Kredyt hipoteczny - opinie

Kredyt hipoteczny jest najłatwiejszym rozwiązaniem dla osób, które kupują mieszkanie wymagające wykończenia. Kredyt mieszkaniowy nie obejmuje kosztów ewentualnej przebudowy lokalu. Z założenia kredyt hipoteczny zakłada właśnie możliwość wykończenia nieruchomości.

KUPOWANIE MIESZKAŃ DO REMONTU

Ilość kupowanych mieszkań do remontu na rynku polskim regularnie się zwiększa, jednak jest to nadal niewielki odsetek. Jest to spowodowane strukturą rynku nieruchomości, który w większości oferuje mieszkania w stanie deweloperskim wymagające gruntownego wykończenia i umeblowania lub mieszkania z rynku wtórnego, potrzebujące odświeżenia po wcześniejszych lokatorach. Stąd tak wielka popularność kredytów hipotecznych, dzięki którym uzyskanie dofinansowania by wyremontować mieszkanie we własnym stylu jest jak najbardziej osiągalne.

KREDYT HIPOTECZNY TAŃSZY NIŻ KREDYT GOTÓWKOWY

Kredyt hipoteczny - opinie
Zarówno kredyt hipoteczny jak i kredyt gotówkowy są w stanie pokryć koszty związane z remontem zakupionego mieszkania. Kredyt gotówkowy jest o wiele szybszy i łatwiej go uzyskać. Ubiegając się o niego można oszczędzić sobie wielu formalności. Uzyskanie pieniędzy może odbyć się w czasie nawet kilku dni, a kredytobiorca nie będzie musiał także przedkładać kosztorysu zakupionych do remontu produktów i tłumaczyć się z ich zakupu. Jednakże jeśli mielibyśmy wybierać to kredyt hipoteczny jest znacznie tańszą opcją. Oprocentowanie kredytów gotówkowych potrafi być nawet kilkukrotnie wyższe od pożyczki posiadającej zabezpieczenie w hipotece. Takie zobowiązanie ma także krótszy termin spłaty, co równa się wyższych miesięcznym ratom. W sytuacji gdy kredytobiorca dopiero co zaciągnął kredyt na swoje mieszkanie, wysoko oprocentowana pożyczka mogłaby być zbyt problematyczna.

KOSZTY REMONTU MOŻLIWE DO POKRYCIA ZA POMOCĄ KREDYTU HIPOTECZNEGO

Kredyt hipoteczny na remont i wykończenie służy sfinansowaniu wszelkich kosztów związanych z remontem lokalu, czyli opłacone zostaną wszystkie materiały, które są niezbędne do renowacji mieszkania czy remontowania go od podstaw. Są to wszelkiego rodzaju materiały budowlane jak tynki, szpachlówka, materiały potrzebne do wykonania ścianek działowych, kafle, panele, sanitariaty, farby itp. Zapłacić można również za modernizację instalacji elektrycznej, gazowej czy wodno-kanalizacyjnej. Kredyt hipoteczny jednak nie daje możliwości zakupu mebli czy sprzętu AGD, który jest niezbędny do wykończenia mieszkania i życia w nim. Istnieje jednak pewien kruczek, który pomaga w ominięciu tego zapisu. Jeżeli właściciel remontujący mieszkanie chce zakupić meble lub sprzęt AGD, to musi być on nierozerwalnie związany z mieszkaniem. Jednym słowem muszą one zostać wbudowane tak, by nie mogły zostać wyniesione z mieszkania bez większego wysiłku. W tym wypadku bank może pokryć koszty mebli i sprzętów pod zabudowę. Zatem można śmiało kupić zmywarkę czy lodówkę pod zabudowę, a także zaprojektować sobie blat czy szafki kuchenne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here