Nawet te osoby, które bardzo uważają, podkreślają, że obecne czasy w ogóle nie są bezpieczne. Wystarczy przeanalizować, jak często dokonuje się kradzieży, by dojść do wniosku, że trzeba być zawsze maksymalnie czujnym. Niestety, nawet to nie zawsze wystarczy, kiedy będzie mieć się do czynienia z wprawnym złodziejem.

Kradzieże w większych miastach

Kradzieże portfeli wraz z całą zawartością częściej zdarzają się w większych miastach. Z reguły kradnie się gotówkę oraz dokumenty znajdujące się w portfelu, czyli dowody osobiste bądź karty płatnicze. Istnieje ryzyko, że w przypadku kradzieży dowodu ktoś będzie posługiwać się też naszymi dokumentami po to, by wziąć pożyczkę. A do spłaty zobowiązania będziemy zmuszeni niestety my. Taki złodziej może skorzystać z opcji jaka jest pożyczka od ręki i wtedy na pewno nie zostanie złapany. A gdyby miało być inaczej to trudno będzie udowodnić przywłaszczenie tożsamości przez kogoś innego lub brak własnej ingerencji, kiedy posługiwano się dowodem osobistym. W związku z tym, natychmiastowe działanie okaże się w tym wypadku kluczowe. Już w pierwszej chwili, kiedy tylko zauważymy, że nie mamy dokumentów – powinniśmy prędko zawiadomić policję. Dobrym wyjściem będzie po blokowanie wszystkich kart płatniczych.

Ubezpieczenia na wypadek kradzieży

Jednym z lepszych rozwiązań pozostaje ubezpieczenie na wypadek kradzieży. Jeśli będziemy posiadać takie ubezpieczenie to nawet wtedy, kiedy coś się wydarzy nie będziemy musieli od razu wszystkim się zajmować. Ubezpieczenie obejmować będzie sytuacje nagłe i to stanowi największe zabezpieczenie dla ludzi, którzy nie chcą dopuścić do kradzieży. Trzeba być świadomym, że takie działania będą korzystne, tym bardziej, gdy dojdzie do niespodziewanej kradzieży. Ubezpieczenia na wypadek kradzieży są oczywiście dobrowolne, lecz szczególnie polecane dla np. osób z wartościowym sprzętem podczas wyjazdu na wakacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here