Kredyty to dla wielu szansa na zakup upragnionego samochodu, mieszkania czy domku w górach. Nawet jeśli zarabiamy nie najgorzej, nie zawsze łatwo jest zebrać tak dużą sumę pieniędzy w krótkim czasie. Nie ma co ukrywać, że wiele osób zastanawia się nad wyborem odpowiedniej pożyczki. Na rynku jest wiele różnych ofert, a banki prześcigają się w oferowaniu swoim klientom jeszcze lepszych warunków. Jednym z najbardziej korzystnych kredytów wciąż pozostaje kredyt hipoteczny. Wszystko ze względu na stosunkowo niskie oprocentowanie i możliwość sfinansowania dużych inwestycji. Istnieją jednak pewne aspekty, na które trzeba uważać. Warto dowiedzieć się o czym mowa.

Czy kredyt hipoteczny jest rzeczywiście opłacalny?
Kredyt hipoteczny to jeden z najbardziej opłacalnych na rynku. Wszystko dlatego, że bank ma większą gwarancję odzyskania pożyczonych środków w przyszłości i może zaoferować bardziej atrakcyjne oprocentowanie. Średnio jest to około 5%. Z tego powodu inwestując na lata nie traci się wiele.

Na co uważać szczególnie?
Kredyt hipoteczny zaciąga się na lata. Z tego powodu warto dwa razy zastanowić się nad naszymi możliwościami finansowymi. Zazwyczaj mówi się, że nie powinno się ustalać raty przewyższającej 30% naszego wynagrodzenia. Warto także zwrócić uwagę na to, aby była ona stała. Bardzo ryzykowne jest wybranie opcji spłaty w innej walucie, ponieważ na przestrzeni lat bardzo trudno ocenić, jak będzie się ona zachowywała. Wiele osób dało się już skusić wizją dużej oszczędności w dniu brania kredytów, czego efektem jest trudna sytuacja finansowa w dniu dzisiejszym.

O czym trzeba pamiętać biorąc kredyt hipoteczny?
Biorąc kredyt hipoteczny bank ustanowi hipotekę o wartości około 150-200% wartości pożyczki. Trzeba więc z góry o tym pomyśleć i jeszcze raz zastanowić się nad naszymi możliwościami finansowymi. Jeśli decydujemy się na kredyt hipoteczny musimy być w stanie spłacać go nawet jeśli w przyszłości stracimy lub zmienimy pracę. Wszystko dlatego, że trudno jest przewidzieć takie sytuacje kilkanaście lat do przodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here