Biuro pracy

Coraz więcej pracodawców dochodzi do wniosku, że łatwo już było. Mamy oczywiście na myśli czasy, w których pozyskanie nowych pracowników nie stanowiło większego problemu. Obecnie sytuacja wygląda diametralnie inaczej, wiele przedsiębiorstw ma bardzo duże trudności z obsadzaniem wakatów, dlatego zwraca się w stronę profesjonalnych agencji rekrutacyjnych. Biura pracy we Wrocławiu i regionie mają co robić, a jeśli sam dopiero rozważasz skorzystanie z usługi pośrednictwa, to sprawdź, kiedy i dlaczego warto to zrobić.

Nikt nie odpowiada na ogłoszenie? To sygnał, że czas sięgnąć po pomoc

Trudno o bardziej czytelny sygnał świadczący o konieczności skorzystania z usług biura pracy niż ten, gdy opublikowana oferta zatrudnienia nie budzi żadnego zainteresowania. Pojedyncze aplikacje, w większości pochodzące od osób niespełniających podstawowych kryteriów, mogą wywoływać frustrację – a już szczególnie wtedy, gdy taka sytuacja powtarza się od dłuższego czasu.

Faktem jest, że chcąc zatrudnić wartościowych pracowników pracodawcy nie mogą już poprzestawać tylko na standardowych działaniach, jak opublikowanie ogłoszenia czy „rozpuszczenie wici” w branży. Obecnie wymaga to znacznie większego zaangażowania, na co nie każdy pracodawca ma czas.

Odpowiedzią na te dylematy jest skorzystanie z oferty profesjonalnego biura pracy, które przejmie wszystkie obowiązki rekrutacyjne i o wiele szybciej pozyska odpowiednich pracowników dla swojego klienta.

Rosnące koszty zatrudnienia

Biuro pracy może być właściwym partnerem dla przedsiębiorstwa, które obserwuje problem rosnących kosztów zatrudnienia, przy jednoczesnym spadku wydajności pracy. Może to wynikać z niepotrzebnego tworzenia nowych etatów, zwłaszcza na stanowiskach administracyjnych.

Biuro pracy może zaproponować całkowitą zmianę polityki kadrowej w firmie klienta, na przykład poprzez skorzystanie z pracowników tymczasowych. Jest to szczególnie wskazane w tych przedsiębiorstwach, które nie potrzebują stałego wzrostu zatrudnienia, natomiast okazjonalnie wymagają zwiększenia produktywności w związku z otrzymaniem dużego zlecenia.

Biuro pracy to odpowiedni partner dla firm, które planują zatrudnić pracowników ze Wschodu

Jeśli od pewnego czasu zastanawiasz się nad zatrudnieniem cudzoziemców, to naprawdę dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pośrednictwa biura pracy, które ma w tym spore doświadczenie. Biuro zajmie się wszystkimi formalnościami, również w zakresie legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców, a także zapewni Ci dostęp do wartościowych pracowników na rynkach zagranicznych.

Biuro pracy to nie pośredniak!

Choć może się wydawać, że biuro pracy nie różni się niczym od zwykłego urzędu pracy, to w rzeczywistości mówimy tutaj o dwóch skrajnie różnych modelach działalności. Prywatne biura przede wszystkim wykazują się znacznie większym zaangażowaniem w zakresie pozyskiwania pracowników dla swoich klientów.

Dobre biuro nie działa schematycznie, zawsze dopasowuje strategię rekrutacyjną do potrzeb konkretnego pracodawcy, mogąc zaoferować również niestandardowe rozwiązania – na przykład w zakresie budowania zespołów złożonych z pracowników tymczasowych czy rekrutowania cudzoziemców.

Więcej o różnicach między biurem pracy a tzw. pośredniakiem przeczytasz w artykule na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Jakie biuro pracy we Wrocławiu wybrać?

W stolicy Dolnego Śląska nie brakuje profesjonalnych biur pracy, które mogą zaoferować wysoką jakość obsługi i przede wszystkim skuteczność. Podstawowym kryterium wyboru powinny być rekomendacje dotychczasowych klientów. Jeśli biuro jest dobrze oceniane przez pracodawców, to nie ma lepszego prognostyka udanej współpracy.

Warto zwrócić uwagę na to, jakie usługi ma w swojej ofercie konkretne biuro pracy. Dobrze jest rozpocząć współpracę z agencją HR, która nie pełni jedynie funkcji pośrednika, ale także może zaproponować doradztwo, kompleksowe poprowadzenie procesu rekrutacji, znalezienie pracowników na wskazane stanowiska, skompletowanie zespołu pracowników tymczasowych oraz pomoc w zatrudnieniu pracowników ze Wschodu (szczególnie poszukiwanych przez firmy produkcyjne, budowlane czy gastronomiczne).

Powyższe kryteria spełnia Crew For You – jedno z najlepiej ocenianych biur pracy we Wrocławiu. Z pełną ofertą agencji można się zapoznać na stronie https://crewforyou.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here