karuzela niemowlęca - jaką wybrać?

Karuzele do łóżeczek niemowlęcych, są zabawkami bezpiecznymi. Ich zadaniem jest uspokojenie malucha. Dodatkowo wpływają pozytywnie na rozwój percepcji wzrokowej i słuchowej. Karuzele dla niemowląt dostępne są w różnych kolorach i kształtach. Różnią się od siebie również sposobem włączania. Jaką karuzelę wybrać dla malucha?

Karuzele dla niemowląt

Dzieci w okresie niemowlęcym nie są w stanie bawić się samodzielnie zabawkami. Nie posiadają jeszcze umiejętności chwytania, dlatego nie potrafią ich nawet utrzymać. Dopiero są na etapie ćwiczenia zaciskania dłoni.

Karuzele świetnie sprawdzają się nad łóżeczkiem dziecięcym, ponieważ budzą niesamowite zainteresowanie u maluchów. Dzieci uwielbiają kolorowe, kręcące i wydające z siebie dźwięki zabawki. Dziecko jest tak zafascynowane, że chce dosięgnąć zabawki, w ten sposób ćwiczy swoją sprawność ruchową. Dodatkowo muzyka, która gra wpływa uspokajająco i pomaga zasnąć maluchowi.

Kiedy kupić dziecku karuzelę?

Wielu rodziców zadaje sobie to pytanie, jednak większość z nich decyduje się na zakup karuzeli dla malucha, już od pierwszych dni jego życia. Producenci tego typu zabawek, nie podają ograniczeń wiekowych. Dlatego też nie wiadomo, kiedy należy zamieścić taką karuzelę nad łóżeczkiem i kiedy ją zdjąć. Niektóre maluchy, są tak zainteresowane zabawką, że rodzice zdejmują ją dopiero po 18 miesiącu życia.

Karuzele dla niemowląt

Karuzela nad łóżeczko – czy jest potrzebna?

Karuzela nad łóżeczko dziecięce, nie jest obowiązkową zabawką. Rodzice, którzy ją zakupili jednak są z niej bardzo zadowoleni. Uznają, że był to jeden z lepszych wyborów. Muzyka, którą karuzela z siebie wydaje wpływa uspokajająco na dziecko, pomaga mu zasnąć, a zabawki, które kręcą się i są w dodatku kolorowe, pozytywnie wpływają na rozwój malucha.

Jaką karuzelę wybrać?

Przed zakupem karuzeli dla niemowlaka, musimy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Karuzela powinna mieć solidne mocowanie, maluch który próbuje ściągnąć zabawki z karuzeli, nie powinien mieć możliwości jej ściągnięcia w całości. Zwróćmy uwagę również na kolory, w jakich występują zabawki umieszczone na karuzeli. Powinny występować w żywych barwach.

Karuzela powinna być funkcjonalna i wygoda. Szukajmy wersji z pilotem, który ułatwi korzystanie z urządzenia. Możliwość regulacji głośności również jest istotna. Bogatsze modele są wyposażone w specjalny czujnik płaczu, który reaguje na płacz dziecka i wtedy automatycznie uruchamia melodię. Dzięki temu dziecko uspokaja się i przestaje płakać.

Przeczytaj też: http://www.ruszglowa.pl/jezdziki-dla-niemowlat-pierwszy-pojazd-malucha/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here