Kancelaria prawna - instytucja, która pomaga w sprawnym i szybkim podziale majątku

Podział majątku między małżonkami to zawsze trudny orzech do zgryzienia. Trzeba przecież ustalić, co konkretnie należy do wspólnego mienia i jak to podzielić, żeby żadna ze stron nie czuła się pokrzywdzona. Przeprowadzić przez ten gąszcz zawiłych przepisów kłócących się partnerów może kancelaria prawna.

Jak kancelaria prawna może pomóc w przeprowadzeniu podziału majątku?

A choćby i tak, że przyśle rzeczoznawcę, który oceni, ile pieniędzy są w sumie warte wszystkie dobra rozchodzących się partnerów. Gdy uda się to zrobić, wtedy można doradzić im, aby podzielili się gotówką po połowie. Wtedy każde z nich będzie miało wolną drogę i będzie mogło układać sobie życie na nowo.

Innym rozwiązaniem, które może zaproponować prawna kancelaria, jest taki podział dóbr, by każde z małżonków zabrało to, co jest mu niezbędne do życia. Warunkiem takiego podziału jest jednak to, by małżonkowie rozstawali się w przyjaźni. Gdy toczą ze sobą wojnę podjazdową, polubowne załatwienie tej sprawy jest absolutnie niemożliwe.

Jakie jeszcze trudności majątkowe można rozwikłać za pomocą kancelarii prawnej?

Na przykład można spróbować podważyć ważność intercyzy przedmałżeńskiej, gdy istnieją realne przesłanki, iż została podpisana pod przymusem. Choć nie jest to łatwa sprawa, nie oznacza to, iż nie można jej wygrać. Prawna kancelaria może również pomóc osobie, która ma dowody, że małżonek ukrywa swoje dochody i celowo zaniża wartość wspólnych dóbr, aby ona zyskała jak najmniej.

Wcale nie tak trudno udowodnić, że ktoś ukrywa swoje inne dochody. Czasem wystarczy prześledzić jego przelewy lub nawet rzeczy, które posiada. Ludzie w trudnej sytuacji życiowej na pewno nie żyją w przepychu.

Kto częściej przychodzi do kancelarii prawnej w sprawie podziału majątku?

Przybytek ten częściej odwiedzają kobiety. Wynika to prawdopodobnie z tego, że poprzez sprawiedliwy podział majątku chcą zabezpieczyć nie tylko swój byt, ale także i swoich dzieci. Poza tym paniom trudniej pogodzić się z tym, że ze związku małżeńskiego wychodzą z niczym. I będą zmuszone od nowa się dorabiać.

Ponadto odebranie niewiernemu mężowi części majątku ma być rodzajem zemsty. Musi on przecież jakoś odpokutować za swoją zdradę. A nic go bardziej nie zaboli niż utrata pieniędzy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here