Najtańszy kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to bardzo ważna decyzja, która pozostanie z nami na całe życie, a jej konsekwencje będą odbijać się na naszych finansach i jakości życia. Warto zatem zastanowić się kilka razy zanim podejmiemy się wzięcia kredytu hipotecznego Znalezienie jednak najtańszego kredytu hipotecznego na własną rękę jest bardzo trudne i właściwie niemożliwe. Poniżej pokażemy kilka wskazówek, za pomocą których łatwiej będzie ci znaleźć odpowiedni dla siebie i najtańszy kredyt hipoteczny. Zatem zapraszamy do lektury!

POWODY, DLA KTÓRYCH NIEWARTO SZUKAĆ NAJTAŃSZEGO KREDYTY HIPOTECZNEGO NA WŁASNĄ RĘKĘ

Po pierwsze, uzyskanie oferty w banku wymaga mnóstwa dokumentów i trwa około 2 tygodnie zanim bank wyda wstępną decyzję kredytową i przedstawi indywidualną ofertę dla Ciebie. Z drugiej także strony, każdy złożony wniosek o kredyt mieszkaniowy kierowany jest do BIK i każdy obniża o ok. 5 punktów ocenę w BIK. Tym samym obniżona zostaje twoja zdolność kredytowa.

PORÓWYNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

To bardzo przydatne urządzenie, dostępne online bez dodatkowych kosztów, za pomocą którego dowiesz się w jaki sposób zorientować się i dobrać najtańszy kredyt hipoteczny dostosowany do twoich indywidualnych potrzeb. Pozwoli Ci ona zorientować się na jakie realne warunki kredytowe może liczyć przeciętny Polak, posiadający 20-30% wkładu własnego. Na całkowity koszt kredytu składa się bardzo wiele czynników. Porównywarka porównuje oferty z 15 banków bez wysyłania zapytań do BIK. Dzięki temu możesz uzyskać bardzo precyzyjne porównanie, a następnie złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w wybranym banku.

Najtańszy kredyt hipoteczny
JAK WYBRAĆ NAJTAŃSZY KREDYT HIPOTECZNY?

Zazwyczaj potencjalny kredytobiorca, który chce podjąć się zakupu nieruchomości, podejmuje decyzję o złożeniu wniosku o kredyt hipoteczny w danym banku na podstawie 3 czynników: wysokości marży kredytu (oprocentowania kredytu), wysokości prowizji oraz tego w jakim banku ma konto i jest obeznany z proponowaną przez niego ofertą. Niestety, banki doskonale sobie zdają, że na podstawie tych kryteriów 85,5% kredytobiorców podejmuje decyzję. Takie osoby bardzo nieświadomie wybierają najdroższą dla siebie ofertę. Banki, które proponują prowizję 0% odbijają sobie z dużą nawiązką brak prowizji najczęściej np. poprzez opłatę przygotowawczą, ubezpieczenia oraz niekorzystny sposób kalkulacji kredytu.
Przy setkach tysięcy złotych ogromne znaczenie ma także sposób kalkulacji kredytu, typ raty kredytu, typ oprocentowania (stałe/zmienne) i warunki jego zmiany w trakcie trwania kredytu. Niektóre banki kalkulują również prowizję płaconą z góry od kwoty kredytu powiększoną o prowizję. Dlatego właśnie odpowiednia wiedza na temat kredytów uchroni cię przed naciągnięciami ze strony banków. Warto także skorzystać z konsultacji osób, które zawodowo zajmują się doradztwem w zakresie udzielania najtańszych kredytów hipotecznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here