Inwestowanie dla niecierpliwych

70% osób zdaje sobie sprawę z tego, że należy regularnie oszczędzać. W praktyce robi to jednak tylko połowa z nas. Nasze oszczędności w porównaniu ze zgromadzonymi środkami innych mieszkańców Europy nie są jednak powodem do dumy. Ci, którym udaje się gromadzić jakiekolwiek „zaskórniaki”, przyznają, że wartość oszczędności nie przewyższa dwu krotności ich pensji. Świadomość dotycząca pomnażania pieniędzy też jest w przypadku Polaków niewielka.

Norma ISO 9001, co musisz o niej wiedzieć?

0

ISO 9001 to norma dotycząca Systemu Zarządzania Jakością. Jest to najpopularniejszy system certyfikacyjny na całym świecie. Powszechność wdrażania tej normy z pewnością po części wynika z faktu, że jest ona uniwersalna: można ją wdrożyć w każdej organizacji, niezależnie od wielkości, lokalizacji, charakteru, czy branży.

Dlaczego w przypadku zgubienia dowodu należy to bezzwłocznie zgłosić?

Nie potrafisz znaleźć swojego dowodu osobistego? A może twoje dokumenty zostały skradzione? Nie zwlekaj, ale już teraz zgłoś zagubienie lub kradzież dowodu. W przeciwnym przypadku możesz narazić się na spore problemy!

Różnice między PR a marketingiem

0

PR i marketing mają ze sobą dużo wspólnego, ale nie powinniśmy mylić ze sobą tych dwóch pojęć. Czym jest marketing, a czym PR? Chociaż mają one tożsame cele, to jednak obejmują inne obszary w przedsiębiorstwie. Sprawdź teraz!

Skuteczna polityka personalna w firmie

0

Stopa bezrobocia w Polsce maleje od dłuższego czasu. Rynek pracy jest już w dużej mierze uzależniony od pracownika. W wyniku tego pracodawcy mają coraz większe problemy, aby znaleźć odpowiednią osobę do pracy. Kluczowe staje się nie tylko pozyskanie nowej kadry, ale także zmniejszenie rotacji już zatrudnionych pracowników. Właśnie dlatego skuteczna polityka personalna stała się obecnie tak ważnym zagadnieniem.

Płatności on-line na każdym kroku

0

Dzisiaj z płatnościami internetowymi stykamy się praktycznie na każdym kroku. Możemy dzięki nim łatwo opłacić zakup gazety w formie elektronicznej, możemy złożyć zamówienie on-line, zapłacić za wysyłkę kurierską czy też wesprzeć różne inicjatywy lub nawet kupić bilet w komunikacji miejskiej.

Wszystko na ASAP, czyli jak przetrwać „gorący okres” w pracy

Nowoczesny rynek pracy wykreował grupę zawodów, w których konieczna jest praca pod presją czasu. Wielu pracowników zadaje sobie pytanie jak mają pokonać ogarniające ich zmęczenie?

Co zrobić w przypadku gdy ukradną nam dowód?

Nawet te osoby, które bardzo uważają, podkreślają, że obecne czasy w ogóle nie są bezpieczne. Wystarczy przeanalizować, jak często dokonuje się kradzieży, by dojść do wniosku, że trzeba być zawsze maksymalnie czujnym. Niestety, nawet to nie zawsze wystarczy, kiedy będzie mieć się do czynienia z wprawnym złodziejem.

W co zainwestować 10000 złotych?

Oszczędzanie w dzisiejszych czasach może przynieść wyjątkowo dużo korzyści. Ze wszystkich stron atakują nas oferty lokat, kont oszczędnościowych i innych popularnych produktów. Mało kto decyduje się jednak nawet na takie rozwiązanie. Nie ma co ukrywać, że nie zawsze jest to związane z lenistwem. Wiele osób po prostu nie posiada aktualnie odłożonych pieniędzy, których nie potrzebuje. Gdy już z kolei posiada się pewną kwotę, nie koniecznie wie się jak ją zainwestować, by zyskać więcej niż na niskooprocentowanych lokatach. Okazuje się, że 10 tysięcy złotych to kwota całkiem spora w kontekście jej pomnożenia. Warto dowiedzieć się w co najlepiej zainwestować takie pieniądze, a czego unikać jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z inwestycjami.

