Czy warto uczyć się przez internet

Nauka języka obcego ma kilka oczywistych zalet. Otwiera drzwi do nowych możliwości i może pomóc w integracji i nawiązywaniu przyjaźni podczas pobytu za granicą. W miesiącach i tygodniach poprzedzających Twoją podróż za granicę, a nawet po przyjeździe, możesz odświeżyć sobie lokalny język w ramach istotnych zadań do wykonania.

Kurs niemieckiego online przez internet

Jednak jak powinieneś się do tego zabrać? Oczywiście internet będzie jednym z pierwszych zasobów, do których się zwrócisz, a przy tak wielu bezpłatnych podcastach, klasach open source i innych witrynach instruktażowych nie winię cię. Jakkolwiek kuszący jest to wybór, postaraj się mu oprzeć?

Chociaż obecnie coraz bardziej polegamy na Internecie w zakresie niezależnych badań i edukacji, istnieje wiele powodów, dla których nie należy używać Internetu do nauki języka. Ciekawe, czym one są? Więc czytaj dalej!

Jak zdobyć umiejętności w posługiwaniu się obcym językiem?

Oczywiście będziesz musiał zapamiętać słownictwo i zapoznać się z gramatyką (w takim przypadku internet może być fantastycznym, darmowym źródłem informacji). Po prostu nie da się tego obejść, ale powinno to być postrzegane jako uzupełnienie twojego celu, jakim jest faktyczna nauka mówienia w nowym języku. Eksperci sugerują, aby uczyć się przez 15-20 minut i poświęcać więcej energii na mówienie, pisanie, a nawet myślenie w nowym języku.

Nikt nie powinien lekceważyć znaczenia umiejętności opisywania i mówienia w języku, którego nie znają. Jest to niesamowicie przydatna umiejętność w sytuacjach życiowych, w których będziesz / prawdopodobnie nie będziesz miał łatwego dostępu do słownika, aby uzupełnić swoje braki wiedzy (np. Praca w obcym języku). Poleganie na natychmiastowym dostępie do Internetu nie pomaga nam w budowaniu tej umiejętności ani pewności siebie w porozumiewaniu się z tak dużą lub małą ilością języka, jaki już opanowaliśmy.

Kurs niemieckiego online rzadko sprawdzi się tak dobrze, jak praktyka

Nie jest tak skuteczny w nauce używania słownictwa. Ten sam problem występuje w przypadku wielu aplikacji do nauki języków online.

Aby naprawdę nauczyć się języka, musisz poświęcić taką samą uwagę słownictwu, gramatyce, czytaniu, pisaniu, mówieniu i słuchaniu, czego wiele programów internetowych nie jest w stanie zrobić. Znowu dobry zasób, ale nie powinieneś się spodziewać zbyt dobrych wyników.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here