Uporządkowany i dobrze funkcjonujący magazyn to klucz do sukcesu prowadzenia całej firmy. Dobrze wydzielone alejki, poukładane na regałach towary oraz odpowiednie oznaczenia powodują, że w bardzo łatwy i szybki sposób można odnaleźć ten towar, o który chodzi zamawiającemu czy właścicielowi. Jednak czy dobrze zorganizowany magazyn nie jest utopią?

Jak zapanować nad magazynem?

Bałagan w magazynie generuje dodatkowe koszty, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy towar widoczny w programie informatycznym jest na stanie, czy jednak go brakuje. Aby forma zaczęła odpowiednio funkcjonować i nie miała opóźnień w zamówieniach należy całą pracę rozpocząć właśnie od uporządkowania magazynu. Na początku należy zainwestować w cały system odpowiednich regałów oraz ich oznakowań w taki sposób, aby łatwo można było się w nich odnaleźć. Ponadto należy również wyznaczyć pola do składowania materiałów oczekujących na przyjęcie do magazynu, a także tych, które czekają na wywóz. W magazynie musi się również znaleźć strefa segregacji oraz składowania odpadów. Cała infrastruktura musi być przejrzysta i czytelna dla każdego pracownika.

Zarządzanie „poukładanym” magazynem

W momencie, kiedy wszystkie towary zostały odpowiednio ułożone i oznakowane, przychodzi czas na wdrożenie nowoczesnego, jednak bardzo prostego systemu magazynowego, który w znacznym stopniu ułatwi zarządzaniem całym stokiem. Na uwagę zasługuje tutaj program magazynowy Lomag, który cechuje się prostotą użytkowania i znaczną przejrzystością oraz przyjemnym interfejsem. Za jego pomocą można wystawiać niezbędne dokumenty magazynowe, przyjmować towar na stan oraz uzupełniać stoki, a także sprzedawać. Zarządzanie magazynem staje się wówczas znacznie prostsze i przyjemniejsze, a ponadto dzięki porządkowi w stokach firma nie będzie miała opóźnień w realizacji zamówień złożonych przez klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here