Giełda
Pierwszym pomysłem w kontekście inwestycji jest najczęściej granie na giełdzie. Rozwiązanie jest popularne nieprzypadkowo. Profesjonalni gracze są w stanie zarobić nawet 7% w skali roku. Potrzeba jednak do tego nie tylko znajomości mechanizmów działania giełdy, ale również pewnego obycia. Początkujący gracz ma małe szanse na osiągnięcie tak wysokich zysków. Zwiększa się również ryzyko utraty zainwestowanych pieniędzy. Tym samym jeśli nie możemy sobie pozwolić na stratę tych pieniędzy, lepiej zastanowić się nad innymi sposobami zarobku.

Własna firma
10 tysięcy złotych to kwota całkiem spora. Możnaby pójść na łatwiznę i włożyć ją na lokatę bankową. Realia polskie pokazują jednak, że w taki sposób zarobimy co najwyżej 200-300 złotych w skali roku. Jeśli jest to dla nas za mało, czujemy niedosyt i marzy nam się zwielokrotnienie wkładów, warto zastanowić się nad założeniem własnej firmy. Dzięki temu jeśli nasz pomysł się sprawdzi, zarobimy dużo. Za 10 tysięcy można spokojnie założyć działalność gospodarczą i kupić sprzęt. Powinno również w wielu wypadkach starczyć na pierwsze opłaty za lokal. Z czasem będzie można poszerzać swoją działalność, zatrudniając dodatkowych pracowników czy inwestując w reklamę. 10 tysięcy to jednak dobra kwota na start.

W co zainwestować małe kwoty?

Oszczędzanie pieniędzy to świetny pomysł na polepszenie swojej sytuacji finansowej. W dzisiejszym świecie wzrasta jednak świadomość możliwości, jakie na nas czekają. Tym samym coraz większa ilość osób decyduje się na zrobienie dodatkowego kroku, jakim jest rozpoczęcie inwestycji. Wiele osób myśli, że nie jest to rozwiązanie dla każdego. Inwestowanie kojarzy się z dużymi kwotami i sporym ryzykiem. Nie każdy dysponuje takimi pieniędzmi, a tym bardziej mało kto chce je stracić. Okazuje się jednak, że można inwestować również mniejsze sumy pieniędzy i uzyskiwać z nich zadowalające zyski.

O czym należy pamiętać decydując się na inwestowanie małych kwot?
Rozpoczynając inwestowanie małych kwot pieniędzy trzeba postawić sprawę jasno – nie można oczekiwać kokosów po tygodniu, jeśli dopiero sadzimy drzewo z malutkiego ziarenka. Takie rozwiązanie ma to do siebie, że trzeba posiadać sporo cierpliwości żeby zobaczyć efekty. Co ważne, istotna jest również regularność w uzupełnianiu wkładów. Jeśli zaakceptujemy te warunki, możemy rozpocząć inwestycje nawet z niewielkim stanem konta.

W co najlepiej zainwestować małe kwoty?
Małe kwoty można inwestować przede wszystkim na lokatach. Zamiast tradycyjnych warto zdecydować się na wybór ich nowej formy, jaką jest lokata dynamiczna. Inną popularną opcją są wszelkiego typu fundusze inwestycyjne i obligacje, które stanowią pewne źródło dochodu i stanowią sposób na inwestycje długoletnie. Nową formą oszczędzania stają się ostatnio pożyczki społecznościowe. Polega to na tym, że za pośrednictwem specjalnej platformy znajduje się różnego rodzaju osoby, które chcą pożyczyć określoną sumę pieniędzy. Często zdarza się, że jest to nawet jedynie kilkadziesiąt złotych. Pożyczając pieniądze otrzymujemy gwarancję zwrotu kwoty, a także zapłacenia odsetek, które mogą być znacznie wyższe niż procent, jaki dałaby nam tradycyjna lokata. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możemy zarobić pieniądze, nawet jeśli nie dysponujemy dużymi kwotami.

Zobacz też