Wypożyczalnia aut – co przemawia za skorzystaniem z ich oferty?

Wypożyczalnia aut

Samochody na stałe wpisały się w codzienny krajobraz. Z roku na rok jeździ po drogach coraz więcej pojazdów. Decydujemy się na takie rozwiązanie, by stać się niezależnym i znacznie ułatwić codzienne przemieszczenia się. Co jednak w sytuacji, gdy nie stać nas na taką inwestycję? Wówczas powinniśmy rozważyć okresowy wynajem aut.

Wypożyczenie auta – dlaczego staje się coraz popularniejsze?

Posiadanie własnego samochodu daje człowiekowi ogromną niezależność. Może bowiem zmieniać swoje położenie, kiedy tylko chce. Nie musi oglądać się na rozkłady jazdy czy prosić znajomego o podwózkę. Swoje położenie zmieniamy przecież bardzo często, nawet kilka razy w ciągu dnia. Jadąc samochodem możemy więc skrócić czas podróży do minimum, a zaoszczędzony czas przeznaczyć dla rodzinę czy na hobby. Są jednak sytuacje, w których posiadanie pojazdu nie jest opłacalne lub nas na to zwyczajnie nie stać. Co wówczas możemy zrobić? Zdanie się na komunikację publiczną znacznie wydłuży nam czas dojazdu. Rozkład jazdy zaś nie zawsze będzie współgrał z naszymi planami. Wówczas powinniśmy rozważyć wynajem auta. Taka propozycja jest bardzo opłacalna. Zapłacimy bowiem za tyle, ile użytkowaliśmy pojazd. Dzięki temu będziemy mogli udać się w służbową podróż bez przeszkód i nie martwić się o nic.

Wypożyczalnia aut – jak sprawdzić umowę?

Wynajęcia auta jest obecnie możliwe praktycznie w całej Polsce. Nie brakuje firm, które posiadają swoje punkty w wielu miastach, dzięki czemu dłuższe podróże także staną się ekonomiczne. Niektóre wypożyczalnie aut oferują nawet podstawienie pojazdu we wskazane przez nas miejsce. Taka opcja może nam się np. przydać podczas powrotu zza granicy. Firma może nam podstawić pojazd np. pod lotnisko, więc nie będziemy już przejmować się powrotem do domu. Więcej o tym dowiesz się tutaj https://transtor.pl/. Wypożyczalnia aut powinna mieć proste i przejrzyste umowy. Dlatego przed podpisaniem zawsze powinniśmy je uważnie przeczytać. Dopytać, czy nie ma w niej zapisów o dodatkowych opłatach, które nie zostały wcześniej omówione. Dobre wypożyczalnie aut proponują także indywidualną wycenę w zależności od długości najmu. Dzięki temu mamy gwarancję dobrej ceny.

Jak się wybić na Instagramie?

0
Jak się wybić na Instagramie

Instagram od lat jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Z roku na rok przybywa użytkowników i coraz więcej marek prowadzi swoje instagramowe profile. W jaki sposób zostać zauważonym, zdobyć dużo obserwujących i jak się wybić na Instagramie?

Wybicie się na Instagramie a ustawienia profilu

Chcąc prowadzić konto na Instagramie, które niezależnie od poruszanej na nim tematyki ma trafiać do każdego, należy zmienić ustawienia prywatności konta na publiczne. Profil prywatny nawet przy najpopularniejszych hasztagach i lokalizacjach nie będzie pojawiać się użytkownikom, którzy nas nie obserwują. Mało osób chce wysyłać prośbę o zgodę na obserwacje, jeśli nie widzi jakiego rodzaju treści znajdują się na profilu.

Poza ustawieniem konta na publiczne, Instagram oferuje również opcję trybu konta firmowego. Sprawdzi się ono również dla osób prywatnych chcących docierać ze swoimi treściami do szerszego grona odbiorców. Nie trzeba posiadać firmy by takowe konto móc prowadzić. Umożliwa ono masę korzyści; dostęp do statystyk – dzięki czemu możesz sprawdzić o której godzinie najwięcej odbiorców siedzi przed telefonami, do osób w jakim wieku najczęściej się trafia, jakiej płci, z jakiego miasta i tak dalej. Posiadając takie informacje łatwiej dostosować publikowane treści i zainteresować obecnych oraz potencjalnych obserwujących.

