Folia magnetyczna jest materiałem, który może być stosowany praktycznie wszędzie – od breloczków i kalendarzyków, po oklejenie witryny sklepowej i samochodu. Jej największą zaletą jest fakt, że grafika naniesiona za jej pomocą jest w pełni usuwalna i w przypadku pojazdów nie powoduje żadnych zniszczeń karoserii. Zaleca się ją zwłaszcza w systemach częstej zmiany informacji. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Zalety folii magnetycznej

Folia magnetyczna sprawdza się doskonale do aplikacji reklamowych na pojazdach ruchomych (jak samochody czy autobusy) i elementach metalowych, ponieważ ściśle przylega do karoserii, gdzie utrzymywana jest naturalnym przyciąganiem. Często stosowana jest również w reklamach stacjonarnych – tutaj za jej pomocą można dodawać wartościowe treści, np. informujące o promocji czy wyprzedaży. Można także wykorzystać jej właściwości do stworzenia tablicy magnetycznej w biurze, miejscu użyteczności publicznej, szkole czy mieszkaniu prywatnym.

Należy wiedzieć, że folia folii nierówna, a w przypadku magnetycznej duże znaczenie ma jej grubość. W sprzedaży znajduje się sześć wersji: 0,4 mm, 0,5 mm, 0,6 mm, 0,7 mm oraz – rzadko spotykane i stosowane – 1 i 2 mm. W przypadku pojazdów zalecane jest aplikowanie folii o grubości 0,6 mm, na innych podkładach metalowych stosuje się folie o grubości 0,4 i 0,5 mm. Wersja 0,7 mm przeznaczona jest do utworzenia solidnego podkładu magnetycznego, jak np. tablica. Niezależnie od grubości folii, jej powierzchnia musi być idealnie sucha, a aplikacja odbywać w temperaturze pokojowej. 

Folia magnetyczna może posłużyć jako podłoże do laminowania folią lub papierem. Dostępne są zarówno wersje połyskliwe, jak i matowe, w obu przypadkach w rozmaitych wersjach kolorystycznych, co pozwala na dobranie idealnej po kątem swoich potrzeb.

Gdzie najlepiej kupić folię magnetyczną?

Jeśli szukasz miejsca, w którym można kupić folię magnetyczną, warto polecić sklep internetowy Fabertec. Znajdziesz tam jej różne wersje kolorystyczne. Jest ona sprzedawana w rolkach – wszystkie dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, a dodatkową zaletą jest fakt, że możesz zlecić Fabertec dostarczenie folii od razu w formie gotowej do aplikacji. Sklep prowadzi usługę wycinania z niej dowolnych kształtów, dzięki czemu nie musisz robić tego samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here