Konto firmowe – ranking

Ranking kont firmowych, którzy przedstawiamy poniżej jest szczegółowym opisem kilku kont, które naszym zdaniem najlepiej spełniają wszelkie funkcje związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej czy firmy. Jeżeli planujesz otworzyć własny biznes lub obecne konto firmowe, które prowadzisz nie zadowala cię w odpowiedni sposób – to ten ranking jest właśnie dla ciebie. Poszczególne konta posiadają udogodnienia w różnych aspektach. Jeżeli posiadasz dużo zagranicznych klientów to na pewno odpowiednią dla ciebie opcją będą tańsze prowizje od przelewów zagranicznych. Jeżeli natomiast ciągle gonią cię deadline’y to na pewno odpowiednim rozwiązaniem tego problemu będzie możliwość przychodzenia przelewów w szybkim tempie.
1. KONTO FIRMA TO JA
Ten rodzaj konta jest właśnie naszym numerem jeden. Przeznaczony jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Atuty rachunku to: do 486 złotych w ciągu roku za korzystanie z konta i bankowości Idea Cloud, dwa bezpłatne przelewy ekspresowe i europejskie, debet na koncie, jak również mobilne wpłatomaty. Opłata za otwarcie konta wynosi 0 złotych, jak również oprocentowanie rachunku. Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku również wynosi 0 złotych.
2. MBIZNES KONTO STANDARDKonto firmowe – ranking
Konto przeznaczone jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak również spółkę cywilną, spółkę jawną, spółkę partnerską, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, fundację, stowarzyszenie rejestrowe oraz spółdzielnię. Atuty konta to: 100 złotych premii na konto w promocji, nowoczesny system transakcyjny, mNawigacja Finansowa przeznaczona do kontrolowania finansów, mPlatforma Walutowa – bezpłatna usługa wymiany walut po korzystnych kursach, program rabatowy za płatności kartą, limit kredytowy dla nowych przedsiębiorców, terminale płatnicze na bardzo korzystnych warunkach. Oprocentowanie rachunku jest zerowe, jak również opłata za otwarcie konta. Miesięczna opłata za prowadzenie konta to 0 złotych przez dwa lata w ramach promocji, następnie opłata wzrasta do 9 złotych. Można jej jednak uniknąć wykonując przelew do ZUS.
3. KONTO DIRECT DLA FIRMY
Na trzecim miejscu znalazło się konto, które oferuje bank ING. Jest ono przeznaczone dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a także spółki cywilne, jawne i partnerskie korzystające z uproszczonych metod księgowości. Dochodzą do tego również wspólnoty mieszkaniowe. Do atutów konta należą: łatwość w uniknięciu opłat na podstawie podstawowych operacji na rachunku, dostęp do konta poprzez aplikacje mobilne, a także możliwość wieloosobowego korzystania z jednego rachunku. Opłata za otwarcie rachunku wynosi 0 złotych, a procentowanie rachunku 0 procent. Comiesięczna opłata za konto wynosi 9 złotych. Możną jej jednak uniknąć spełniając jeden z poniższych warunków: dokonanie przelewu do ZUS lub Urzędu Skarbowego, wpływ na konto wyniósł za poprzedni miesiąc minimum 2000 złotych, wyłączając w tym przelewy z innych własnych rachunków firmowych za pomocą gotówki bądź przelewu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here