Praca w USA

Marzy cię zarabianie w dolarach i sielankowe życie na amerykańskim kontynencie? Planujesz przeprowadzkę do USA i chciałbyś jak najszybciej znaleźć pracę w danym sektorze, jednak nie wiesz jak się za to zabrać? Na te i jeszcze wiele innych wątpliwości odpowiemy właśnie w tym artykule. Zatem jeżeli marzy ci się amerykańska kariera nie przestawaj czytać i dowiedz się jak znaleźć odpowiednią dla siebie pracę w USA.

PRZEDE WSZYSTKIM – DOŚWIADCZENIE

Niestety, bardzo ciężko jest dostać pracę w Stanach Zjednoczonych, jeśli nie posiada się amerykańskiego doświadczenia. Właściwie każda firma chciałaby dostać już nauczonego pracownika, ponieważ przyuczanie zajmuje zbyt dużo czasu i bardzo często przeciąga się nawet latami. Dlatego właśnie wszelkie ogłoszenia o pracę w USA stawiają przede wszystkim na doświadczonych pracowników w danym sektorze. Ale jak zdobyć takie doświadczenie, skoro właśnie starasz się o swoją pierwszą pracę? Jest na to wiele sposobów! Do najbardziej popularnych należy praca społeczna. W USA można zatrudnić się jako pracownik społeczny i nie pracować za wynagrodzenie. Dzięki temu zdobędziesz odpowiednie doświadczenie, dodatkowo jednak zapoznasz się z warunkami pracy, które tam panują. Po drugie, zastanów się nad pracą jako freelancer. To popularna forma pracy zdalnej, którą bardzo łatwo znaleźć w USA. Zapewni ci to dochód na sam start, nauczysz się jak poruszać się po świecie amerykańskiej biurokracji i zatrudnienia, a przede wszystkim – zdobędziesz doświadczenie.

Praca w USA
KORZYSTAJ Z WSZELKIEGO RODZAJU PROGRAMÓW

Do programów, które proponują pracę w USA należą między innymi:
Au Pair – to popularna forma wyjazdu i pracowania za granicą, najczęściej właśnie na terenie Stanów Zjednoczonych, ale także i Europy. Program polega na pracy jako opiekunka/opiekun do dzieci. W zamian za zajmowanie się pociechą, rodzice zapewniają darmowe wyżywienie i zakwaterowanie, a także skromne wynagrodzenie. Dodatkowo można liczyć na kilka dni wolnych w miesiącu. Program charakteryzuje się dużą popularnością, dlatego bardzo wiele rodzin bierze w nich udział. Jest to popularna forma dla młodych osób, które szukają pierwszego doświadczenia w pracy w USA, a także możliwości do szlifowania języka.
Work&travel – to również jeden z najbardziej popularnych programów. Adresowany najczęściej do ludzi młodych, ale nie tylko. Polega on na tym, że osoby wyjeżdżające pracują przez kilka miesięcy w danej firmie, a później przez 30 dni mogą podróżować. W ramach wzięcia udziału w tym programie należy ubiegać się o specjalną wizę. Żeby jednak złożyć o nią wniosek, należy najpierw wszystko dogadać z pracodawcą. Program wymaga użytkowania języka angielskiego biegle w mowie i piśmie, ukończonego minimalnie pierwszego semestru studiów, jak również oferty pracy od amerykańskiego pracodawcy.
Jak widać, istnieje wiele możliwości na podjęcie pracy w USA. Trzeba jedynie zainteresować się różnymi alternatywami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here