Nie od dzisiaj wiadomo, że dobra znajomość języka angielskiego otwiera wiele drzwi. Dla większości firm istotne jest, by jego pracownicy mogli pochwalić się różnego rodzaju certyfikatami językowymi. Do najpopularniejszych z pewnością należy CAE, czyli Cambridge English: Advanced.

Czym jest CAE?

Cambridge English: Advanced to rodzaj certyfikatu, który potwierdza znajomość angielskiego na poziomie C1. Co ważne jest on uznawany nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie, zaś zaliczenie egzaminu umożliwia nam korzystania z certyfikatu przez całe życie. W Polsce jednostką odpowiedzialną za egzaminowanie jest British Council.

Części składowe CAE

Egzamin składa się z kilku części: czytania, pisania, słuchania i mówienia. Każdy z etapów to kilka zadań polegających między innymi na uzupełnianiu tekstu, wybraniu poprawnych odpowiedzi, dopasowaniu pytań do czytanej treści. W części pisemnej egzaminujący musi stworzyć dwa teksty. Kolejnym punktem jest słuchanie. Trwa on 40 minut i polega na wskazaniu dobrej odpowiedzi. Ostatnia część, przez wielu uważana za najtrudniejszą to oczywiście mówienie. Składa się ona z 3 etapów. Na sali oprócz egzaminującego są dwie osoby przystępujące do testu. Ich zadaniem będzie nie tylko rozmowa z ekspertem, ale także krótki dialog miedzy sobą.

Gdzie zdać egzamin?

Takich miejsc jest mnóstwo. Zdanie CAE w Warszawie, Lublinie i Krakowie, a także w 23 innych miastach w Polsce nie powinno sprawić problemu. Co ważne egzaminy odbywają się kilka razy w roku, w dniach wyznaczonych przez Cambridge English.

Wiele korzyści

Cambridge English: Advanced to bardzo przydatny certyfikat. Otwiera wiele drzwi i znacznie pomaga w rozwoju kariery zawodowej. Honoruje go także mnóstwo instytucji rządowych, między innymi Urząd Służby Celnej czy Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jego zdanie jest również bardzo korzystne dla studentów, zwalnia on bowiem z egzaminów językowych i ułatwia wyjazdy na wymiany międzynarodowe.

CAE nie jest prostym egzaminem, ale z pewnością warto go zdać. Odpowiednie przygotowanie pozwoli nam na szybkie i bezproblemowe zaliczenie testów, a w następstwie otrzymanie bardzo ważnego certyfikatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here