Interakcja z obserwującymi

Media społecznościowe – jak sama nazwa wskazuje – bazują na kontakcie, skracają dystans między użytkownikami, służą do komunikacji. Jeśli chcesz by duża część odbiorców aktywnie angażowała się pod Twoimi postami, sam postaraj się być aktywny. Jednym z popularnych sposobów jest zadawanie pytań w postach, lecz ze względu na popularność tego zabiegu, stracił już swoją wiarygodność, obserwujący na Instagramie mają świadomość, że jeśli komentarzy jest naprawdę dużo, to twórca zapewne tego nie przeczyta. Dużo lepszą opcją jest tworzenie ankiet i zamkniętych pytań na Insta Story oraz udostępnianie odpowiedzi z krótkim, własnym komentarzem.

Jeśli już wiesz do jakiej grupy odbiorców chcesz trafić, spróbuj pokazać się obserwującym podobne konta. Można w tym celu wykupić opcję promowania posta, tak, aby pojawiał się w feedzie osób znajdujących się w wybranych przez nas grupach docelowych, lecz można zrobić to też za darmo, lecz z większym nakładem pracy.

Pisanie komentarzy „naganiających” na własny profil, to duże internetowe faux pas. Jeśli napiszesz komentarz, który będzie stanowił wartościowy głos w dyskusji, ciekawą refleksję, dowcipną uwagę to osoby czytające go z ciekawości wejdą na Twój profil. Nie masz na to czasu? Dobrą opcją jest zakup komentarzy.

Wybicie się na Instagramie a wygląd profilu

Niezwykle ważne jest to, jak profil wygląda. Instagram to medium bazujące na obrazie, więc nawet jeśli Twoim celem jest przebicie się z wartościowymi postami i przemyśleniami, to wygląd ma znaczenie. Zdjęcia nie muszą być idealne, lecz ważne, by ładnie się ze sobą komponowały. Już na samym początku warto zastanowić się jaką estetykę wybierzesz. Nie trzeba za każdym razem obrabiać fotografii w identyczny sposób, lecz warto mieć upatrzone główne motywy i tonacje kolorystyczne, które będą się powtarzać.

Osoba, która dopiero co trafiła na Twoje konto, chce szybko dowiedzieć się co może na nim znaleźć. Masz kilka chwil na to by przykuć uwagę odbiorcy, więc interesujące BIO, nazwa profilu i zdjęcie profilowe to podstawa. Biografia może zawierać maksymalnie 150 znaków, więc tak naprawdę w kilku słowach musisz zakomunikować coś o sobie, tak by było to treściwe i interesujące. Tutaj warto dać ponieść się własnej kreatywności i nie bazować na gotowych wzorach dostępnych w internecie.

Jeśli chce się wybić na Instagramie należy pamiętać o tym, że najważniejsza jest konsekwencja i regularność. Postów nie powinno dodawać się kilka razy dziennie, a następnie przez kilka dni się nie odzywać, lecz zaplanować posty tak, by w godzinach gdy odbiorców jest najwięcej, napisać i udostępniać post – najlepiej każdego dnia. Niezwykle ważne jest także prowadzenie Insta Story, gdyż to zapewnia odbiorcom poczucie kontaktu z twórcą i bardziej angażuje ich uwagę. Po jakimś czasie prowadzenie konta na Instagramie staje się intuicyjne i początkowo dość trudne wytyczne wchodzą w krew.

Wirtualne biuro – kto może z niego skorzystać?

Wirtualne biuro - kto może z niego skorzystać

Na dzień dzisiejszy polskie prawo nie zmusza przedsiębiorców do tego, aby posiadać własny lokal biurowy. Możliwe jest zarejestrowanie własnej firmy bez konieczności wychodzenia z domu, co z pewnością jest rozwiązaniem godnym uwagi. Czym dokładnie jest biuro wirtualne? Dlaczego jest ono godne uwagi? Dla kogo biuro wirtualne Warszawa wydaje się być idealnym rozwiązaniem? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest biuro wirtualne?

