Pożyczki pozabankowe

Pożyczki pozabankowe to forma pożyczek oferowana przez instytucje pozabankowe. Charakteryzują się one możliwością niedostarczania zaświadczenia o dochodach, jak również bardzo krótkim czasem realizacji. Ostatnimi czasy wzrasta popyt na tego rodzaju pożyczki, ponieważ mogą je dostać właściwie wszystkie osoby, również te niepracujące lub nieposiadające zdolności kredytowej. Poniżej przedstawiamy również dokładne omówienie co to są pożyczki bankowe, na jakiej podstawie można ubiega się o ich udzielenie, jak również jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o tego rodzaju pożyczkę.

JAKIE FIRMY UDZIELAJĄ POŻYCZKI POZABANKOWE?

Firm udzielających pożyczek pozabankowych jest wiele. Jedne oferuje standardowe chwilówki, czyli pożyczki na tzw. „chwilę”, jak również takie, które rozkładają raty na wiele miesięcy, nawet do 4 lat w sumie. Dokumenty jakie są wymagane podczas złożenia chęci podjęcia takiej pożyczki to: potwierdzenia źródła dochodu – zaświadczenia od pracodawcy lub oświadczenie, “paski” z wypłat z ostatnich 3 miesięcy, zaświadczenia o przyznaniu emerytury lub renty, zaświadczenia o zatrudnieniu od pracodawcy. Każda pożyczka pozabankowa oczekuje potwierdzenia jakiegokolwiek źródła dochodu, aby na tej podstawie określić maksymalną wysokość przyznanej pożyczki, jak również realną zdolność do jej spłacenia. Do metod niekonwencjonalnych zaliczyć można: wyciągi z konta bankowego za 3 ostatnie miesiące (wpływy i rozchody na rachunku bankowym), deklaracje PIT potwierdzone pieczęcią Urzędu Skarbowego za rok ubiegły, świadczenia o zarobkach, przedstawienie opłat rachunków za prąd, gaz, internet, telefon, czynsz, jak również ustanowienie żyrantów.
To główne metody oceny zdolności kredytowej przy udzieleniu pożyczki pozabankowej. Każda weryfikacja odbywa się jednak indywidualnie, ponieważ zależeć to będzie od wysokości pożyczki o jaką się ubiegasz. W wypadku wysokich kwot instytucja pozabankowa przeanalizuje bardzo dokładnie twoją zdolność podatkową. Jeśli zaś kwota jest niska np. 2000 zł, bardzo prawdopodobne jest to, że wystarczy oświadczenie ustne o posiadanych dochodach bez jakichkolwiek dokumentów.

Pożyczki pozabankowe
WERYFIKACJA DANYCH

Przed udzieleniem zwykle należy dokonać weryfikacji danych osobowych poprzez niewielki przelew na konto firmy pożyczkowej. Jest to zwykle bardzo drobna odpłata, w wysokości grosza czy złotówki. To pozwala firmie podejrzeć dane osobowe nadawcy przelewu i konto bankowe, na które mają być przelane pieniądze. Przy ubieganiu się o pożyczkę za pomocą Internetu, nie będziesz miał żadnego kontaktu z doradcą. Pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na konto.

INSTYTUCJE POZABANKOWE PRZYZNAJĄCE POŻYCZKI POZABANKOWE NA RATY

Wonga – to firma, która od niedawna posiada takie rozwiązanie. Jest w stanie udzielić pożyczki na 3000 zł z rozłożoną płatnością na 12 miesięcy oraz Provident – obecnie prezentuje swoją nową ofertę pożyczki samoobsługowej, którą otrzymać można w 100% przez Internet bez styczności z pracownikiem terenowym. W Providencie otrzymasz nawet 7500 zł rozłożone na 24 miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here