Praca dla 16 latka na wakacje

Masz 16 lat i dwa miesiące wolnych wakacji? Chciałbyś w ten czas nie leżeć do góry brzuchem tylko zarobić sobie parę groszy w pracy? Z tego względu na pewno interesuje cię jakie możliwości można znaleźć w pracy dla 16-latka na wakacje. Z tego względu przygotowaliśmy propozycje z krótkim omówieniem tego, jakiego rodzaju prace jesteś w stanie wykonywać, nawet mając 16 lat.

1. KOREPETYCJE

Jest to praca, którą może wykonywać każdy bez względu na doświadczenie w pracy czy wiek. Jeżeli zatem jesteś dobry w matematyce czy fizyce, śmiało zgłoś się jako korepetytor podczas wakacji. W tym czasie na pewno niewiele osób marzy właśnie o nauce, ale na pewno znajdą się tacy, którzy chcą w wakacje podszkolić swoje umiejętności, na przykład z języka obcego. Jeśli świetnie mówisz po angielsku lub w innym języku z pewnością znajdziesz chętne osoby na dodatkowe lekcje. Korepetycje nie zajmują wiele czasu a można w ciągu jednej godziny naprawdę sporo zarobić – na pewno uda ci się zarobić na swoje drobne, wakacyjne wydatki.

2. OPIEKUNKA DO DZIECKA

To bardzo popularna forma dorobku kilku groszy podczas wakacji za granicą, ale coraz częściej można jej praktykowanie zauważyć również w Polsce. Rodzice zazwyczaj korzystają z takiej oferty, kiedy chcą gdzieś wyjść razem i nie mają z kim zostawić dzieci. W czasie wakacji za to, wielu z rodziców pracuje, a nie każde z nich ma możliwość pozostawienia dziecka w przedszkolu bądź w szkole. Z tego względu właśnie, można znaleźć wiele ofert pracy w poszukiwaniu opiekunki do dziecka. Jeśli lubisz dzieci, praca na pewno będzie dla ciebie przyjemna i niemęcząca, jest świetną opcją jako praca dla 16-latka na wakacje.

Praca dla 16 latka na wakacje
3. RESTAURACJE MCDONALD’S

Bardzo popularna sieć restauracji McDonald’s posiada program, w ramach którego zatrudnia młodzież po ukończeniu 16. Roku życia. Zapewniają bardzo dobre warunki pracy, bo na wstępie dostaje się legalną umowę o pracę. Dodatkowo grafik jest bardzo elastyczny, także można spokojnie połączyć go z wakacyjnym leniuchowaniem, jak również różnego rodzaju wyjazdami. Niektóre restauracje McDonald’s są bowiem czynne całą dobę.

4. PRACA ZA GRANICĄ

To jedna z najbardziej, jak i nie najsławniejsza forma pracy dla 16-latka na wakacje. Wiele osób zaraz po ukończeniu 16. Roku życia wyjeżdża na wakacje za granicę, zazwyczaj w ramach wykonywania pracy sezonowej. Do takiego rodzaju pracy można zaliczyć zbieranie owoców, praca w zakładach fabrycznych czy nawet w restauracjach. Bardzo często to pracodawca pokrywa koszty mieszkania, rzadziej wyżywienia. Jednak jeśli zainteresujemy się różnego rodzaju agencjami zatrudniającymi za granicą, to dowiemy się, że oferują one zakwaterowanie, wyżywienie, a także pomoc w razie wszelakiego rodzaju niedogodności związanych z pobytem na miejscu.