Zanim rozpoczniemy głębsze rozważania na temat biura wirtualnego, powinniśmy dokładnie zdawać sobie sprawę z tego, czym ono tak właściwie jest. Otóż upraszczając- jest to miejsce, które oferuje adres rejestracyjny dla naszej firmy. Co godne podkreślenia, dotyczy zarówno działalności gospodarczych, jak i fundacji czy też stowarzyszeń. Z takiego rozwiązanie decydują się korzystać przede wszystkim właściciele niewielkich firm, a także młodzi przedsiębiorcy, którzy nie chcą wydawać swojej gotówki na lokal biurowy, jednocześnie nie życzą sobie, aby firma rejestrowana była na ich adres domowy. Nie trzeba być specjalistą w tym zakresie, aby móc określić, że jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnej powierzchni biurowej. Co ciekawe, nowoczesne biura wirtualne oferują także dodatkowe usługi, takie jak chociażby obsługa rachunkowa/prawna, wynajem sali, doradztwo biznesowe.

Dlaczego biuro wirtualne jest godne uwagi?

Biuro wirtualne niesie ze sobą wiele zalet, o których z pewnością warto wspominać. Należy rozpocząć od tego, że mamy do czynienia z prestiżową lokalizacją. Większość wirtualnych biur znajduje się w wysoko cenionych częściach miasta. Kolejną zaletą jest anonimowość i prywatność. Przykładowo wszelkie kontrole Urzędu Skarbowego będą odbywać się poza murami naszego mieszkania. W przypadku wirtualnego biura możemy liczyć na skuteczną optymalizację kosztów, a także na możliwość obsługi naszej korespondencji. Wiąże się to bezpośrednio z tym, że nie musimy przejmować się brakiem dodatkowych pracowników. Do podstawowych wad wirtualnego biura możemy zaliczyć ściśle określone godziny pracy biura, możliwość nieprofesjonalnej obsługi, problemy ze zmianą adresu, niebezpieczeństwo naszych danych.

Wirtualne biuro – dla kogo jest to idealne rozwiązanie?

Biuro wirtualne to rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy nie potrzebują tradycyjnego biura, a także nie chcą ponosić stosunkowo wysokich kosztów związanych z wynajmem. Wirtualny adres jest zatem doskonałym sposobem na to, aby uwiarygodnić własną firmę, a także mieć możliwość skorzystania z usług obsługi poczty. Tego typu model biura zalecany jest przede wszystkim osobom samozatrudnionym, które zdecydowały się na prowadzenie biznesu niewielkich rozmiarów. W konsekwencji z wirtualnego biura korzystają sklepy internetowe, freelancerzy, niewielkie agencje marketingowe, firmy szkoleniowe, Z takich usług mogą skorzystać także osoby, które zdecydowały się na otworzenie przedsiębiorstwa poza granicami kraju, jednakże oczekują polskiego adresu.

Czy warto zdecydować się na biznes franczyzowy?

Czy warto zdecydować się na biznes franczyzowy

Franczyza to specyficzny, ale jednocześnie bardzo popularny model biznesowy, który co roku przyciąga coraz większą liczbę przedsiębiorców. Coraz więcej, sieci sklepów i innych usług, pojawiających się w przestrzeni publicznej działa właśnie w modelu franczyzowym. Czym charakteryzuje się tego typu biznes i jakie są jego zalety?

Podstawowe założenia franczyzy

W standardowym modelu prowadzenia działalności przedsiębiorca działa samodzielnie, na podstawie wcześniej założonej własnej strategii biznesowej. Rejestrując, więc swoją firmę musi mieć przygotowany biznesplan, pomysł na realizację usług oraz opracowane elementy rozpoznawcze marki, jak chociażby logotyp, hasło reklamowe. Jest przy tym zdany całkowicie sam na siebie i odpowiada za każdą część realizacji planu. Zupełnie innymi założeniami charakteryzuje się franczyza, który uwzględnia w modelu nie jeden podmiot, a dwie strony podczas współpracy.

