angielski

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim daje możliwość uczestniczenia lub organizowania międzynarodowych spotkań biznesowych. Tam, gdzie reprezentowanych jest kilka języków, istnieje szansa, że spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim – a jeśli jesteś jedynym w swoim zespole, który mówi po angielsku, możesz zostać zaproszony do wzięcia udziału w ważnych spotkaniach, awansując w tym procesie na wyższy szczebel kariery. Dlatego tak ważna jest nauka dialogów po angielsku. Tylko praktyka czyni mistrza, a im więcej poznamy przykładowych dialogów w języku angielskim z tłumaczeniem, tym lepiej dla nas.

Angielski w biznesie

Obsługa klienta i sprzedaż – będziesz w stanie pomóc każdemu angielskojęzycznemu klientowi, którego Twój pracodawca może mieć – i sprzedawać mu. Daje Ci to szansę na budowanie relacji z zagranicznymi klientami, a umiejętność budowania relacji jest ważną umiejętnością biznesową, która daje Ci przewagę nad nieanglojęzycznymi kolegami i sprawia, że jesteś bardziej wartościowy dla firmy, w której pracujesz.
Marketing i komunikacja – jeśli firma, dla której pracujesz, sprzedaje swoje produkty lub usługi do krajów anglojęzycznych lub wydaje innego rodzaju komunikaty, takie jak komunikaty prasowe do tych krajów, Twoja znajomość języka angielskiego może być przydatna do tłumaczenia materiałów marketingowych lub komunikacji z klientami lub potencjalnymi sprzedawcami. Wiedza o kulturze, którą zdobędziesz dzięki nauce języka angielskiego, może się również przydać w przekazywaniu wiedzy o produktach i pomysłach dla krajów anglojęzycznych.

Angielski w szkolnictwie

Język angielski daje dostęp do jednych z najlepszych uniwersytetów na świecie. Angielski jest powszechnie uważany za język szkolnictwa wyższego. Oxford, Cambridge, Harvard i MIT to tylko kilka ze słynnych uniwersytetów, które zajmują wysokie pozycje w czołówce światowych rankingów edukacyjnych, a aby uzyskać dostęp do każdego z nich, trzeba płynnie posługiwać się językiem angielskim, ponieważ wszystkie one są anglojęzyczne. Jest rzeczą oczywistą, że jeśli jesteś w stanie studiować w jednej z tych instytucji, rozpoczniesz swoją karierę z doskonałym imieniem w swoim CV – a korzyści z tego płynące będą mówić same za siebie. Jeśli język angielski nie jest Twoim językiem ojczystym, będziesz musiał przystąpić do testu z języka angielskiego podczas procesu rekrutacji, aby udowodnić, że Twój poziom języka angielskiego jest odpowiedni do wymagań środowiska akademickiego. Jeśli jesteś na najlepszej uczelni, wysiłek włożony w naukę angielskiego tak wcześnie, jak to możliwe, zostanie nagrodzony, jeśli chodzi o wybór uczelni, na które możesz się zapisać.

Angielski w sztuce

Angielski jest językiem jednej z największych literatur na świecie. Jeśli nauczysz się angielskiego, będziesz mógł cieszyć się dziełami niektórych z najbardziej znanych pisarzy na świecie, w języku, w którym miały być czytane lub słyszane. Dzieła Szekspira nabiorą nowego znaczenia, gdy będziesz w stanie mówić po angielsku, i możesz cieszyć się takimi wpływowymi klasykami jak Wichrowe Wzgórza Emily Bronte i jej siostry Jane Eyre, George’a Orwella 1984 i Animal Farm, Jane Austen’s Pride and Prejudice i wiele, wiele innych. Tłumaczenie rzadko przynosi pisarzowi prawdziwą sprawiedliwość, więc jedynym sposobem na właściwe ocenienie klasycznego dzieła literackiego jest przeczytanie go w jego oryginalnym języku. Jeszcze lepiej, dzięki temu można pogłębić swoją znajomość języka angielskiego, wzbogacając go o nowe słowa i struktury zdań.

Język angielski pozwala czerpać więcej z kultury popularnej. Najwyżej oceniane na świecie filmy powstają w Hollywood, i nie trzeba dodawać, że są robione w języku angielskim. Ile razy byłeś świadkiem amerykańskiego przeboju kinowego i byłeś sfrustrowany koniecznością nadążania za szybko pojawiającymi się napisami? A ile razy nuciłeś ulubioną piosenkę pop, ale nie potrafiłeś jej zaśpiewać, bo jest w języku angielskim i nie znasz słów? Jest rozwiązanie… Pocałuj te irytujące napisy w kinie na pożegnanie i wydobądź więcej z muzyki, którą lubisz, ucząc się angielskiego.

Angielski w sporcie

Angielski pozwala ci na udział w międzynarodowych konferencjach i wydarzeniach
Duże wydarzenia sportowe, takie jak Igrzyska Olimpijskie, odbywają się w języku angielskim, podobnie jak konferencje międzynarodowe, więc zawodnicy i delegaci będą musieli posługiwać się językiem angielskim, aby móc jak najlepiej wykorzystać udział w nich. Być może będziesz musiał uczestniczyć w konferencjach w ramach wybranej przez siebie kariery, więc nauka języka angielskiego będzie dla Ciebie bardzo korzystna w nadchodzących latach. Nie tylko będziesz w stanie zrozumieć przemówienia, ale także w większym stopniu skorzystać z możliwości nawiązywania kontaktów, jakie dają takie wydarzenia, jeśli będziesz mógł efektywnie rozmawiać w języku angielskim. Nigdy nie wiadomo – wśród tłumu kolegów delegatów może pojawić się nowy pracodawca lub klient, więc upewnij się, że możesz się z nimi porozumieć!

Skoro wspomnieliśmy o tym jak ważne są dialogi po angielsku, czy jest sens w ogóle uczyć się gramatyki angielskiej? Myślę, że odpowiedź na to znajdziecie tutaj: czy warto uczyć się czasów?