Już teraz eksperci prognozują, że nasze przyszłe emerytury będą na naprawdę niskim poziomie. Obecni trzydziestolatkowie oraz starsze osoby, które nie zaczęły jeszcze myśleć o swojej finansowej przyszłości, powinni zrobić to jak najprędzej!

Liczba osób w wieku produkcyjnym systematycznie się zmniejsza. Wyludniamy się i w związku z tym coraz mniej osób pracuje na świadczenia emerytalne seniorów. W związku z tym pojawia się pytanie – jak zabezpieczyć swoją finansową przyszłość na emeryturze?

Oczywiście, jeśli odkładamy pieniądze do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jako składka emerytalna, mamy szansę na otrzymanie świadczenia. Warto jednak wskazać, że jego wysokość wcale nie będzie tak atrakcyjna jak obecnie. Nawet jeśli obecnie zarabiamy około średniej krajowej, na emeryturze będziemy otrzymywali znacznie mniej pieniędzy na przeżycie.

Zatem już teraz warto pomyśleć, jak zacząć zabezpieczać się na przyszłość. Tutaj z pomocą przychodzą nam różne instytucje finansowe, w tym między innymi viennalife.pl – to instytucja finansowa, która jest wiodącą grupą ubezpieczeniową i działa obecnie w 25 krajach.

Dlaczego warto? 

Eksperci firmy viennalife.pl przygotowali dla swoich klientów również specjalne oferty oszczędnościowe pozwalające na regularne odkładanie pieniędzy na jesień życia. To długoterminowe plany, które pozwalają na zgromadzenie solidnego kapitału na przyszłość.

Jedną z ofert skierowanych do osób chcących oszczędzać na emeryturę jest program Optimum Saver. Dzięki oszczędzaniu 500 złotych miesięcznie po 10 latach można uzyskać w nim nawet 65 352 złote, natomiast po 15 latach nawet 104 569 złote. Dzięki takiemu planowi oszczędnościowemu możemy zachować niezmienny standard życia na emeryturze.

Oczywiście, swoją przyszłość możemy zabezpieczyć także na inne sposoby. Możemy inwestować na giełdzie, możemy zakupić nieruchomość, której wartość będzie rosła wraz z naszym wiekiem, możemy również odkładać pieniądze na wysokooprocentowanych lokatach bankowych. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, warto pamiętać, że oszczędzanie na emeryturę powinno być systematyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here