Są nimi franczyzobiorca, który jako przedsiębiorca działa pod szyldem określonej marki oraz franczyzodawca, czyli właściciel marki, udzielający przedsiębiorcy licencji. Zasady współpracy i wszystkich zasad, jakie mają być wypełniane, opisane są zawsze szczegółowo w umowie franczyzowej, która podpisywana jest przed rozpoczęciem. Dokument ten jest obowiązujący dla dwóch stron, znajdują się, więc tam nie tylko wymagania, jakie musi spełnić franczyzobiorca względem właścicieli marki, lecz również udogodnienia, jakie oferuje franczyzodawca swojemu podopiecznemu. Może to być m.in. zapewnienie wyposażenia, pomoc w aranżacji wnętrza lokalu, czy sklepu, pomoc podczas rekrutacji pracowników, szkoleń specjalistycznych, okresowych itd.

Zalety prowadzenia działalności franczyzowej

Pierwszą zauważalną zaletą tego modelu działalności gospodarczej jest jej uproszczenie. Za dostarczenie koncepcji, opracowanie wszelakich strategii, czy informacji „know-how” odpowiedzialny jest podmiot, czyli marka. W przypadku zwykłej działalności wszystko to spoczywa na ramionach przedsiębiorcy, co jest niezwykle czasochłonne, a także kosztowne. Kolejną kwestią jest rozpoznawalność marki i ugruntowana pozycja na rynku, co jest dużą szansą dla osoby, stawiającej pierwsze kroki w biznesie, a nieposiadającej dużego budżetu na wypromowanie marki, czy pomysłu na skuteczny marketing. Prowadząc działalność w ramach firmy, która jest już rozpoznawalna wielu ludziom, daje automatycznie większe szanse na dobre zarobki i większe perspektywy na przyszłość.

Dużym plusem są również benefity, jakie oferuje franczyzodawca, czyli przykładowo pomoc w rekrutowaniu i zatrudnianiu nowych pracowników, czy szkoleniu pracowników. Co istotne, nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy na temat oferowanych usług, czy produktów, tak, jak każdy inny przedsiębiorca zaczynający działać w określonej branży. Model franczyzowy zaczyna się pojawiać w wielu gałęziach gospodarki i branżach. Najpopularniejsze sieci, oferujące współpracę franczyzową działają dziś już nie tylko w branży spożywczej, ale również gastronomicznej, finansowej, odzieżowej i wielu innych. Każdy, chcący prowadzić biznes właśnie w ten sposób może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Właściwości zdrowotne Yerba Mate

0
Yerba Mate
Fot. Pexels.com

Yerba mate stała się w ostatnich latach bardzo popularnym napojem. Piją go w szczególności młodzi ludzie, ale nie tylko. Napar ten dodaje energii, a jednocześnie ma wiele właściwości zdrowotnych. Warto zapoznać się ze wszystkimi działaniami tego wspaniałego napoju.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/yerba-mate-i-jej-wlasciwosci-zdrowotne/

Jak yerba mate działa na organizm?

Napar ten działa pobudzająco na organizm. Człowiek czuje się podobnie jak po wypiciu kawy. Jednak z tym wyjątkiem, że kawa powoduje zmęczenie, a Yerba nie. Napar zmniejsza uczucie zmęczenia, człowiek jest po nim wypoczęty. A to jedynie początek pozytywnych aspektów jego działania.

Codziennie picie tego naparu poprawia kondycję i wygląd całego ciała. Skóra jest bardziej nawilżona, a także bardziej gładka. Niektóre osoby zauważają także wzmocnienie włosów i paznokci.

Właściwości zdrowotne yerba mate

Yerba Mate to napar z ostrokrzewu. Posiada bardzo bogatą gamę witamin. Możemy tutaj wymienić witaminy  A, B, C, E, H. A także składniki mineralne takie jak: magnez, żelazo, potas, krzem, wapń, siarkę, sód, fosfor. A to wszystko w typowej filiżance bądź kubku. Jeśli chodzi o zawartość witamin i minerałów to Yerba posiada ich naprawdę wiele.

