Czy warto podjąć studia na kierunku User Experience

Współczesny rynek pracy oferuje mnóstwo wyzwań zawodowych, które wyróżniają się wąskim zakresem obowiązków. Jednym z zawodów, który oferuje szerokie perspektywy rozwoju, jest psycholog projektowania. Profesja ta łączy wiedzę z zakresu psychologii, designu i skutecznej komunikacji. To dynamicznie rozwijająca się branża, która oferuje niezwykle atrakcyjne wynagrodzenie i ciekawe perspektywy pracy. Czy warto studiować User Experience?

Praca przyszłości

Specjalista UX stoi za sukcesem każdej firmy, która prowadzi swoją działalność w sieci. Jest to osoba, która bezbłędnie rozpoznaje potrzeby i wymagania użytkowników i dostosowuje witrynę internetową do aktualnych trendów. Na tej podstawie można stwierdzić, że jest to zawód przyszłości, który jest niezbędny w większości firm. Kompletną wiedzę z zakresu tej branży można uzyskać na studiach kierunkowych w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie, która oferuje studia user experience.

Specjalista UX – kto to taki?

Specjalista User Experience – to obcobrzmiący zwrot, który może brzmieć jak zawód tylko dla wybranych, lecz w praktyce można zdobyć wykształcenie kierunkowe drogą akademicką. UX specialist jest osobą o silnie rozwiniętych umiejętnościach analitycznych, który doskonale interpretuje nowoczesne cele biznesowe oraz strategię firmy. Projektowanie doświadczeń użytkowników – na tym opiera się praca specjalisty po studiach. Osoba taka bada zachowania użytkowników, przeprowadza z nimi wywiady, by następnie kreatywnie rozwiązywać działania dotyczące użyteczności witryny.

Studia I stopnia na kierunku User Experience dedykowane są początkującym projektantom, którzy chcą zdobyć nowoczesny zawód z gwarancją wysokich zarobków.

Plan studiów

Harmonogram studiów kierunkowych I stopnia podzielony jest na 4 bloki, w ramach których studenci zdobędą teoretyczną wiedzę i wachlarz praktycznych umiejętności niezbędnych w przyszłym zawodzie jako specjalista UX. Pod okiem doświadczonej kadry studenci zgłębią tajniki projektowania UI, poznają modele planowania i strategię działań, zapoznają się z wizualizacją danych i raportowaniem, a także poznają dostępne narzędzia analityczne i badawcze.

Studia w dużej mierze bazują na pracy grupowej, która jest podstawą w zawodzie specjalisty UX. Kierunek kładzie nacisk na komunikację, sztukę prezentacji, umiejętność zastosowania elementów storytellingu i autoprezentacji. Dzięki zaangażowaniu kadry profesorskiej i rzetelnie opracowanemu planowi zajęć absolwenci będą kompleksowo przygotowani do pracy w zawodzie.

Perspektywy zawodowe

Kluczowym zadaniem specjalisty UX jest dbanie o satysfakcję użytkownika przy równoczesnym skupieniu na realizacji celów biznesowych firmy. Osoba po studiach tworzy przyjazne rozwiązania interaktywne, dbając przy tym o jakość projektowanego produktu. Absolwenci studiów na kierunku User Experience będą mogli realizować się zawodowo między innymi w firmach technologicznych, agencjach badawczych, firmach konsultingowych czy software house’ach. Satysfakcja z pracy i wynagrodzenie są na bardzo wysokim poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here