Konto oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe cechują się zmiennym oprocentowaniem, dlatego należy wziąć pod uwagę, że w przyszłości wysokość wypracowanych odsetek może ulec zmianie, nawet drastycznie. Warto jednak rozważyć ulokowanie swoich pieniędzy na koncie oszczędnościowym, ponieważ obok lokat są one najlepszą formą bezpiecznego oszczędzania kapitału. Pamiętaj przy tym, żeby okresowo sprawdzać, czy na rynku pojawiła się lepsza okazja do oszczędzania. Poniżej przedstawiamy ranking kont oszczędnościowych, które naszym zdaniem wypadają najlepiej. Omówimy także ich zalety oraz wady.

1. KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE SMART W BGŻ OPTIMA BEZ KONTA OSOBISTEGO

Konto tego rodzaju zajmuje w naszym rankingu chlubne pierwsze miejsce. Jego niebywałymi zaletami są: lokata bankowa na start: 3,5% lub 2,7% przez 3 miesiące, bez konta osobistego, darmowe wpłaty i wypłaty bez limitu. Zakładając konto oszczędnościowe Smart na start dostaniesz lokatę na 3 miesiące. Do wyboru masz dwie lokaty: 3,5% do 20 000 zł lub 2,7% do 100 000 zł. Lokatę dostaniesz tylko jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś żadnego aktywnego produktu w BGŻ Optima (konta oszczędnościowego, lokaty itp). Zerwać lokatę możesz w każdej chwili bez utraty odsetek. Zarządzać lokatą możesz poprzez założone konto oszczędnościowe – bank nazywa je „kontem Smart„. Do minusów Konta Smart BGŻ Optima należą między innymi: przy zakładaniu konta trzeba dołączyć skan/zdjęcie dowodu osobistego – osobno awers, osobno rewers. Dla niektórych może to być kłopotliwe.

2. KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE NEST BANK Z DARMOWYM KONTEM OSOBISTYM BEZ WARUNKÓW

Do zdecydowanych zalet tego rodzaju konta należą: wysokie standardowe oprocentowanie, całkowicie darmowe konto oszczędnościowe. Wpłaty na konto są zawsze darmowe. Pierwsza wypłata z konta w miesiącu kalendarzowym jest za darmo. Każda kolejna kosztuje 5 zł. Zakładane z kontem osobistym, które jest darmowe bez żadnych warunków i kruczków. Do wad tego typu konta można zaliczy między innymi: warunek założenia darmowego konto osobiste. Konto jest jednak całkowicie darmowe.Konto oszczędnościowe

3. KONTO LOKACYJNE ALIOR BANK BEZ KONTA OSOBISTEGO (PROMOCJA)

Dobre rozwiązanie dla nowych klientów Alior Bank ponieważ promocyjne oprocentowanie wynosi 2,5%. Nowy klient to ten, który nigdy nie miał żadnego produktu w Alior Bank. Opłaty za tego rodzaju konto to między innymi: pierwsza wypłata z konta w miesiącu jest za 0 zł, kolejna 10 zł, a także darmowe konto bez warunków. Prostota tej oferty jest dużym plusem. Promocja zapewne nie potrwa długo, dlatego jeśli zastanawiasz się nad tym kontem, nie zwlekaj!

4. KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE PROFIT BANKU MILLENIUM Z WYSOKIEJ KLASY KONTEM OSOBISTYM 360

Jest to dobre konto oszczędnościowe dla tych, którzy chcą założyć swój rachunek ROR. Bez konta osobistego nie można otworzyć konta oszczędnościowego. Do plusów tego konta należą: oprocentowanie konta oszczędnościowego Millenium, 0 zł za prowadzenie konta oszczędnościowego, 0 zł za pierwszy przelew z konta w danym miesiącu (7,5 zł za każdy kolejny). Zdecydowanie największym minusem jest konieczność założenia konta osobistego 360: opłata za konto z kartą wynosi 0 zł miesięcznie przy niezbyt wygórowanych warunkach: 1000 zł wpływu na konto osobiste i 1 płatności kartą lub telefonem miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here