Taki skład wzmacnia organizm i dostarcza ważnych elementów niezbędnych do codziennej pracy organizmu. Jednak to nie wszystko. Napar redukuje poziom cholesterolu, rozrzedza krew, a także zmniejsza objawy miażdżycy.

Yerba polecana jest osobom z problemami z krążeniem. Pomaga również w stanach zapalnych i depresji. Przydaje się nie tylko w tak poważnych chorobach. Jest ważna przy przeziębieniu czy grypie ponieważ wpływa pozytywnie na odporność organizmu.

 

Yerba mate ma wiele pozytywnych aspektów codziennego stosowania. Pomaga zarówno w poważnych chorobach jak i na odporność. Zapobiega chorobom układu krążenia. Ponadto pozytywnie wpływa na wygląd i kondycję skóry. Jej zaparzenie trwa jedynie kilka minut. Posiada ona wiele smaków. Ponadto możesz dostosować intensywność do swoich upodobań. Jeśli nigdy nie miałeś okazji próbować Yerby warto sięgnąć po nią dziś.

Zobacz też: http://www.ruszglowa.pl/jak-zorganizowac-sobie-czas-gdy-czeka-cie-praca-zdalna/

Inwestycja w kontrakty CFD? Co trzeba wiedzieć?

Inwestycja w kontrakty CFD

Kontrakty CFD, które również figurują pod nazwą kontakty na różnice, odnoszą się do formy zawieranej umowy między zbywcą i nabywcą określonego dobra. W transakcji strona sprzedająca zostaje zobligowana do przekazania konkretnej kwoty stanowiącej różnicę pomiędzy początkową wartością, a jej zamknięciem. W praktyce jest to po prostu handel określonym instrumentem bazowym, na którym kupujący bądź sprzedający zarabia z powodu różnicy ceny wyjściowej, a pozycji już zamkniętej.

Nauka języka angielskiego się opłaca

angielski

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim daje możliwość uczestniczenia lub organizowania międzynarodowych spotkań biznesowych. Tam, gdzie reprezentowanych jest kilka języków, istnieje szansa, że spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim – a jeśli jesteś jedynym w swoim zespole, który mówi po angielsku, możesz zostać zaproszony do wzięcia udziału w ważnych spotkaniach, awansując w tym procesie na wyższy szczebel kariery. Dlatego tak ważna jest nauka dialogów po angielsku. Tylko praktyka czyni mistrza, a im więcej poznamy przykładowych dialogów w języku angielskim z tłumaczeniem, tym lepiej dla nas.

Angielski w biznesie

Obsługa klienta i sprzedaż – będziesz w stanie pomóc każdemu angielskojęzycznemu klientowi, którego Twój pracodawca może mieć – i sprzedawać mu. Daje Ci to szansę na budowanie relacji z zagranicznymi klientami, a umiejętność budowania relacji jest ważną umiejętnością biznesową, która daje Ci przewagę nad nieanglojęzycznymi kolegami i sprawia, że jesteś bardziej wartościowy dla firmy, w której pracujesz.
Marketing i komunikacja – jeśli firma, dla której pracujesz, sprzedaje swoje produkty lub usługi do krajów anglojęzycznych lub wydaje innego rodzaju komunikaty, takie jak komunikaty prasowe do tych krajów, Twoja znajomość języka angielskiego może być przydatna do tłumaczenia materiałów marketingowych lub komunikacji z klientami lub potencjalnymi sprzedawcami. Wiedza o kulturze, którą zdobędziesz dzięki nauce języka angielskiego, może się również przydać w przekazywaniu wiedzy o produktach i pomysłach dla krajów anglojęzycznych.

