Gdzie możesz uzyskać pomoc prawną

Jeżeli masz problem prawny i nie wiesz kto może pomóc Ci w jego rozwiązaniu, ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Zatem gdzie zgłosić się po pomoc prawną?

Przede wszystkim, twoje myśli od początku powinny być skierowane w stronę kancelarii. W zależności od rodzaju twojego problemu, powinna to być odpowiednio kancelaria radcy prawnego lub kancelaria adwokacka. Najpierw warto zaznajomić się z różnicami jakie występują pomiędzy tymi dwoma zawodami. Na początek wyjaśnijmy sobie jedną rzecz- zarówno adwokat jak i radca prawny, ma uprawnienia do tego by reprezentować Cię na sali sądowej.

Przekonanie o tym, że radca prawny może jedynie „doradzić” w sprawach prawnych jest błędne, ponieważ jak sama nazwa wskazuje „doradza” doradca prawny i jest zupełnie inny zawód. Zatem odpowiedzmy siebie na pytanie, czym się różni radca prawny od adwokata. Podstawową różnicą jest to, że adwokaci mogą pracować jedynie na własną rękę lub jako wspólnik- jednym słowem adwokat musi pracować w kancelarii, natomiast radca prawny może pozwolić sobie na pracę na przykład w korporacji. Różnice te przeważnie dotyczą jednak samych prawników, natomiast z klientami nie mają wiele wspólnego. Zatem jeżeli masz problem prawny, możesz udać się zarówno do adwokata jak i do radcy prawnego, natomiast jeśli chcesz usłyszeć jedynie poradę i nie potrzebujesz tego by ktoś reprezentował Cię przed sądem, twój wybór może paść także na doradcę prawnego.

Jeśli znasz już podstawy, możesz zacząć szukać konkretnej osoby, która zapewni Ci profesjonalną pomoc. W tym celu możesz zaznajomić się z opiniami na temat danej osoby- aby to zrobić możesz zapytać o zdanie znajomych i krewnych, lub poszukać opinii byłych klientów w Internecie. Jak to zrobić?

Załóżmy, że mieszkasz w Gdyni, wtedy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „kancelaria adwokacka Gdynia” lub „adwokat Gdynia„, analogicznie należy postępować z innymi miastami.
Teraz wiesz już wszystko by pozbyć się swojego problemu prawnego, zatem zacznij działać i umów się na konsultację prawną jeszcze dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here