praca architekta

Jak zostać architektem z pewnością każdy wie, ale jak wygląda jego praca? Pierwsza myśl, która przychodzi nam na myśl myśląc o pracy architekta i jest to tworzenie projektów domów. Oczywiście jest to prawda, ale architekci projektują nie tylko domy, ale mnóstwo innych typów budynków oraz instalacji, a także przestrzeń. Jest to zatem bardzo rozległa praca. Na nie należy zapominać że jest również bardzo odpowiedzialna, od niej zależy bezpieczeństwo mienia oraz życia ludzi. Przyjrzyjmy się więc pracy architekta z bliska!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-zawod-i-praca-architekta/

Jakie są rodzaje architektów?

Architektami zostają osoby, które posiadają w sobie wiedzę techniczną dotyczącą Budownictwa oraz posiadają zamiłowanie do estetyki i zmysł artystyczny. Nie każdy jednak musi projektować tylko domy i wieżowce. Istnieje cała masa innych dziedzin, których można projektować obiekty. Podczas specjalistycznych studiów wybiera się odpowiednie specjalizacje. Należą do nich przede wszystkim:

Urbanistyka

Jest to projektowanie przestrzeni miejskich. Podczas takiej pracy architekt musi przede wszystkim uwzględnić ergonomię oraz funkcjonalność miasta, oczywiście efektami dodatkowymi jest estetyka. Taki architekt obydwa oto, aby zaprojektowany ład przestrzenny był wyposażony w odpowiednią infrastrukturę taką jak: oświetlenie, ulicę przez taki instalacje. Do tego wszystkiego zalicza się również ochronę zabytków oraz dbałość o dobra kultury.

Ruralistyka

Jest to dziedzina architektury, którą wybieramy, zajmujący się projektowaniem przestrzeni Wiejskich. Wówczas do pracy architekta zalicza się obszary rolnicze przez niektórych styczniu oraz wypoczynkowe. Projektowana także jest infrastruktura transportowa na terenach niezamieszkalnych. 

Architektura wnętrz

To jak możemy się domyślić po nazwie Architekt będzie aranżował pomieszczenia. Do jego zadań będzie należał dobór mebli, dodatków oraz ozdób. Architekt w takiej dziedzinie Dba również o to, aby drzwi i okna umieszczone były korzystnych i komfortowych miejsca w mieszkaniu. Do tego uwzględnia instalacje wodne, kanalizacyjne i elektryczne.

Architektura krajobrazowa

Architekt zajmujący się architekturą krajobrazową jest miłośnikiem pięknych zielonych krajobrazów. Interesuje go przede wszystkim tworzenie projektów ogrodów, terenów zielonych oraz otwartych przestrzeni. Mogą być one nawet sztuczne. Ważne jest również wiedza na temat gatunków roślin oraz sposobów umiejscowienia ich tak, aby nie przeszkadzały sobie nawzajem oraz pięknie kwitły.

Zobacz też: http://www.ruszglowa.pl/projektowanie-wnetrz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here