Angielski w szkolnictwie

Język angielski daje dostęp do jednych z najlepszych uniwersytetów na świecie. Angielski jest powszechnie uważany za język szkolnictwa wyższego. Oxford, Cambridge, Harvard i MIT to tylko kilka ze słynnych uniwersytetów, które zajmują wysokie pozycje w czołówce światowych rankingów edukacyjnych, a aby uzyskać dostęp do każdego z nich, trzeba płynnie posługiwać się językiem angielskim, ponieważ wszystkie one są anglojęzyczne. Jest rzeczą oczywistą, że jeśli jesteś w stanie studiować w jednej z tych instytucji, rozpoczniesz swoją karierę z doskonałym imieniem w swoim CV – a korzyści z tego płynące będą mówić same za siebie. Jeśli język angielski nie jest Twoim językiem ojczystym, będziesz musiał przystąpić do testu z języka angielskiego podczas procesu rekrutacji, aby udowodnić, że Twój poziom języka angielskiego jest odpowiedni do wymagań środowiska akademickiego. Jeśli jesteś na najlepszej uczelni, wysiłek włożony w naukę angielskiego tak wcześnie, jak to możliwe, zostanie nagrodzony, jeśli chodzi o wybór uczelni, na które możesz się zapisać.

Angielski w sztuce

Angielski jest językiem jednej z największych literatur na świecie. Jeśli nauczysz się angielskiego, będziesz mógł cieszyć się dziełami niektórych z najbardziej znanych pisarzy na świecie, w języku, w którym miały być czytane lub słyszane. Dzieła Szekspira nabiorą nowego znaczenia, gdy będziesz w stanie mówić po angielsku, i możesz cieszyć się takimi wpływowymi klasykami jak Wichrowe Wzgórza Emily Bronte i jej siostry Jane Eyre, George’a Orwella 1984 i Animal Farm, Jane Austen’s Pride and Prejudice i wiele, wiele innych. Tłumaczenie rzadko przynosi pisarzowi prawdziwą sprawiedliwość, więc jedynym sposobem na właściwe ocenienie klasycznego dzieła literackiego jest przeczytanie go w jego oryginalnym języku. Jeszcze lepiej, dzięki temu można pogłębić swoją znajomość języka angielskiego, wzbogacając go o nowe słowa i struktury zdań.

Język angielski pozwala czerpać więcej z kultury popularnej. Najwyżej oceniane na świecie filmy powstają w Hollywood, i nie trzeba dodawać, że są robione w języku angielskim. Ile razy byłeś świadkiem amerykańskiego przeboju kinowego i byłeś sfrustrowany koniecznością nadążania za szybko pojawiającymi się napisami? A ile razy nuciłeś ulubioną piosenkę pop, ale nie potrafiłeś jej zaśpiewać, bo jest w języku angielskim i nie znasz słów? Jest rozwiązanie… Pocałuj te irytujące napisy w kinie na pożegnanie i wydobądź więcej z muzyki, którą lubisz, ucząc się angielskiego.

Angielski w sporcie

Angielski pozwala ci na udział w międzynarodowych konferencjach i wydarzeniach
Duże wydarzenia sportowe, takie jak Igrzyska Olimpijskie, odbywają się w języku angielskim, podobnie jak konferencje międzynarodowe, więc zawodnicy i delegaci będą musieli posługiwać się językiem angielskim, aby móc jak najlepiej wykorzystać udział w nich. Być może będziesz musiał uczestniczyć w konferencjach w ramach wybranej przez siebie kariery, więc nauka języka angielskiego będzie dla Ciebie bardzo korzystna w nadchodzących latach. Nie tylko będziesz w stanie zrozumieć przemówienia, ale także w większym stopniu skorzystać z możliwości nawiązywania kontaktów, jakie dają takie wydarzenia, jeśli będziesz mógł efektywnie rozmawiać w języku angielskim. Nigdy nie wiadomo – wśród tłumu kolegów delegatów może pojawić się nowy pracodawca lub klient, więc upewnij się, że możesz się z nimi porozumieć!

Skoro wspomnieliśmy o tym jak ważne są dialogi po angielsku, czy jest sens w ogóle uczyć się gramatyki angielskiej? Myślę, że odpowiedź na to znajdziecie tutaj: czy warto uczyć się czasów?

Nieruchomości w Zielonej Górze

0
Nieruchomości Zielona Góra

W obecnych czasach ceny nieruchomości znacznie poszły w dół. Mieszkania w dużych miastach nie są już tak drogie jak wcześniej. Jest to jednak ciężki czas dla osób, które wystawiają nieruchomości na sprzedaż Zielona Góra wciąż jest miastem chętnie odwiedzanym przez młode osoby. Jest to największa miejscowość w województwie lubuskim. Miasto jest zamieszkiwane przez ponad 140 tysięcy ludzi. W ostatnich latach ludzie coraz chętniej korzystają z pomocy agentów nieruchomości. Posiadają oni specjalistyczną wiedzę i znają się doskonale na rynku. Potrafią ocenić wartość mieszkania już po kilku zdjęciach.

