Doradca kredytowy

Dlaczego warto zdecydować się na korzystanie z usług doradcy kredytowego? Co nam da możliwość konsultacji związanych z naszymi finansami? Czy rzeczywiście pomoc doradcy kredytowego jest niezbędna do prowadzenia własnych rozsądnych finansów? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule, który będzie poświęcony tematowi wskazówek jak wybrać dobrego doradcę kredytowego i czy w ogóle warto decydować się na jego usługi. Wiele osób rezygnuje z takiej możliwości, ponieważ wydaje im się ona zupełnie niepotrzebną, jednak to, co na pewno można powiedzieć na temat opłacalności ofert doradcy kredytowego to to, że jego porady nie są konieczne, ale na pewno są potrzebne.
Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż posiadanie doradcy kredytowego nie równa się z brakiem podejmowania odpowiedzialności za swoje decyzje na rynku. Nie oznacza to, że ufając jego poradom, mamy zarzucić klapki na oczy i nie kierować się także swoją wiedzą i instynktem.

1. DORADCA KREDYTOWY – ZNAJOMY

Zrób przegląd wśród znajomych! Zapytaj się, którzy z nich korzystali z usług doradcy kredytowego i jak mogą ocenić jego merytoryczność oraz potrzebność. Zadawaj jak najwięcej pytań i weryfikuj odpowiedzi z innymi znajomymi a dodatkowo z samym doradcą kredytowym. Kto pyta, nie błądzi!

2. DOŚWIADCZENIE DORADCY

Doświadczenie doradcy kredytowego nie jest oczywiście najważniejszym kryterium, ale na pewno odpowiednio pomocny. Należy dowiedzieć się może nie jaką ma ukończoną szkołę, ale przynajmniej czy jest pełnoetatowym pracownikiem czy może dorabia po godzinach. Najlepiej jeśli z życiorysu doradcy wynika, że z niejednego pieca jadł chleb, np. pracował w sieciówce, w banku a obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą.

3. SPECJALIŚCI I PROFESJONALIŚCI W SWOJEJ BRANŻY

Pracuj z profesjonalistami. Oprócz weryfikacji doświadczenia, dowiedz się w czym się specjalizuje. Specjalizacja, np. w obszarze kredytów hipotecznych, jest wysoce pożądana, bo daje szansę, że doradca trzyma rękę na pulsie.

4. POPROŚ O KONTAKT DO ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

Doradca kredytowy
To jest podchwytliwy ruch. Poproś o namiary do 3–5 jego klientów, zadzwoń i zapytaj ich na ile są zadowoleni ze współpracy, co było nie tak, co myślą o tym konkretnym doradcy.
Taki styl działania może wydawać się podchwytliwy, ale na pewno będzie skuteczny. Wypytaj o wszystkie mankamenty związane z doradcą finansowym, a także o te rzeczy, które zwróciły twoją uwagę. Skup się nie tylko na wadach, ale przede wszystkim na zaletach.

5. DORADCA NIEZALEŻNY

Wybieraj doradców niezależnych to znaczy takich, którzy nie pracują w firmach powiązanych kapitałowo z konkretnym bankiem lub instytucją finansową. I optymalnie gdyby pracowali oni przede wszystkim na poleceniach, czyli rekomendacjach zadowolonych klientów. Doradcy kredytowi dbają o opinię wśród klientów, ponieważ wiedzą, że każda negatywna może zepsuć ich renomę, przez co stracą klientów i potencjalnie zainteresowanych ich usługami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here