Dzisiaj z płatnościami internetowymi stykamy się praktycznie na każdym kroku. Możemy dzięki nim łatwo opłacić zakup gazety w formie elektronicznej, możemy złożyć zamówienie on-line, zapłacić za wysyłkę kurierską czy też wesprzeć różne inicjatywy lub nawet kupić bilet w komunikacji miejskiej.

Współczesny człowiek coraz częściej korzysta z płatności internetowych. Już od lat możemy korzystać z przelewów on-line dostępnych w bankach, teraz również z użyciem systemów płatności internetowych, które pozwalają nam na wygodne przesyłanie pieniędzy do odbiorców praktycznie na całym świecie. Co więcej, możemy płacić nie tylko na komputerze, ale również z użyciem urządzeń mobilnych takich jak smartfony i tablety.

Na czym polegają płatności on-line?

Chyba każdy, kto kupuje w internecie, zetknął się z nimi niejednokrotnie. Obecnie to najpopularniejsza forma zapłaty za towary czy usługi w internecie, która powoli wypiera robienie tradycyjnych przelewów. Systemy te także pozwalają na zapłatę przez przelew, ale w znacznie wygodniejszy sposób. Ponadto możemy dzięki nim płacić kartami płatniczymi lub kredytowymi.

Systemy płatności on-line, na przykład bm.pl, we współpracy z rożnymi innymi serwisami, na przykład sklepami pozwalają na łatwe prowadzenie płatności internetowych. Formularz przelewu jest wypełniany wtedy automatycznie, więc naszym zadaniem jest tylko potwierdzenie zapłaty, na przykład przez kod SMS.

Także z ich pomocą możemy prowadzić inne transakcje. We wspomnianym serwisie bm.pl możemy wysyłać pieniądze o innych osób, także na ich numer telefonu, możemy też łatwo płacić rachunki oraz doładowywać telefon.

Płacąc w internecie, nie zapominaj o bezpieczeństwie

Gdy korzystasz z płatności internetowych, nie zapominaj o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo. Korzystaj ze mających pozytywne opinie sklepów i serwisów, nie udostępniaj nigdzie swoich danych do logowania oraz danych kart płatniczych i kredytowych. Instaluj aktualizacje systemu operacyjnego oraz oprogramowania mobilnego, gdy płacisz na smartfonie lub tablecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here