Praca agenta nieruchomości kusi każdego nienormowanym czasem pracy i naprawdę wysokimi zarobkami, jak również umiejętnością poruszania się po rynku sprzedaży. Jednak właśnie ciągła niestabilność rynkowa związana ze zmianami zachodzącymi w marketingu, a także zmiennościami waluty i kryzysami walutowymi odstrasza potencjalnych kandydatów. Ile więc zarabia agent nieruchomości? Do jakich klientów adresowana jest jego działalność oraz jak najlepiej poruszać się na rynku, aby wciąż zyskiwać poparcie i zainteresowanie klientów?

ZAROBKI AGENTA NIERUCHOMOŚCI

Przeciętne zarobki pośredników na rynku obrotu nieruchomościami zaczynają się od 2 tys. zł netto, natomiast najlepsi mogą liczyć nawet na 15 tys. zł miesięcznego przychodu. Mimo to bywają również miesiące, w których agent nieruchomości nie zarobi ani jednej złotówki, ponieważ wypracowana prowizja od sprzedaży jest jedynym dochodem w ciągu miesiąca. Dobry pośrednik nieruchomości łączy w sobie obowiązki handlowca, negocjatora, marketingowca i nierzadko psychologa. Prowizja pobierana przy zakupie domu lub gruntu wynosi średnio 2 do 3 proc. netto wartości przedmiotu sprzedaży. Część tej kwoty trafia na konto samego pośrednika, a część do biura nieruchomości, któro to zatrudnia agenta nieruchomości prowadzącego własną działalność gospodarczą.

Praca – agent nieruchomości
SUKCEDYWNE PODNOSZENIE ZAROBKÓW W PRACY AGENTA NIERUCHOMOŚCI

Warto skupić, zwłaszcza na kluczowych aktywnościach. Jeżeli jakikolwiek pośrednik chce podnosić swoje zarobki, musi jasno sprecyzować swoje cele. Ważne jest zadanie sobie pytania, co tak naprawdę przynosi nam zysk? Aktywności, które pozwalają nam zwiększać sukcesywnie swoją stopę życiową, ściśle związane są ze spotkaniami z klientem. Naszym celem powinno stać się nawiązywanie jak największej liczby kontaktów. Im więcej spotkań, tym więcej osób, które chcą z nami współpracować, a co za tym idzie – więcej nieruchomości w ofercie, prezentacji i transakcji. Zatem podnoszenie zarobków agenta nieruchomości zależy właśnie od zaangażowania jego samego w wykonywaną pracę i umiejętności nawiązywania kontaktów z potencjalnym klientem.

KTO NAJCZĘSCIEJ JEST KLIENTEM AGENTÓW NIERUCHOMOŚCI

Według badań przeprowadzonych przez Polską Federację Rynku Nieruchomości, większość osób, które chcą sprzedać mieszkanie czy działkę przychodzi do biura pośrednictwa dopiero po nieudanych próbach samodzielnego przeprowadzenia transakcji i wyszukania klienta. Przeważnie oczekują oni od agenta nieruchomości przygotowania akcji ogłoszeniowej i marketingowej. Duża liczba osób chce mieć również gwarancję przeprowadzenia bezpiecznej transakcji, a pozostali liczą na pomoc w sporządzeniu umowy przedwstępnej. Agent nieruchomości musi radzić sobie z rywalizacją, niestabilnością rynku, ale również z klientami, którzy już po wdrożeniu działań pośrednika próbują porozumieć się z właścicielem domu czy gruntu na własną rękę- takie zaś sytuacje zdarzają się bardzo często.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here