Internet w Krakowie

0
internet

Jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Nic prostszego, wystarczy inwestycja w internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu i problem z głowy. Jeśli rozważasz zakup dobra jakim jest Internet Kraków oferuje szeroką gamę przedsiębiorców specjalizujących się we wszystkim związanym z Internetem.

130,15 miliardów złotych – Tarcza Finansowa i inne narzędzia

0
pieniądze

Fragmenty tarczy antykryzysowej takie jak: Tarcza Finansowa PFR, zwolnienia ze składek ZUS, dofinansowanie na ochronę miejsc pracy – są to elementy, na które państwo przeznaczyło wiele miliardów złotych. Według najnowszych ustaleń wynika, że za pośrednictwem tarczy antykryzysowej oraz tarcz finansowej i pomocowej, państwo przekazało na wsparcie przedsiębiorców już 130,15 mld zł. Na czym polega ta pomoc? Na co została przeznaczona tak wielka kwota? Jakie są zadanie tarczy antykryzysowej? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/tarcza-finansowa-pfr/ 

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla firm oraz przedsiębiorców

Na pomoc dla przedsiębiorców zostało przeznaczone 212 miliardów zł. Jest to pakiet pomocy w walce ze skutkami COVID-19. Premier Polski Mateusz Morawiecki mówił: „Państwo Polskie zrobi wszystko, żeby pomóc pracownikom i pracodawcą. Nie zawaham się użyć środków budżetowych, żeby Polska przetrwała epidemie w najlepszy możliwy sposób”.

Pieniądze tarczy antykryzysowej zostaną podzielone na pięć filarów:

• Bezpieczeństwo pracowników 

• Finansowanie przedsiębiorców 

• Ochrona zdrowia 

• Wzmocnienie systemu finansowego p

• Program inwestycji publicznych

Na co została przeznaczona kwota z tarczy antykryzysowej?

Na liście wydatków możemy znaleźć między innymi:

  • 21,83 mld zł na zwolnienie z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek do ZUS za okres marzec – maj 2020 r. Odroczenia/rozłożenia na raty składek do ZUS, świadczenia postojowe,
  • 24,14 mld zł  na dofinansowania na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Do tego dofinansowania wynagrodzeń pracowników dla MMŚP z Europejskiego Funduszu Społecznego, mikropożyczki dla przedsiębiorców,
  • 60,31 mld zł na subwencje (Tarcza Finansowa PFR),
  • 23,82 mld zł na zabezpieczenie kredytów BGK,
  • 53 mln zł na wsparcie z ARP.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniała, że: Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom zawartym w tarczach byliśmy w stanie ochronić ok. 5 mln miejsc pracy. To bardzo istotna pomoc, która przynosi realne efekty’’. 

Jakie są zadania tarczy antykryzysowej? 

Tarcza Finansowa, a także pozostałe narzędzia mają zapewnić pracownikom bezpieczeństwo, a także pomóc zachować płynność i ciągłość funkcjonowana. Takie działanie pozwala na zredukowanie kosztów pracy od 60% do 70%. Takie rozwiązanie jest  o wiele lepiej opłacalne, niż ponoszenie kosztów zwolnień pracowników, a w przyszłości szkoleń i rekrutacji. Z informacji podanej od Ministerstwa Rozwoju czytamy, że: „Jesteśmy w ciągłym w kontakcie z przedstawicielami branż, organizacji pracodawców, poszczególnych firm. Zgłaszane propozycje uzupełnień i modyfikacji są analizowane i konsultowane. Rząd na bieżąco, elastycznie reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację”.

Zobacz też: http://www.czasabsolwenta.pl/wynajem-mieszkan-w-najwiekszych-miastach-w-polsce-ceny-za-mety-kwadratowy/ 

Zobacz też