Polska stała się stosunkowo popularnym miejscem, do którego przyjeżdża mnóstwo studentów z zagranicznych krajów, aby skończyć tu swoje studia lub przynajmniej jeden semestr. Od wielu lat wymiany studenckie cieszą się dużą sympatią. Poza tym sporo osób przyjeżdża do nas do pracy, wbrew pozorom nie tylko zza wschodniej granicy, ale również z krajów Europy Zachodniej. Zatem powstała potrzeba wypełnienia rynku wydawniczego o pozycje do nauki języka polskiego dla obcokrajowców. Gdzie tanio kupić takie książki?

Polski język dla obcokrajowców

Język polski dla obcokrajowców jest uważany za bardzo trudny do nauki. Prawda jest taka, że nawet rodowici Polacy mają problem z gramatyką i ortografią, nie dziwi zatem, że osoby, które podejmują wyzwanie nauki języka polskiego, nie mają łatwego zadana. Na szczęście zapaleńców w tym jak najbardziej pozytywnym znaczeniu nie brakuje. Ludzie zapisują się na kursy języka dla początkujących, kolegują się z Polakami, z którymi starają się rozmawiać w naszym języku, czytają prasę oraz informacje w Internecie, oglądają telewizję oraz słuchają radia. W tym wszystkim jest też oczywiście miejsce na podręczniki do nauki języka polskiego, które wypełniają lukę związaną z wiedzą dotycząca reguł gramatycznych. Nie ma bowiem nauki jakiegokolwiek języka bez przebrnięcia przez ten etap. Nawet jeżeli chciałoby się go ominąć.

Książki do nauki języka polskiego w livro.pl

Książki do nauki języka polskiego wraz z zeszytami ćwiczeń najlepiej jest kupować w sieci. To właśnie tam działają księgarnie internetowe takie jak livro.pl, na których ceny są zdecydowanie niższe niż w tych stacjonarnych. Z reguły książki do nauki języków obcych nie należą do tanich, jednak we wspominanym sklepie podręczniki kosztują nawet o 25 zł taniej niż w innych miejscach, a to sporo. Przykładowo „Cześć jak się masz 1. Spotykamy się w Polsce”, której cena regularna to 69 złotych, tutaj kosztuje 44,49 złotych. Czyli o wspominane prawie 25 złotych mniej. Dla studentów, którzy zwykle liczą każdy grosz, to naprawdę duży upust. Warto skorzystać z takiej okazji, w końcu kto myśli o nauce języka na poważnie, wcześniej czy później będzie musiał zaopatrzyć się w dobrą książkę.

Jak uczyć się języka polskiego?

Co jeszcze można doradzić obcokrajowcom pragnącym nauczyć się polskiego, aby ten proces był jak najbardziej efektywny? Aby nie zniechęcali się zbyt szybko, bo nie jest to łatwy język. By korzystali z dobrodziejstw jakie niesie Internet, szukali blogów poświęconych nauce i szybkim sposobom na przyswojenie języka obcego. By jak najczęściej wykorzystywali swoje umiejętności w praktyce, na przykład robiąc zakupy w sklepie albo idąc na pocztę. Można też oglądać filmy i seriale, które opierają się na języku potocznym, zatem można dzięki nim przyswoić dużo słów i zwrotów, które są w realnym użyciu. Jest tak wiele sposobów na to, by uczyć się bezstresowo, a jednocześnie osiągać jak najlepsze wyniki, że wystarczy opracować dobry plan a potem się go trzymać, a coraz lepsze wyniki przyjdą z czasem.