. Niemniej jednak klienci powinni wybierać tłumaczy, którzy specjalizują się w konkretnej dziedzinie.  Tłumaczenie techniczne to bardzo szeroka dziedzina, od produkcji części samochodowych po robotykę, natomiast sam tłumacz nie może być „uniwersalny”. Zazwyczaj tłumacze techniczni specjalizują się w kilku obszarach technologii.

Poprawa sprawności przedsiębiorstwa

0
Poprawa sprawności przedsiębiorstwa

Nie każdy, kto posiada firmę, interesuje się ekonomią, dlatego też nie każdy wie czym jest due diligence. Polega ono na przeprowadzeniu dokładnej analizy kondycji firmy, w celu podania ceny dla inwestora. W jaki sposób może to pomóc naszemu przedsiębiorstwu i dlaczego powinniśmy przeprowadzić taką analizę w naszej firmie?

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

0
Jak działa instalacja fotowoltaiczna

Każde urządzenie elektryczne w domu do swojego funkcjonowania potrzebuje dostępu do prądu. Ten można pozyskiwać na różne sposoby. Najczęściej jest to po prostu dostęp do sieci energetycznej. Prąd można jednak pozyskiwać samodzielnie. Mowa tu o własnej instalacji fotowoltaicznej.

Czy warto uczyć się przez internet?

Czy warto uczyć się przez internet

Nauka języka obcego ma kilka oczywistych zalet. Otwiera drzwi do nowych możliwości i może pomóc w integracji i nawiązywaniu przyjaźni podczas pobytu za granicą. W miesiącach i tygodniach poprzedzających Twoją podróż za granicę, a nawet po przyjeździe, możesz odświeżyć sobie lokalny język w ramach istotnych zadań do wykonania.

Ogłoszenia łowieckie – coś dla pasjonatów myślistwa

Ogłoszenia łowieckie

Jesteś myśliwym i szukasz fachowych i rzetelnych informacji związanych z Twoją pasją? A może chcesz sprzedać samochód myśliwski i zakupić nowy? Portal łowiecki to miejsce stworzone właśnie z myślą o kompletnych i fachowych informacjach związanych z tym szczególnym hobby oraz aktualne ogłoszenia łowieckie, które pozwolą Ci rozwijać pasję.

Zobacz też