Wygodne i oszczędne magazynowanie z pojemnikami gitterbox

Ciężkie, stalowe produkty, części motoryzacyjne oraz inne elementy konstrukcyjne o nieregularnych wymiarach to szczególne wyzwanie dla branży logistycznej. Transportowanie ich i magazynowanie jest znacznie trudniejsze i na pewno wymaga innowacyjnych i wygodnych rozwiązań, które pozwolą uelastycznić łańcuch dostaw i generować oszczędności.

Pojemnik gitterbox, czyli praktyczna skrzyniopaleta

Tradycyjne tego rodzaju skrzyniopalety w podstawie posiadają paletę drewnianą lub z tworzywa sztucznego, która obudowana jest siatką wykonaną z ocynkowanej i galwanizowanej stali. Dzięki temu jest on niezwykle wytrzymały oraz odporny na działanie warunków pogodowych. Z powodzeniem może być stosowany zarówno w środku magazynów jak i na zewnątrz. Odporne na uszkodzenia mechaniczne świetnie nadają się do sztaplowania. Jedna z bocznych, siatkowych ścian jest tak skonstruowana, aby możliwe było otwieranie i zamykanie, nawet gdy pojemniki ustawione są jeden na drugim. Gitterbox może być wyposażony również w praktyczną pokrywę.

Gitterbox wymiary znormalizowane pod europaletę

Te niezwykle praktyczne skrzyniopalety są wykorzystywane

w różnorodnych branżach. Służą do transportu i magazynowania wraz z innymi standardowymi paletami i pojemnikami. Tym samym gitterbox wymiary musi posiadać znormalizowane do wymogów europejskich. Jego wymiary odpowiadają więc najpopularniejszemu nośnikowi wykorzystywanemu w transporcie – europalecie. Najbardziej standardowe wymiary palety EPAL i EUR to 1200 x 800 mm. Również tym standardom odpowiadają wymiary gitterboxa. A to czyni je uniwersalnym nośnikiem logistycznym.

Nowoczesne rozwiązania w tej dziedzinie

Nowoczesne technologie poszukują jeszcze bardziej wydajnych i optymalnych rozwiązań, które będą generować dodatkowe oszczędności. Z tego powodu powstają pojemniki tego rodzaju całkowicie wykonane z tworzyw sztucznych. Na pewno są znacznie lżejsze oraz wyposażone w możliwość składania, co sprawia, że w transporcie powrotnym można zabrać ich znacznie większą ilość. Tego rodzaju pojemnik gitterbox ma również niewątpliwe zalety. Mniejsza waga, oszczędność miejsca, a także zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości to walory, które sprawdzają się w efektywnym i wydajnym transporcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here