Inwestowanie swoich pieniędzy to świetne rozwiązanie niezależnie od kwoty, którą dysponujemy. Nie ma jednak co ukrywać – nie wszystkie rozwiązania są korzystne dla naszego portfela. Wiele produktów oszczędnościowych nie przynosi nam praktycznie żadnego zysku. Z kolei część sposobów inwestowania jest bardzo ryzykowna i może się okazać, że zamiast zarobić, stracimy. Warto więc szukać rozwiązań nowatorskich, które są bezpieczne, ale jednocześnie bardzo opłacalne. Jako przykład można podać chociażby inwestycje w wino.

Czas inwestycji
Inwestycja w wino nie jest jednak dla każdego. Wszystko dlatego, że musimy na zyski zaczekać około pięciu lat. Kilkuletnia perspektywa przynosi zdecydowanie wyższe zyski niż chociażby granie na giełdzie. Wiele osób zastanawia się, czy skoro okres jest tak długi zarobimy kilka razy więcej niż na przykład zakładając lokatę. Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Specjaliści wracają uwagę, że może być to nawet dwukrotność wkładów, które zostały poniesione.

Ile pieniędzy potrzeba?
Aby rozpocząć inwestowanie w wino, trzeba dysponować odpowiednim kapitałem. Dla wielu może się to okazać sporą kwotą. Według danych najlepiej na początek przeznaczyć na ten cel około 15 tysięcy złotych. Średnia stopa zwrotu to 114 procent. Najbardziej popularnymi gatunkami win są te typu Bordeaux, z obszaru chateau. Ich zaletą jest przede wszystkim stałość cen. Właśnie dlatego idealnie nadają się inwestycji. Pozostałe gatunki stanowią około 30% inwestycji.

Jak zacząć?
Na początek trzeba posiadać średnio około 15-25 tysięcy złotych. Musimy mieć możliwość ich zainwestowania na okres co najmniej kilku lat. Tak jak zostało wyżej wspomniane, najważniejsze aby inwestować w odpowiednie gatunki win. Chodzi o to, aby leżakowały jak najdłużej i z roku na rok zyskiwały dodatkowych walorów smakowych i zapachowych. Właśnie takie gatunki są najbardziej poszukiwane po latach przez kolekcjonerów, a o za tym idzie istnieje możliwość dużego zarobku na ich sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here