Pierwszy biznes

Jak powinien wyglądać pierwszy biznes? Czy powinien zajmować się tym, czym rzeczywiście chcesz się zajmować docelowo czy jedynie być biznesem na próbę? Jak otworzyć pierwszy biznes? Od czego zacząć i czym się zająć? W pojedynkę czy może od razu spółka?
Na pewno jeśli myślałeś o swoim pierwszym biznesie to właśnie te pytania zadawałeś sobie na samym początku. Postaramy nie tylko na nie odpowiedzieć, ale także podać kilka bardzo cennych wskazówek, które pomogą każdemu laikowi w otworzeniu swojego pierwszego biznesu.

Kiedy najlepiej zacząć?

Zacznij wtedy, kiedy… będziesz miał pomysł! Nie ma żadnego określonego dobrego lub złego czasu na otwarcie swojego pierwszego biznesu. Ważny jest pomysł, chęci – i to jest właśnie połowa sukcesu. Druga połowa to umiejętności. Zacznij wtedy, kiedy będziesz czuł, że rzeczywiście umiesz robić tę rzecz, którą zamierzasz wykonywać, że rzeczywiście jesteś w tym dobry. Jeśli będziesz miał tę pewność, unikniesz na początku nieprzyjemności i dyskomfortu, a także staniesz się bardziej pewny w swoim działaniach.

Zacznij jako freelancer!

Freelancer to osoba, która pracuje bez etatu, wykonując jedynie prace na zlecenie. Najczęściej pracuje zdalnie, z własnego domu. Często nie prowadzi także własnej działalności gospodarczej. Dlatego przed rozpoczęciem pierwszego biznesu popracuj chwilę właśnie w takiej formie. Przede wszystkim, podszkolisz lub nauczysz się warsztatu, w którym miałby specjalizować się twój biznes. Po drugie, poznasz mechanizmu funkcjonujące na rynku w obszarze tej dziedziny. Po trzecie, zmierzysz się z kontaktem z klientem. A co najważniejsze, przekonasz się czy na pewno to, co chcesz robić jest dla ciebie.

Pierwszy biznes
W pojedynkę czy w zespole?

Zastanów się jak ma wyglądać twój pierwszy biznes – czy wolisz realizować go sam czy jednak od początku tworzyć zespół. Jeśli to pierwsze to pozostaje ci dokładnie określić cele, a także budżet jakiego się spodziewasz, czas na realizację i ewentualne koszty z tytułu posiadania czy otwierania biznesu. W drugim zaś przypadku kwestia staje się bardziej skomplikowana, ponieważ najważniejszy jest dobór odpowiedniego teamu. Zakładając pierwszy biznes lepiej budować zespół z osób, których możliwości i umiejętności znasz i którzy nie są ci obcy. Powinieneś na początek ustalić główne cele zespołu, a także budżet. Następnie bardzo ważną kwestią jest podział obowiązków. Tu właśnie przyda się twoja wiedza na temat określonych ludzi, ponieważ każdy z nich będzie miał inne predyspozycje i umiejętności, co do zajmowania danego stanowiska. Spisz zatem plan działania i co jest najważniejsze, zacznij i utrzymaj dobrą atmosferę! Ma ona niezwykle ważne znaczenie, nie tylko w przypadku samopoczucia twojego zespołu, ale także zdecydowanie wpływa na poprawę jakości i wydajności pracy.
Pierwszy biznes może być także okazją dla ciebie dla założenia tzw. biznesu na próbę. Nie musi on wcale być związany z tym, czym docelowo chciałbyś się zająć, ale na przykład z tym, czym zajmujesz się w chwili obecnej i w czym jesteś dobry. Zobaczysz jak działają mechanizmy tworzenia biznesu, dzięki czemu efektywnej wystartujesz na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here