Praca dla nastolatków

Istnieje wiele możliwości zarabiania jako nastolatkowie. Takie oferty nie są obce również polskiej rzeczywistości, chociaż kojarzą nam się jedynie z amerykańskim lifestylem. Praca dla nastolatków jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają dosyć o ciągłe proszenie rodziców o kieszonkowe, posiadają chwilę wolnego czasu, a także chcą zdobyć swoje pierwsze doświadczenie zawodowe. Pomimo tego, że w Polsce można prawie zatrudniać osoby jedynie powyżej 18. Roku życia, istnieje jednak masa możliwości podjęcia pracy jako nastolatek. Poniżej kilka z nich.

SPRZĄTACZKA

Nie należy wystrzegać się takiej pracy, ponieważ zgodnie ze znanym powiedzeniem, żadna praca nie hańbi! Ta również. Praca charakteryzuje się ciągłym zapotrzebowaniem na zatrudnienie, dlatego nie będzie ją trudno znaleźć. Dodatkowo, oferuje bardzo elastyczny grafik, dlatego właśnie z łatwością będzie można połączyć ją z obowiązkami szkolnymi. Nie wymaga również żadnych dodatkowych umiejętności, oprócz sprzątania.

PROWADZENIE BLOGA

Blogowanie stało się ostatnio bardzo popularną formą zatrudnienia. Jest ono również bardzo opłacalne. Jeżeli zatem interesujesz się modą lub kosmetykami, ta praca jest dla ciebie. Możesz pisać i publikować wszelakiego rodzaju porady dotyczące lifestylu. Jeżeli twój blog będzie czytało dużo osób, to na pewno zainteresują się tobą firmy, które później będą przesyłać ci odpowiednie produkty do zrecenzowania, a także będą płacić za wszelakie polecenia ich produktów. Dodatkowo praca jest niebywale elastyczna. Możesz ją wykonywać w domu, zależnie od wolnego czasu, który posiadasz. Alternatywą do tego pomysłu jest również prowadzenie vloga. Odbywa się ono tą samą drogą, jednak nagrywa się krótkie filmiki dotyczące danej tematyki i umieszcza na youtube.com.

Praca dla nastolatków
McDONALDS’

Bardzo popularna restauracja McDOLANDS’ oferuje możliwość zatrudnia osób już od 16 roku życia. Praca zakłada bardzo korzystne warunki zatrudnienia. Na wstępie dostaje się jedynie umowę o pracę i odpowiednią stawkę godzinną. Dodatkowo istnieje możliwość uzgodnienia bardzo elastycznego grafiku, ponieważ restauracje czynne są całą dobę i siedem dni w tygodniu. Dlatego właśnie bardzo łatwo będzie ci połączyć pracowanie z obowiązkami szkolnymi. Dodatkowo zyskasz masę benefitów związaną z pracą w restauracji, na przykład darmowe posiłki czy możliwość starania się o stypednium dla uczących się pracowników.

ROZNOSZENIE ULOTEK

Jest to chyba najpopularniejsza forma pracy dla nastolatków w Polsce. Nie jest tak dobrze płatna jak praca w restauracji, ale również zapotrzebowanie na nią jest duże, dlatego na pewno uda ci się ją dostać i zarobić kilka groszy do kieszonkowego. Warto zastanowić się nad tą pracą w okresie letni, ponieważ stanie na zewnątrz przez kilka godzin dziennie może się okazać bardzo doskwierające i męczące. Nie ma się jednak czego obawiać, jeżeli zaczniesz szukać, na pewno znajdziesz odpowiednią pracę, nawet jak na swój młody wiek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here