Poprawa sprawności przedsiębiorstwa

Nie każdy, kto posiada firmę, interesuje się ekonomią, dlatego też nie każdy wie czym jest due diligence. Polega ono na przeprowadzeniu dokładnej analizy kondycji firmy, w celu podania ceny dla inwestora. W jaki sposób może to pomóc naszemu przedsiębiorstwu i dlaczego powinniśmy przeprowadzić taką analizę w naszej firmie?

Dlaczego może nam się to przydać takie badanie?

Poddanie się dokładnej analizie zewnętrznej firmy, może spowodować, że uzyskamy sporo zaufania. Poddając się due diligence pokazujemy, że nie mamy nic do ukrycia, a nasza firma jest otwarta dla wszystkich. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie wiele firm niespecjalnie lubi pokazywać co się dzieje wewnątrz działalności, zagranie tego typu może zachęcić sporą część klientów, jak i inwestorów, do tego, żeby zainteresować się naszą firmą, ponieważ pozytywne wyniki takiego badania, budują wizerunek firmy, której warto zaufać.

Jak przechodzi się przez due diligence?

Pod lupę badania wchodzi analiza finansowa obejmująca ogólny rachunek zysków i strat, analiza prawna, analiza nieruchomości, analiza obciążeń podatkowych i kilka innych. Zazwyczaj tego typu analizy zlecane są przez osoby, które zainteresowane są zakupem naszego przedsiębiorstwa. Nie myślmy nawet o tym, że uda nam się coś ukryć, badania te są bardzo szczegółowe i jeśli mamy coś do ukrycia, na pewno wyjdzie to na jaw.

Budowanie swojej renomy

Bardzo ważne jest, żeby zaistnieć w świadomości klientów, jak i inwestorów. Najlepszą opcją na to, jest zbudowanie ogromnego zaufania do naszej marki, Wyniki badań uzyskanych dzięki Due diligence, mogą służyć jako karta przetargowa do dobrego wizerunku. Jeśli wykorzystamy pozytywne wyniki do zaprezentowania siebie, możemy być pewni, że ktokolwiek o nas usłyszy, będzie miał o nas dobre przeświadczenie. Gdzie jednak zlecić przeprowadzenie tych badań?

Zlecanie tego typu badań

Jeśli chcemy przeprowadzić takie badania, nie jest możliwe zrobienie tego samemu. Dlatego musimy znaleźć firmę zewnętrzną, która będzie mogła takie badania dla nas przeprowadzić. Na szczęście firm tego typu jest bardzo dużo, dzięki czemu znalezienie takiej, której opinie będą dobre, a ceny będą mieściły się w granicach tolerancji, nie powinno być aż tak trudne, jak może się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here