Oszczędzanie w dzisiejszych czasach może przynieść wyjątkowo dużo korzyści. Ze wszystkich stron atakują nas oferty lokat, kont oszczędnościowych i innych popularnych produktów. Mało kto decyduje się jednak nawet na takie rozwiązanie. Nie ma co ukrywać, że nie zawsze jest to związane z lenistwem. Wiele osób po prostu nie posiada aktualnie odłożonych pieniędzy, których nie potrzebuje. Gdy już z kolei posiada się pewną kwotę, nie koniecznie wie się jak ją zainwestować, by zyskać więcej niż na niskooprocentowanych lokatach. Okazuje się, że 10 tysięcy złotych to kwota całkiem spora w kontekście jej pomnożenia. Warto dowiedzieć się w co najlepiej zainwestować takie pieniądze, a czego unikać jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z inwestycjami.

Giełda
Pierwszym pomysłem w kontekście inwestycji jest najczęściej granie na giełdzie. Rozwiązanie jest popularne nieprzypadkowo. Profesjonalni gracze są w stanie zarobić nawet 7% w skali roku. Potrzeba jednak do tego nie tylko znajomości mechanizmów działania giełdy, ale również pewnego obycia. Początkujący gracz ma małe szanse na osiągnięcie tak wysokich zysków. Zwiększa się również ryzyko utraty zainwestowanych pieniędzy. Tym samym jeśli nie możemy sobie pozwolić na stratę tych pieniędzy, lepiej zastanowić się nad innymi sposobami zarobku.

Własna firma
10 tysięcy złotych to kwota całkiem spora. Możnaby pójść na łatwiznę i włożyć ją na lokatę bankową. Realia polskie pokazują jednak, że w taki sposób zarobimy co najwyżej 200-300 złotych w skali roku. Jeśli jest to dla nas za mało, czujemy niedosyt i marzy nam się zwielokrotnienie wkładów, warto zastanowić się nad założeniem własnej firmy. Dzięki temu jeśli nasz pomysł się sprawdzi, zarobimy dużo. Za 10 tysięcy można spokojnie założyć działalność gospodarczą i kupić sprzęt. Powinno również w wielu wypadkach starczyć na pierwsze opłaty za lokal. Z czasem będzie można poszerzać swoją działalność, zatrudniając dodatkowych pracowników czy inwestując w reklamę. 10 tysięcy to jednak dobra kwota na start.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here