Inwestowanie staje się coraz bardziej popularne wśród ludzi w różnym wieku. Najpopularniejszym sposobem wciąż jest gra na giełdzie. Nie ma co ukrywać, że można dzięki temu zarobić nawet kilkakrotnie więcej niż na przykład trzymając pieniądze na lokacie. Oczywiście, ryzyko również wzrasta, ale specjaliści są zgodni – jeśli gramy na giełdzie z głową, znamy się na jej specyfice i korzystamy z pomocy specjalistów, istnieje duża szansa powodzenia. Warto dowiedzieć się, co należy zrobić żeby zacząć.

Wybór maklera
Rozpoczynając grę na giełdzie warto zapoznać się z ofertą różnych domów maklerskich. Ważne, aby oferta tego idealnego była atrkacyjna cenowo. Różnice mogą być bardzo duże. Nie warto więc decydować się na pierwsze lepsze rozwiązanie. Porównanie ofert kilku firm pozwoli wybrać najlepszą ofertę. Platforma internetowa powinna spełniać podstawowe wymagania. Ważne jest także ilość zawartych na niej informacji – musimy mieć łatwy dostęp do różnego rodzaju akcji, tak aby nie zamykać się na nowatorskie rozwiązania.

Możliwe rozwiązania – koszyki spółek
Przykładem takiego rozwiązania są między innymi fundusze inwestycyjne. Wyróżnia je niskie ryzyko. Właśnie dlatego są polecane dla początkujących inwestorów. Jeśli więc na razie nie chcesz przeznaczać na grę dużych pieniędzy, jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Akcje
Akcje to chyba najbardziej kojarzące się z graniem na giełdzie słowo. Zaletą rozwiązania jest wielość firm, które oferują swoje akcje do zakupu. Najważniejszą zasadą inwestycji jest konieczność inwestowania w różne przedsiębiorstwa. Bezwzględnie nie można zamykać się tylko na jedną firmę. Ponadto należy regularnie kontrolować sytuację ekonomiczną i kondycję przedsiębiorstw.

Kontrakty CFD
Kontrakty CFD to z kolei najmniej znana forma inwestycji na giełdzie. A szkoda. Ich główną zaletą jest możliwość czerpania zysków zarówno ze wzrostów jak i spadków. Kupujący i sprzedający są zobowiązani do wypłacenia sobie w dniu rozwiązania umowy różnicy w jej wycenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here