Posiadanie własnej firmy to marzenie wielu ludzi. Nie zawsze jednak na taki ruch pozwalają środki, którymi dysponujemy. Najgorzej jest gdy startujemy. Nie ma co ukrywać, że to od tego wiele zależy. Założenie własnej firmy jest świetnym sposobem na walkę z bezrobociem. Jeśli pomysł, który się posiada jest dobry, szanse na sukces również są spore. Pomocą w założeniu własnej firmy mogą okazać się dotacje z urzędu firmy na ten cel. Posiadają one wiele zalet. Warto dowiedzieć się na ich temat czegoś więcej.

Zalety rozwiązania
Dotacje z urzędu pracy na założenie firmy to szansa na spełnienie swojego marzenia o własnym biznesie. Wniosek może złożyć każdy. Dotacja jest bezzwrotna i nie trzeba się przejmować zobowiązaniami w stosunku do urzędu pracy. Pieniądze trafiają do przedsiębiorcy szybko i sprawnie. W większości przypadków wystarczy zaledwie nieco ponad miesiąc. Aby otrzymać tego typu dotację z urzędu pracy i cieszyć się wszystkimi jej zaletami, trzeba jednak spełnić kilka wymagań.

Warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać dotację
Przede wszystkim wnioskodawca musi być osobą bezrobotną, zatrudnioną w Powiatowym Urzędzie Pracy, która w ciągu ostatnich dwóch lat nie odmówiła propozycji podjęcia pracy na proponowanym prze organ stanowisku. Po złożeniu rejestracji konieczna jest cierpliwość – czas oczekiwania wynosi trzy miesiące. Dopiero po tym okresie można złożyć wniosek właściwy. Wnioskodawca nie może być również studentem studiów dziennych czy posiadać działalność gospodarczą w okresie ostatniego roku.

Ile można zyskać?
Dzięki dotacjom każdy początkujący przedsiębiorca może otrzymać znaczną pomoc na starcie. Dla wielu mogą się one okazać elementem koniecznym do otworzenia własnej firmy. na dzień dzisiejszy wysokość dotacji na założenie firmy waha się od czterokrotności do sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia w tej samej branży. W sektorze przedsiębiorstw średnia pensja to około 4 tysiące złotych. Łatwo więc policzyć, że otrzymać można nawet ponad 20 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here