pożyczka na oświadczenie

Pożyczki na oświadczenie to szybki i bardzo prosty sposób na wzięcie pożyczki, który charakteryzuje się jedynie posiadaniem dowodu osobistego. Klient wnioskujący w placówce banku o szybką pożyczkę, składa pisemne oświadczenie o wysokości dochodów. Na tej podstawie, przyznawany jest kredyt. Wystarcza jedna wizyta w banku, by gotówka była na koncie. Ogromną zaletą tego rodzaju pożyczki jest to, że procedura nie wymaga zaświadczenia od pracodawcy. Jedyne, czego potrzebujemy to dowodu osobistego i oświadczenia. Na podstawie tych dwóch dokumentów jesteśmy w stanie pobrać pożyczkę nawet do 10 tysięcy złotych.

NIE W KAŻDYM BANKU

Obecnie, po zaostrzeniu przepisów przez banki, znajdziemy możliwość wzięcia takiej pożyczki na oświadczenia, tylko w 2/3 rodzajów banków. Jest ona bardzo popularną formą przy zakupie czegokolwiek na raty. Nie każdy bank zatem dysponuje taką możliwością. Warto zatem być zorientowanym przed ewentualną decyzją podjęcia się takiej pożyczki.

PROCDURA POBRANIA POŻYCZKI NA OŚWIADCZENIE

Wzięcie takiej pożyczki wcale nie jest jednak takie proste, ponieważ kierowana jest ona do specjalnego rodzaju klientów, którzy spełniają określone wymagania. Dla klientów banku, którzy posiadają rachunek osobisty, od minimum pół roku, na który regularnie wpływa wynagrodzenie za wykonywaną pracę. Następnie w grę wchodzą również dochody. Łatwiej jest dostać kredyt bez zaświadczeń, gdy mamy zarobki na tym samym poziomie. Jeśli w jednym miesiącu na konto wpływa 1000 zł, a w kolejnym 3000 zł, wówczas bank może wymagać zaświadczenia o dochodach. Niektóre banki mają ofertę skierowaną na przykład do określonych pracowników, czyli pracowników sektora publicznego. W takim wypadku, jeśli nie pracujemy w takim sektorze, bardzo ciężko będzie dostać nam pożyczkę na oświadczenie. Obecnie każdy, kto składa wniosek o pożyczkę na konto na oświadczenie o dochodach, jest skrupulatnie sprawdzany. Potwierdzane jest miejsce zatrudnienia i wysokość dochodów. Podanie nieprawdziwych informacji wiąże się nie tylko z brakiem możliwości starania się o kolejną pożyczkę, ale także z konsekwencjami prawnymi związanymi z tego typu kłamstwem.

POŻYCZKA NA OŚWIADCZENIE – ILE JESTEŚMY W STANIE REALNIE DOSTAĆ?

pożyczka na oświadczenie
W zależności od banku jest to od kilkuset złotych do 20 tysięcy złotych. Zależy to oczywiście od wielu czynników – wieku czy uzyskiwanych stale dochodów. Przy pożyczce na oświadczenie bank ponosi większe ryzyko, stąd kredyt tego typu może być droższy. Dlatego właśnie przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeliczyć wszelkie koszty, ponieważ może się okazać, że kredyt związany z
zaświadczeniem od pracodawcy będzie dla nas bardziej korzystny. By tego dokonać warto umówić się na wizytę z doradcą lub przejrzeć ranking banków, które oferują taki rodzaj pożyczki na oświadczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here